--------------------

Szpicbergen - styczeń 2024

28 posts / 0 nowych
Ostatni wpis
Strony
achernar51swiat
Obrazek użytkownika achernar51swiat
Ostatnio: 19 godzin 8 minut temu

Fajny program. A gdzie na Grenlandii widziałaś miśki? Chyba nie w okolicach Illulissat, gdzie docierają one bardzo rzadko. Miśki faktycznie łatwiej spotkać podczas rejsu, z dala od siedzib ludzkich. Do kościółka z kawą, niestety nie dotarliśmy.n  Szczerze zadroszczę wyjazdu, ale w najbliższym czasie chyba nie uda mi się wrócić do Arktyki (zwłaszcza, że małżonka woli zdecydowanie cieplejsze klimaty). Jeżeli wszystko się uda, to jesienią tego roku planujemy nasz piąty wyjazd do USA - tym razem do Nowej Anglii (stany Massachussets, New Hampshire, Maine, Vermont, Connecticut i Rhode Island). Ponoć tamtejsza jesień jest bajecznie kolorowa, jako że przeważają tam lasy liściaste, Chcielibyśmy odwiedzić takie miejsca, jak Acadia National Park, Franconia Notch, Mount Washington, Providence, Cape Cod, wyspę Nantucket i oczywiście Boston. Pozdrawiam i raz jeszcze życzę udanego wyjazdu. Biggrin

Nel
Obrazek użytkownika Nel
Ostatnio: 18 godzin 48 minut temu
admin

Achernar, 

Piękne plany na jesień, trzymam kciuki aby sie udało.

Wiem, wiem, bardzo ciężko znależć chętnego na wyjazd w zimne klimaty. Ja jadę z koleżanką , która podziela moje "poglądy". Jednak kabinka 3 osobowa była dużo tansza. szukałyśmy jakiejś  chętnej koleżanki,ale niestety nie udało się. 

Miśki widziałam we wschodniej Grenlandi, która jest dużo bardziej dzika niż ta zachodnia . W zachodniej części nie widziałam ani jednego.

Byłam tam na wspaniałymm rejsie we wrześniu 2022

No trip no life

_Huragan_
Obrazek użytkownika _Huragan_
Ostatnio: 1 tydzień 16 godzin temu

Gratuluje Nel miskow.Trzeba miec duze szczescie,zeby je zobaczyc na takim rejsie.Fuksiara;)

https://marzycielskapoczta.pl/

Napisz pocztowke ze swoich podrozy do chorych dzieci

Nel
Obrazek użytkownika Nel
admin

_Huragan_ :

Gratuluje Nel miskow.Trzeba miec duze szczescie,zeby je zobaczyc na takim rejsie.Fuksiara;)

Huragan, właśnie na rejsie ( ale nie dużym cruiserem oczywiście)  jest duża szansa ich zobaczenia, oczywiście z daleka. A szczególnie jak sie płynie zodiakami , wtedy nawet można podpłynąć bliżej, bo łodzi sie mniej  boją. Wrażenia mega.. Tego miśka na krze lodowej obserwowalismy jakiś czas. Mył się, radosnie kąpał, pływał.. co za widok . Mam to cały czas przed oczami

No trip no life

Nel
Obrazek użytkownika Nel
admin

Piękną miałeś pogodę i widoki przy lądowaniu. Może i mi sie poszczęści ?

Pierwszy raz jak tam dotarłam, byłam statkiem więc nie widziałam Svalbardu z góry

Mam pytanko, czy na lotnisku jest wi fi ? a jak w mieście ?

No trip no life

achernar51swiat
Obrazek użytkownika achernar51swiat
Ostatnio: 19 godzin 8 minut temu

Nel :

Piękną miałeś pogodę i widoki przy lądowaniu. Może i mi sie poszczęści ?

Pierwszy raz jak tam dotarłam, byłam statkiem więc nie widziałam Svalbardu z góry

Mam pytanko, czy na lotnisku jest wi fi ? a jak w mieście ?

Piękne widoki z góry mieliśmy do Tromso. Potem było już ciemno (noc polarna), więc Svalbardu z góry praktycznie nie widziałem. Przy lądowaniu pogoda była całkiem, całkiem, podobnie jak i podczas pobytu w Longyearbyen. Natomiast gdy odlatywaliśmy z powrotem do Oslo było wietrznie i padał śnieg. Czy na lotnisku jest wi fi? Przyznam się, że nie wiem, bo nie próbowałem korzystać z komputera. W hotelu w Longyearbyen nie było z tym problemu. Pozdrawiam i życzę udanej wyprawy i wielu wrażeń.

Nel
Obrazek użytkownika Nel
admin

Dzięki, mam nadzieję, że będzie super.

Sprawdziłam w necie i wi fi jest free na lotnisku i we wszystkich ogólnostepnych miejscach typu poczta, sklepy, hotele etc

No trip no life

Strony

Wyszukaj w trip4cheap