--------------------

____________________

 

 

 



Seszele, LaDigue, mój raj, fotorelacja- listopad 2013

235 posts / 0 nowych
Ostatni wpis
Strony
gosiasz
Obrazek użytkownika gosiasz
Offline
Ostatnio: 3 lata 3 miesiące temu
Rejestracja: 07 wrz 2013

I reklama Nevisa przy Bor Lanmerze:

dzioby125
Obrazek użytkownika dzioby125
Offline
Ostatnio: 6 lat 5 miesięcy temu
Rejestracja: 03 wrz 2013

Gala to mój ulubiony takeway Yahoo a lody włoskie tam jadłyście?

żółwik boski Kiss 2 niestety nie widziałam, ale na Severe pływały, bo ludki oglądały I-m so happy

gosiasz
Obrazek użytkownika gosiasz
Offline
Ostatnio: 3 lata 3 miesiące temu
Rejestracja: 07 wrz 2013

dzioby125 :

Gala to mój ulubiony takeway Yahoo a lody włoskie tam jadłyście?

żółwik boski Kiss 2 niestety nie widziałam, ale na Severe pływały, bo ludki oglądały I-m so happy

Niestety nie... lodów nie jadłyśmy... Jest czego żałować?  Secret

gosiasz
Obrazek użytkownika gosiasz
Offline
Ostatnio: 3 lata 3 miesiące temu
Rejestracja: 07 wrz 2013

12.11.2013

Dziś Anse Marron - nasz numer 1 wśród wycieczek pieszych na La Digue. Wybieramy się tam z Robertem który jest licencjonowanym przewodnikiem i dodatkowo wspinaczem skałkowym a także wielkim znawcą przyrody.

Roberta poznałyśmy podczas powrotu z Source d'Argent a własciwie dopiero potem wieczorem jak szłyśmy coś przekąsić. Zaczepił nas - zaczął opowiadać o sobie, wypytywał o nas, towarzyszył nam przez drogę. A właściwie tak wyszło że przez cały wieczór. Wypytałyśmy go o Anse Marron - oczywiście organizuje tam wycieczki, podzwonił, popytał i umówiliśmy się na wtorek, na 8 rano przy helipadzie. Ostrzegł oczywiście by zabrac coś do picia i dobre buty do chodzenia.

8 rano. Przy helipadzie czeka już grupka osób, właściwie to jesteśmy zaskoczone trochę dlatego iż nie wiedziałyśmy że ma być ktoś jeszcze... haha. Lecz naszym zdaniem - im więcej tym lepiej! Jedzie z nami jeszcze 6 innych osób. Robert spóźnia się - tłumaczy się tym iż musiał dobrać jedzenia gdyż w ostatniej chwili jeszcze któs się dopisał i no że teeeeraz to mamy zapasy na tydzień plażowania na Marron Smile

Anse Marron leży na samym południowym krańcu wyspy. Aby do niego dotrzeć trzeba przebyć dość długą droge przez skały i niekiedy przez sam ocean piechotą. Z powodu przypływów i odpływów wędrówkę zaczynamy od południowo-wschodniej częsci wyspy. Jako że spotkaliśmy się wszyscy przy helipadzie przy wejściu do Anse Source d'Argent kupujemy od razu bilety - wstęp na tą plaże jest płatny a my będziemy przecież przez nią wracać z Marron.

Jedziemy na pace auta na start naszej wędrówki.

gosiasz
Obrazek użytkownika gosiasz
Offline
Ostatnio: 3 lata 3 miesiące temu
Rejestracja: 07 wrz 2013

Wysiadamy gdzieś przy chaszczach, gdzie Robert wygłasza nam mowę na temat zasad i bezpieczeństwa zachowania się na szlaku. Zaznajamia nas też z przyrodą - np. z wielkim pajakiem którego kladzie sobie na głowę i którego ja z własnej woli biorę na rękę, brrrrr.... (dobrze było do czasu kiedy nagle nie zaczął wściekle biec w kierunku mojej głowy...)

malaria (nieaktywny)
Obrazek użytkownika malaria

Żółwik powinien go ugryźć za karę Aggressive

dzioby125
Obrazek użytkownika dzioby125
Offline
Ostatnio: 6 lat 5 miesięcy temu
Rejestracja: 03 wrz 2013

gosiasz :

dzioby125:

Gala to mój ulubiony takeway Yahoo a lody włoskie tam jadłyście?

żółwik boski Kiss 2 niestety nie widziałam, ale na Severe pływały, bo ludki oglądały I-m so happy

Niestety nie... lodów nie jadłyśmy... Jest czego żałować?  Secret

lody jak lody Biggrin

a ten pająk ochyda, az mam dreszcze, brrr

KIWI
Obrazek użytkownika KIWI
Offline
Ostatnio: 8 lat 7 miesięcy temu
Rejestracja: 05 wrz 2013

Dziewczyny ale u was tu pięknie Wacko .Spokojnie delektując się widokami nadrobiłam zaległości . Raj na ziemi w najlepszym wydaniu Wacko ,nawet pająki są zjawiskowe ROFL

- Kocham ptaszki i podróże, te małe i duże ...

gosiasz
Obrazek użytkownika gosiasz
Offline
Ostatnio: 3 lata 3 miesiące temu
Rejestracja: 07 wrz 2013

Słuchajcie dzięki za wszystkie miłe komentarze, cieszę sie że Wam sie podoba i że czytacie!   Dance 4

Makono
Obrazek użytkownika Makono
Offline
Ostatnio: 3 lata 7 miesięcy temu
Rejestracja: 11 gru 2013

Czytamy, czytamy i czekamy na dalej Smile

Bez podróży się duszę....
http://kolekcjonujacchwile.blogspot.com/

Strony

Wyszukaj w trip4cheap