--------------------

____________________

 

 

 



Seszele 2014 - autobusem i rowerem

223 wpisów / 0 nowych
Ostatni wpis
Strony
Aga_
Obrazek użytkownika Aga_
Offline
Ostatnio: 7 lat 2 miesiące temu
Rejestracja: 22 lis 2013

Ulice zadziwiająco puste, sklepy pozamykane, orienujemy się, że to przecież 1 maja i tam też obchodzą święto pracy. Co tu robić? Nagle zauważamy drogowskaz na Beau Vallon, to co idziemy, przecież to tylko 3 km... Idziemy Lol To była nasza pierwsza wędrówka piesza, więc jeszcze nie miałysmy świadomości jak wyglądają spacery po seszelskich ulicach: żadnych chodników, wąskie ulice, górki i pagórki, strach w oczach...

Aga_
Obrazek użytkownika Aga_
Offline
Ostatnio: 7 lat 2 miesiące temu
Rejestracja: 22 lis 2013

Dodatkowo załączamy endomondo w telefonie, aby móc potem zobaczyć profil trasy:

Aga_
Obrazek użytkownika Aga_
Offline
Ostatnio: 7 lat 2 miesiące temu
Rejestracja: 22 lis 2013

Żelek :

Mam nadzieje,ze tez sie załapie Yahoo a cenki takamarki pamietasz? i innych pysznosci-ciekawa jestem czy poszy w góre jak ostatnio zaczeło tam przybywac coraz wiecej turystów Biggrin

Żelku, ceny takamaki 0,7l rozpoczynały się od 185 rupii Drinks

Aga_
Obrazek użytkownika Aga_
Offline
Ostatnio: 7 lat 2 miesiące temu
Rejestracja: 22 lis 2013

bepi :

Melduję się , tam gdzie lazurki, palemki i pyszny rum to i ja , ehh  rozmarzyłam Preved

Bepi, czekałam tu na Ciebie Dance 4

Niestety w Mahe lazurków raczej brak Sorry 2

Mam nadzieje, że zrehabilituję się trochę na La Digue Lol

Żelek
Obrazek użytkownika Żelek
Offline
Ostatnio: 8 lat 5 miesięcy temu
Rejestracja: 04 wrz 2013

Ale mi sie Victoria podoba....teraz bym sie mogła tam przeniesc i poszwedac po tych wąskich ,kolorowych uliczkach Yes 3

bepi
Obrazek użytkownika bepi
Offline
Ostatnio: 3 lata 1 tydzień temu
Rejestracja: 04 wrz 2013

Aga widzę że Was pogoda na Mahe też nie rozpieszczała,my też dużo chmur  a czasem deszczu mieliśmy, a Filos to chyba miał sporo ale deszczu na Mahe , kurcze jednak Mahe pogodowo jest najbardziej kapryśna  z tych wysepek, ehh czekam na dalszy ciąg, ja za niecały tydzień tydzień to mam  nadzieję że polecę nad Seszelami, bo kojarzę że Apisek pisała w swojej relacji że pilot mówł że lecąc na Mru  Emiratesem leci się nad tymi rajskimi wysepkami, pewnie mi sie łezka w oku zakręci jak zobaczę ponownie ten raj Yahoo

Aga_
Obrazek użytkownika Aga_
Offline
Ostatnio: 7 lat 2 miesiące temu
Rejestracja: 22 lis 2013

Bepi, rzeczywiście Mahe chyba ma to do siebie, że tam nad wzgórzami ciągle unoszą się chmury i często pada. Nie jest to oczywiście regułą, ale często o tym czytałam. Nam to raczej nie przeszkadzało, tylko zdjęcia nie oddają magii tych pięknnych plaż i miejsc Dance 4

holidaymaniak
Obrazek użytkownika holidaymaniak
Offline
Ostatnio: 9 lat 3 tygodnie temu
Rejestracja: 03 wrz 2013

Momi wjezdzaj z kanapą, dluga podroz przed nami, bedzie wygodniej Boredom

Aga_
Obrazek użytkownika Aga_
Offline
Ostatnio: 7 lat 2 miesiące temu
Rejestracja: 22 lis 2013

Przemoczone i wykończone docieramy na Beau Vallon. Deszcz tak leje, że nie pozostaje właściwie nic innego jak zrzucić ubranka i zanurzyć się w ciepłym oceanie. Próbujemy tylko chronić jakoś aparat, bo wszystkie rzeczy mamy już tak mokre, jak gdybyśmy wyjęły je z pralki i to jeszcze bez wirowania Biggrin

Generalnie Beau Vallon nam się podoba ze wszględu na dużą plażę, płytki, łagodny brzeg, gdzie można się do woli pluskać i brak ludzi, ale zdajemy sobie sprawę, że pustki były efektem beznadziejnej pogody. Zostajemy tam dłuższą chwilę i udajemy się na poszukiwanie jakiegoś jedzenia. W planie pizzeria Baobab. Niestety zamknieta. Pozostaje poszukać czegoś innego. Znajdujemy, jemy pyszną rybkę i czas wracać. Udajemy się na przystanek. Z relacji wiemy, że na Beau Vallon kursują droższe autobusy z klimatyzacją, ale trafiamy na zwyczajny za 5 rupci i wracamy do Victorii. Stamtąd obieramy kurs na Anse Royale i już jesteśmy w domu Clapping

Aga_
Obrazek użytkownika Aga_
Offline
Ostatnio: 7 lat 2 miesiące temu
Rejestracja: 22 lis 2013

Holi Dance 4 Welcome!

Strony

Wyszukaj w trip4cheap