--------------------

____________________

 

 

 



24.01-14.02.2014 Tajlandia i mały skok na Kambodżę - czyli co, gdzie i za ile.

109 posts / 0 nowych
Ostatni wpis
Strony
bepi
Obrazek użytkownika bepi
Offline
Ostatnio: 2 lata 11 miesięcy temu
Rejestracja: 04 wrz 2013

Melleczka poszłas z ta relacją jak tajfun  Shok  biegnę doczytać Biggrin

melleczka
Obrazek użytkownika melleczka
Offline
Ostatnio: 10 lat 2 tygodnie temu
Rejestracja: 10 wrz 2013

Miałam napisaną tylko kopiowałamMail 1

Tajlandia - Kambodża
24.01.2014 - 14.02.2014

Żelek
Obrazek użytkownika Żelek
Offline
Ostatnio: 8 lat 5 miesięcy temu
Rejestracja: 04 wrz 2013

Melleczka chyba pamietnik na urlopie pisała ....to teraz łatwo idzie Biggrin ale za to super tak ciurkiem sie czyta Clapping

melleczka
Obrazek użytkownika melleczka
Offline
Ostatnio: 10 lat 2 tygodnie temu
Rejestracja: 10 wrz 2013

Właśnie, że nie:D Jak widzicie moja relacja nie jest tak skrupulatna jeśłi chodzi o nazwy itp. Nie prowadziłam żadnych notatek, nie fociliśmy też wszystkiego wszystkiego... W końcu dla nas to były wakacje i przede wszystkim wakacje:)

Tajlandia - Kambodża
24.01.2014 - 14.02.2014

marinik
Obrazek użytkownika marinik
Offline
Ostatnio: 2 miesiące 3 tygodnie temu
Rejestracja: 04 wrz 2013

No coz - kazdy inaczej sie do wypraw szykuje, czego innego oczekuje, a i wrazenia po powrocie moga byc zroznicowane.

Tym niemniej - nie rozumiem zupelnie jakie pozostalosci po Pol Pocie widzialas melleczko przejezdzajac obok wiosek kambodzanskich? Bieda? No tak - jakis zwiazek z rezimem ma to z pewnoscia. Brod? Smrod? Gdzie tego doswiadczylas w Kambodzy?

Osobiscie doswiadczylem cwaniactwa wlasnie w tej usmiechnietej Tajlandii. Ja doswiadczylem i bazujac na relacjach - wiecej osob doswiadczylo. Fakt, dzieciaki i handlarze wokol swiatyn Angkoru namolnie probujacy sprzedac co sie tylko da,  moga byc irytujacy. Mialas okazje pogadac troche z Soktheenem? W moim przekonaniu - to sama serdecznosc, kwintesencja serdecznosci i jemu podobne osoby mielismy okazje spotkac wlasnie w Kambodzy.

No, ale kazdy ma wlasne odczucia. Troche mnie dziwi tylko Twoje podsumowanie, bo bazujac na poszczegolnych fragmentach relacji mialem wrazenie, ze wlasnie w Taj tak extra nie bylo.

melleczka
Obrazek użytkownika melleczka
Offline
Ostatnio: 10 lat 2 tygodnie temu
Rejestracja: 10 wrz 2013

Ja opisałam tylko moje wrażenie. I tak jak zaznaczyłam - my tej Kambodży prawie wcale nie poznaliśmy, opinie osób, które były tam dłużej na pewno będą odmienne.

Ja się w Tajlandii czułam bardzo dobrze, w Kambodży już nie. Nie wiem czemu, po prostu takie moje odczucia... Wydaje mi się, że życie też trochę inaczej wygląda i wydaje mi się, że w Kambodży jest większa bieda, sądząc po tym co widzieliśmy przejeżdżając przez wioski. Ale tak jak mówię - to jest moje wrażenie, ktoś kto był tam dłużej i miał okazję poobcować z lokalną ludnością i zagłębić się w inne regiony kraju, na pewno będzie miał odmienną opinię.

Tajlandię też inaczej oceniam, bo czymże są dwa dni spędzone w Kambodży w porównaniu do 2 pełnych tygodni w Tajlandii. Mnie Tajlandia zachwyciła swoją różnorodnością. A co do ludzi to ja nie mam w pamięci jakichś nieprzyjemnych sytuacji, też ominęły nas różne nieprzyjemne przygody o których czytałam na forum i których się bałam.

Tajlandia - Kambodża
24.01.2014 - 14.02.2014

melleczka
Obrazek użytkownika melleczka
Offline
Ostatnio: 10 lat 2 tygodnie temu
Rejestracja: 10 wrz 2013

A co do Soktheena, bo jeszcze o tym nie napisałam to oczywiście gorąco polecam i dziękuję Marinikowi za namiar na niego:)

Naprawdę przemiły, przeserdeczny człowiek. Za bardzo się rozpisywać nie będę, bo Marinik napisał już wszystko o nim i ja się pod tym podpisuję.

Tajlandia - Kambodża
24.01.2014 - 14.02.2014

momita
Obrazek użytkownika momita
Offline
Ostatnio: 4 lata 1 miesiąc temu
Rejestracja: 03 wrz 2013

Melleczka przeleciałaa jak burza z relacją ....Good dużo cennych informacji:)

Troche mnie zdziwiła plaża w Ao Nang - to znaczy jak ja byłam to był miły piaseczek, moze nie biały ale żołciutki....czy TY mówisz o tej plazy w miasteczku ?  

 o jak widac - 8 lat temu plaża wygladała tak..:)

melleczka
Obrazek użytkownika melleczka
Offline
Ostatnio: 10 lat 2 tygodnie temu
Rejestracja: 10 wrz 2013

No to była jak marzenie... I jakie pustki!

Tak, mówię o tej w miasteczku:) Jak my byliśmy to było pełno śmieci i te pokruszone muszle właśnie. Jakieś tam pozostałości po miłym piasku są, ale to głębiej.

Mnie najbardziej dobił odór moczu... Połozyłam się na ręczniku i nie dało się wytrzymać:/ Podejrzewam, że turyści załatwiają swe potrzeby do wody (my napotkaliśmy na jedną toaletę przy plaży), no a to wszystko z wodą idzie potem na plażę i piasek tym przesiąka.

Tajlandia - Kambodża
24.01.2014 - 14.02.2014

marinik
Obrazek użytkownika marinik
Offline
Ostatnio: 2 miesiące 3 tygodnie temu
Rejestracja: 04 wrz 2013

kurde - dziwne, ja zadnego odoru nie czulem.

Strony

Wyszukaj w trip4cheap