--------------------

____________________

 

 

 



Moja wielka wyprawa 2012 czyli Azja w pigułce! (Koh Tao-Koh Phangan-Bangkok-Ao Nang-Bali-Singapur-Kuala Lumpur-Hong Hong)

159 posts / 0 nowych
Ostatni wpis
Strony
anusia
Obrazek użytkownika anusia
Offline
Ostatnio: 4 lata 3 miesiące temu
Rejestracja: 03 wrz 2013

Nastał pierwszy dzień w Bangkoku, szybko się zebraliśmy, zjedliśmy po drodze i z mapką w ręce idziemy szukać Grand Palace. Wygląda, że jest nie daleko. Po drodze wciąż nas ktoś zaczepia i po pierwszym pytaniu: where are you from mówi, że Grand Palace jest czynny dopiero od 13. Ok, wiedziałam, że to takie standardowe hasło by naciągnąć nas na inne "atrakcje". W końcu dotarliśmy pod Grand Palace, zaczepia nas nie wiem, która osoba z kolei i mówi to samo i że dziś jest święto że do południa za darmo są świątynie troszkę dalej, proponuje tuk tuka za 40 bth. Naczytałam się na forum o tym sposobie naciągania więc od początku byłam nie ufna, ale mieliśmy dużo czasu, mąż stwierdził, że przejedziemy się tym tuk tukiem za taką kasę. Droga miała wyglądać tak: Lucky Buddha, Marble Temple, Standing Buddha no i żeby nie było za pięknie jakaś fabryka biżuterii, sklep z biżuterią i sklep z ubraniami, i na koniec miał nas przywieźć tam skąd nas zabrał czyli pod Grand Palace.

Pierwszy przystanek Lucky Buddha

Lucky-Buddha

Lucky Buddha-Bangkok

Lucky Buddha w Bangkoku

Lucky Buddha-Bangkok

Bangkok-Lucky Buddha

Bangkok-Posąg w Lucky Buddha

Lucky Buddha w Bangkoku

holidaymaniak
Obrazek użytkownika holidaymaniak
Offline
Ostatnio: 9 lat 3 tygodnie temu
Rejestracja: 03 wrz 2013

A mnie sie podobala ta naciagana wycieczka tuk-tukiem. W sklepie z garniturami mielismy niezla polewke, wystrojeni sprzadawcy probuja nam wcisnac ArmaniegoPleasantry

Pomijajac sklepy, szalona przejazdzka po ulicach BKK. Drugi raz juz bym nie pojechala ale dla nowicjuszy-dlaczego nie.

anusia
Obrazek użytkownika anusia
Offline
Ostatnio: 4 lata 3 miesiące temu
Rejestracja: 03 wrz 2013

Następnie nasz driver zawiózł nas choć bardzo tego nie chcieliśmy do jakiegoś sklepu z biżuterią, wejść musieliśmy ale tak szybko jak się pojawiliśmy tak samo wyszliśmyROFL
Kolejna świątynia Marble Temple

Marble Temple

Marble Temple-Bangkok

Posąg w Marble Temple-Bangkok

Marble Temple w Bangkoku

Marble Temple w Bangkoku, Tajlandia

Tajlandia-Marble Temple w Bangkoku

anusia
Obrazek użytkownika anusia
Offline
Ostatnio: 4 lata 3 miesiące temu
Rejestracja: 03 wrz 2013

holidaymaniak :

A mnie sie podobala ta naciagana wycieczka tuk-tukiem. W sklepie z garniturami mielismy niezla polewke, wystrojeni sprzadawcy probuja nam wcisnac ArmaniegoPleasantry

Pomijajac sklepy, szalona przejazdzka po ulicach BKK. Drugi raz juz bym nie pojechala ale dla nowicjuszy-dlaczego nie.

Holi nam też się bardzo podobałoBiggrin juz za sama przejażdżka tuk tukiem to atrakcja, a jeszce za takie groszeGood

anusia
Obrazek użytkownika anusia
Offline
Ostatnio: 4 lata 3 miesiące temu
Rejestracja: 03 wrz 2013

Następnie jakiś sklep z ubraniami, znów 2 minuty i nas nie maBiggrin Nasz kierowca nawet gazety nie zdążył przeczytać, przy ostatniej fabryce i sklepie z biżuterią już nawet jej nie rozkładał bo wiedział że nie minie 5 minut i się pojawimyROFL
i Standing Buddha

Standing Buddha

Standing Buddha-Bangkok

Standing Buddha w Bangkoku-Tajlandia

Tajlandia,Standing Buddha w Bangkoku

Bangkok-świątynia

Świątynia-Bangkok

Standing Buddha w Bangkoku

Standing Buddha z boku

anusia
Obrazek użytkownika anusia
Offline
Ostatnio: 4 lata 3 miesiące temu
Rejestracja: 03 wrz 2013

Na szczęście tak jak się umówiliśmy kierowca zawiózł nas pod Grand Palace i za ponad godzinną przejażdżkę zapłaciliśmy 40 bthBiggrin.

Ok 13 byliśmy z powrotem pod Grand Palace, zakupiliśmy shake bo w tym upale to ciężko wydolić, tylko 39 stopni w cieniu! Ja uwielbiam ciepiełko, ale temperatury powyżej 35 stopni to już dla mnie za dużo.
Mężowi wcisnęli jakieś stare gacie choć miał spodnie za kolanaROFL ja byłam przygotowana ze strojem więc zostałam w swoich ciuchachDance 4.  Wejście do Grand Palace jak dobrze pamiętam 400bth.

Widok na Grand Palace

Widok na Grand Palace-Bangkok

Grand Palace-Bangkok

Dach Grand Palace

Grand Palace-Bangkok

Grand Palace w Bangkoku

Grand Palace w Bangkoku-Tajlandia

Grand Palace, Bangkok-Tajlandia

Grand Palace-Bangkok w Tajlandii

Grand Palace-Bangkok

Tajlandia Grand Palace w Bangkoku

Tajlandia-posągi w Grand Palace w Bangkoku

Świątynie w Grand Palace

Świątynie w Grand Palace-Bangkok

Świątynie w Grand Palace w Bangkoku

Świątynie w Grand Palace w Bangkoku

Złote świątynie w Grand Palace-Bangkok

Złote-świątynie w Grand Palace, Bangkok-Tajlandia

Kompleks świątyń-Grand Palace

Kompleks-świątyń-Grand Palace-Bangkok

Kompleks świątyń Grand Palace w Bangkoku

Kompleks świątyń Grand Palace w Bangkoku-Tajlandia

Kompleks świątyń Grand Palace-Bangkok w Tajlandii

anusia
Obrazek użytkownika anusia
Offline
Ostatnio: 4 lata 3 miesiące temu
Rejestracja: 03 wrz 2013

Chcieliśmy zobaczyć jeszcze Wat Arun, ale było już dość późno, ledwo żyliśmy, nóg już nie czuliśmy więc zostawiliśmy sobie Wat Arun na następny razBiggrin.  No dobra, to wracamy do hotelu i tu zaczął się problem bo dojście z hotelu do Grand Palace faktycznie zajęło nam jakieś 15-20 minut ale w odwrotną stronę chyba z godzinęROFL.  Dziewczyny, które były w Bangkoku chyba kojarzą takie wielkie rondo niedaleko Grand Palace, otóż zwiedziliśmy chyba każdą odnogę tego rondaROFL, jakoś zmęczenie i ciepło kompletnie pozbawiło nas pamięci, a najlepsze było to, że co kogoś pytaliśmy o drogę każdy mówił co innego i gdzie indziej nas kierował i w ten sposób krążyliśmy tyle czasu wokół ronda. W końcu jakiś chłopak, chyba z 30 osoba którą pytaliśmy stwierdził, że się wybiera na tą ulicę i nas zaprowadzi i dzięki temu trafiliśmy do hoteluBiggrin.
W pokoju po prysznicu i zimnym Changu doszliśmy do siebieDrinks.  Chcieliśmy iść na basen, który jest na dachu, ale basenik nie dużych rozmiarów a ludzi mnóstwo więc daliśmy sobie spokój. Wieczorem wybraliśmy się do Baiyoke Sky Hotel zobaczyć panoramę Bangkoku.

Dorwaliśmy tuk tuka

Tuk-Tuk, Tajlandia

i pojechaliśmy podziwiać Bangkok nocą

Baiyoke Sky hotel

Baiyoke Sky hotel-Bangkok

Baiyoke Sky hotel-Bangkok, Tajlandia

Baiyoke Sky hotel w Bangkoku

Tajlandia-Baiyoke Sky hotel w Bangkoku

anusia
Obrazek użytkownika anusia
Offline
Ostatnio: 4 lata 3 miesiące temu
Rejestracja: 03 wrz 2013

Ostatniego dnia w Bangkoku mieliśmy o 17 lot do Krabi i wpierw planowaliśmy wodny targ na pół dnia, ale ostatecznie zostawiliśmy to na następny raz. Kupiliśmy busa na lotnisko na 14.00 za 120 bth, poszliśmy coś zjeść i pokręciliśmy się po Khaosan i zaliczyliśmy fishing spa

Fishing spa-Tajlandia

Punktualnie o 14.00 podjechał bus, jechał niecałą godzinkę. Chyba z 40 minut przed odlotem rozpęta się straszna burza, w ciągu chwili zrobiło się ciemno jak w nocy, deszcz tak lał, że nie da się tego opisać. Do samolotu wpuścili nas planowo, ale czekaliśmy godzinkę aż burza się trochę uspokoi. Na szczęście lot przebiegł spokojnie. Bilet kosztował 760 bth za 2 osoby. o 18.35 wylądowaliśmy na Krabi. Po wyjściu z lotniska taksówkarze skakali, machali, krzyczeli, robili wszystko by złapać klientów, wyglądało to przekomicznieROFL My zdecydowaliśmy się na busa za 150 bth za osobę, który dowiózł nas do hotelu Ao Nang Clieff View Resort

Ao Nang Cliff View Resort

Basen w Ao Nang Cliff View Resort

Ao Nang Cliff View Resort Ao Nang

Ao Nang Cliff View Resort w Ao Nang

melleczka
Obrazek użytkownika melleczka
Offline
Ostatnio: 10 lat 1 miesiąc temu
Rejestracja: 10 wrz 2013

Najciekawszy dla mnie etap dopiero się pojawi, więc czatuję:D

Też mamy w planach Grand Palace na piechotkę z Rambttri:) A powiedz mi proszę skąd odjezdża ten bus z lotniska w Krabi i gdzie się zatrzymuje? W mailu którego dostałam z hotelu w Ao Nang facet pisał o taxi za 600THB za dwie osoby i busie za 150THB od osoby, oczywiście busa nie poleca, bo długo, bo coś tam, terefereCrazy

Tajlandia - Kambodża
24.01.2014 - 14.02.2014

Anonim (nieaktywny)
Obrazek użytkownika Anonim

Siuuuuuu.....Biorę się za łoglądanie musze tylko Bepi gwizdnąć bryle hehehe Biggrin

Dance 4

Strony

Wyszukaj w trip4cheap