--------------------

____________________

 

 

 



Singapur, Bali, Kuala Lumpur IX 2015 - krótka relacja

126 posts / 0 nowych
Ostatni wpis
Strony
Dana_N
Obrazek użytkownika Dana_N
Offline
Ostatnio: 1 miesiąc 3 tygodnie temu
Rejestracja: 07 paź 2013
Singapur, Bali, Kuala Lumpur IX 2015 - krótka relacja

Zarzekałam się, że realcji nie będzie, ale to byłoby nieuczciwe. Sama przed wyjazdem korzystałam ze wspaniałych relacji na tym forum, dziękuję za nie bardzo. Teraz kolej na mnie, bo wiem, że zgromadzenie informacji w jednym miejscu zaoszczędzi być może czasu nastepnym osobom udającym się w tym kierunku. Będzie krótko i na temat. Smile

Plan wycieczki był taki :

1. Lot z Londynu do Warszawy /Wizzair/

2.Lot z Warszawy do Dubaju / tam 4.5 godziny przerwy/ Emirates/

3. Lot z Dubaju do Singapuru / Emirates/

4. 3 noce w Singapurze

5. Lot z Singapuru do Denpasar/Bali / Tigerair/

6. 7 nocy na Bali

7. Lot z Denpasar do Kuala Lumpur / AirAsia/

8. 1 noc w Kuala Lumpur

9. Lot z Kuala Lumpur do Dubaju / tam 9,5 godziny przerwy/ Emirates/

10. Lot  z Dubaju do Warszawy / Emirates/

11. Lot z Warszawy do Londynu/ Wizzair/

Plan dośc napięty, 8 lotów, ale wszystko się udało, loty bez opóźnień.

Główne loty Warszawa - Singapur, Kuala Lumpur - Warszawa zakupione bez specjalnej promocji na stronie http://www.flipo.pl/ za 2450 zł

Uprzedzając ewentualne pytania - lot z Warszawy był w dużo lepszej cenie niż z Londynu Smile Ja mieszkam w Anglii.

Dana_N
Obrazek użytkownika Dana_N
Offline
Ostatnio: 1 miesiąc 3 tygodnie temu
Rejestracja: 07 paź 2013

Pierwszym rozczarowaniem były dla mnie linie lotnicze Emirates. Jak na piątą pozycję w rankingu światowym, wypadły słabo. Sad

Lot z Warszawy do Dubaju Airbusem A330-200 jeżeli chodzi o komfort, był dla mnie podobny do lotów "zwykłym" Blum 3 Airbusem A320, jakim latam często  Sad .

Czara goryczy przelała się, kiedy poprosiłam o białe wino / na początku kilkugodzinnego lotu/...a urocza stewardesa z uśmiechem odpowiedziała, że białego wina nie ma  Blum 3 , ale może mi zaproponować wódkę  Biggrin . Podziękowałam, bo nie używam...  W drugim "rozdaniu" już białe wino się pojawiło... hm...do nieba blisko..więc może z wody powstało??? Biggrin

Lotnisko w Dubaju bardzo duże, nieźle zorganizowane, serwis dla osób niepełnosprawnych / a z taką podróżowałam/ dobry, więc nie przyprawił mnie o zawrót głowy fakt, że wylądowaliśmy na zupełnie innym terminalu, niż powinniśmy.

Wi-fi na lotnisku w Dubaju nie działało Sad , a toaleta 21 wieku wyglądała tak :

 

Dana_N
Obrazek użytkownika Dana_N
Offline
Ostatnio: 1 miesiąc 3 tygodnie temu
Rejestracja: 07 paź 2013

Kolejny etap podróży...i kolejny samolot, to już zupełnie inna bajka. Airbus A380...takim mogłabym podróżowac zawsze...

Nie da się porównać z żadnym innym  Smile

http://oi58.tinypic.com/v8hjdl.jpg

Tłoku nie było, więc miałam dla siebie 4 miejsca... Smile i lot z Dubaju do Singapuru przespałam, z mała przerwą na śniadanie.

Jak zwykle przypadkiem, ubrałam się pod kolor środka transportu...  Biggrin ... prawda Momi??? / nawiązanie do jednej z poprzednich relacji  Blum 3 /

Nel
Obrazek użytkownika Nel
Offline
Ostatnio: 2 godziny 28 minut temu
admin
Rejestracja: 04 wrz 2013

Dana, widze sie sie udało , super Good

Kibicuje jak zawsze twoim relacjom Preved a szczególnie czekam na KL, bo to miasto wkrótce przede mną..

No trip no life

korolowa
Obrazek użytkownika korolowa
Offline
Ostatnio: 4 lata 7 miesięcy temu
Rejestracja: 24 lut 2014

super, jestem Ciekawa Twoich wrażeń z Singapuru i Bali Biggrin ostatnio widze, że to popularny kierunek  Biggrin

basia35
Obrazek użytkownika basia35
Offline
Ostatnio: 2 lata 6 miesięcy temu
Rejestracja: 24 gru 2013

Bardzo cieszę się na Twoją relację mnie najbardziej interesuje BaliBiggrin

basia35

Mrówka
Obrazek użytkownika Mrówka
Offline
Ostatnio: 1 rok 3 miesiące temu
Rejestracja: 09 maj 2015

Ja też czekam na ciąg dalszy. Bardzo interesuje mnie Singapur. W styczniu będę w Mieście Lwa 2 dni i zastanawiam się jak ten czas wykorzystać. Z przyjemnością przeczytam twoją relację.

Dana_N
Obrazek użytkownika Dana_N
Offline
Ostatnio: 1 miesiąc 3 tygodnie temu
Rejestracja: 07 paź 2013

Transfer z lotniska do hotelu planowałam lotniskowym shuttle busem, ponieważ mój hotel był na liście, a koszt dojazdu, to 9S$.

http://www.changiairport.com/en/transport/shuttle-services.html

Okazało się jednak, że na autobus trzeba będzie czekać 40 min, więc zdecydowałam się pojechac taksówką, ponieważ trudy całodobowej podróźy dawały o sobie znać.

To było bardzo dobry pomysł, ponieważ taxi kosztowało 20 S$, czyli po 10 na osobę.

Na lotnisku wymieniłam 100$ na 137 S$.

Jako bazę noclegową wybrałam hotel Parc Sovereign - Tyrwhitt. To Tyrwhitt bardzo ważne, bo jest jeszcze drugi Parc Soverign - Albert St.

http://www.booking.com/hotel/sg/parc-sovereign-tyrwhitt.pl.html?aid=356983;label=gog235jc-hotel-en-sg-parcNsovereignNtyrwhitt-unspec-gb-com-L%3Aen-O%3Aunk-B%3Aunk-N%3AXX-S%3Abo-U%3Ac;sid=43ac71670c42801fc2847c1b2c3d5156;dcid=1;dist=0;sb_price_type=total;type=total&;lang=pl

Za 3 noce / bez śniadania/ zapłaciłam 1240 zł /za pokój/

 

Hotel jest bardzo skromny, na zdjęciach z booking.com wygląda zdecydowanie lepiej, niż w rzeczywistości, pokoiki bardzo malutkie z widokiem na nic, ale w miarę czyste, obsługa bardzo grzeczna, wszyscy się kłaniają i mówią szptem :D. Żaden taksówkarz nie wiedział gdzie taki hotel jest Smile

W okolicy hotelu sporo sklepów i ulicznych jadłodajni, gdzie można zjeść obiad za 3-5 S$

Można też za 2 S$ zrobic szybkie pranie/ czynne całodobowo/ Smile

janjus
Obrazek użytkownika janjus
Offline
Ostatnio: 2 lata 4 miesiące temu
Rejestracja: 04 wrz 2013

Dana,

  Miło będzie z Tobą pozwiedzać tak odległe miejsca,bo ja na Dubaju skończyłemBiggrin

Żeglarstwo – najdroższy sposób najmniej wygodnego spędzania czasu.

Dana_N
Obrazek użytkownika Dana_N
Offline
Ostatnio: 1 miesiąc 3 tygodnie temu
Rejestracja: 07 paź 2013

Nelcia, korolowa, basia35, Mrówka, janjus...  miło Was tu widzieć Smile

korolowa
Obrazek użytkownika korolowa
Offline
Ostatnio: 4 lata 7 miesięcy temu
Rejestracja: 24 lut 2014

no kochana, to ja teraz czekam aż Ty skonczysz relacje, moze pójdzie Ci szybciej niz mi Biggrin

Strony

Wyszukaj w trip4cheap