--------------------

____________________

 

 

 



RPA - 2 tygodnie >> 3500 km autem - CZY BYŁO WARTO ???

294 wpisów / 0 nowych
Ostatni wpis
Strony
karisss
Obrazek użytkownika karisss
Offline
Ostatnio: 4 lata 7 miesięcy temu
Rejestracja: 04 wrz 2013

masakra BadDash 1

kasiakrotoszyn
Obrazek użytkownika kasiakrotoszyn
Offline
Ostatnio: 4 miesiące 6 dni temu
Rejestracja: 11 wrz 2013

Wybiła godzina 13:00 czas ewakuować się z pokoi. Jako, że wylot mamy dopiero o 20:00 - pół dnia do zagospodarowania.

Siedzieć na plaży nie będziemy, jak już widzieliście, a zatem ruszamy naszą "srebrną strzałą" na podbój VALLEY OF A THOUSAND HILLS.

Dolina Tysiąca Wzgórz usytuowana jest w połowie drogi między Durbanem a Pietermaritzburgiem. Jest to mocno pagórkowaty obszar, gdzie nadal Zulusi mieszkają w swoich tradycyjnych wioskach. 

"JEŚLI POTRAFISZ COŚ WYMARZYĆ,
POTRAFISZ TAKŻE TO OSIĄGNĄĆ..."
Walt Disney

kasiakrotoszyn
Obrazek użytkownika kasiakrotoszyn
Offline
Ostatnio: 4 miesiące 6 dni temu
Rejestracja: 11 wrz 2013

Po drodze odwiedzamy jeszcze PHEZULU SAFARI PARK http://www.phezulusafaripark.co.za/

Wstęp: 44 zł/os

Opcji jest kilka, można zrobić tutaj zorganizowane Safari, nastawione głównie na ptaki. My safari odpuszczamy, ale postanawiamy się jeszcze raz udać do zuluskiej wioski, żeby mieć porównanie do odwiedzonej wcześniej LESEDI VILLAGE.

Wioska przede wszystkim pięknie położona... Same pokazy... W tym momencie uśmiech sam mi wchodzi na usta  Biggrin, gdyż tego dnia nic im nie wychodziło, zapominali kroków, co chwila się gubili, pewnie jeszcze mieli we krwi co nieco z ubiegłej nocy.

Ale klimat był taki fajny, że nikomu z widzów to nie przeszkadzało - wszyscy cierpieliśmy podobnie i byliśmy ledwo żywi - także pełne zrozumienie Biggrin

Nie wiem, czy zdjęcia to oddadzą, ale te uśmiechy to właśnie w tych momentach, kiedy się mylili Clapping

"JEŚLI POTRAFISZ COŚ WYMARZYĆ,
POTRAFISZ TAKŻE TO OSIĄGNĄĆ..."
Walt Disney

kasiakrotoszyn
Obrazek użytkownika kasiakrotoszyn
Offline
Ostatnio: 4 miesiące 6 dni temu
Rejestracja: 11 wrz 2013

W cenie biletu wstępu jest również wizyta u krokodyli wraz z pokazem ich karmienia, a także pogadanka edukacyjna na temat węży żyjących w RPA - wykorzystujemy czas maksymalnie i idziemy na oba "przedstawienia" Biggrin

"JEŚLI POTRAFISZ COŚ WYMARZYĆ,
POTRAFISZ TAKŻE TO OSIĄGNĄĆ..."
Walt Disney

kasiakrotoszyn
Obrazek użytkownika kasiakrotoszyn
Offline
Ostatnio: 4 miesiące 6 dni temu
Rejestracja: 11 wrz 2013

I tym sposobem dobrnęliśmy do końca naszej 2-tygodniowej wyprawy do RPA.  Preved


Odpowiadając na pytanie z tytułu mojej relacji - nie zastanawiam się teraz ani chwili - ZDECYDOWANIE BYŁO WARTO !!!  Good

Dzięki za uwagę, wszystkim tym, którzy towarzyszyli mi podczas pisania tej relacji.

Pisałam tu o wszystkim co dobre i co złe, o odczuciach jakie towarzyszyły mi podczas wyjazdu, a jaki będzie Wasz odbiór dowiecie się dopiero po powrocie z tego kraju.

Mam nadzieję, że te informacje pomogą komuś podczas planowania swojego tripu...

Na koniec podsumowanie kosztów noclegów, o jakie prosiło mnie kilka osób na priv.

...............

PODSUMOWANIE KOSZTÓW NOCLEGÓW – RPA 2014

1) Shapes of Africa - 180 ( 1 noc ) - B

2) Kapsztad - Hotel  On St George – 854 ( 4 noce ) - BB

3) Lesedi  Village - 190 ( 1 noc ) - BB

4) Kubu Safari Lodge - 780 ( 2 noce ) - BB

5) Cyprus Lodge - 226 ( 1 noc ) - BB

6) Wildebees Lodge -  314 ( 1 noc ) - BB

7) Norvegian Guest House  - 406 ( 2 noce ) – B

8} Grand Court Marine Parade – 364 ( 1 noc ) – BB

B - Bed ( samo spanie )

BB - Bed&Breakfast ( ze śniadankiem )

.....................

SUMA:  14 NOCLEGÓW = 3314 zł ( 2 osoby )

Na osobę 2 tygodnie w RPA = 1657 zł / osobę

PS> Gdyby pojawiały się jakieś pytania, wątpliwości - postaram się w miarę możliwości jak najszybciej odpowiedzieć...  Drinks

"JEŚLI POTRAFISZ COŚ WYMARZYĆ,
POTRAFISZ TAKŻE TO OSIĄGNĄĆ..."
Walt Disney

dawid
Obrazek użytkownika dawid
Offline
Ostatnio: 7 lat 4 miesiące temu
Rejestracja: 25 lis 2014

Ja w prawdzie w Durbanie spędziłem bardzo mało czasu... ale zgadzam się z opinią, że to kiepskie miejsce na długi pobyt... po pierwze bywa niebezpiecznie... po drugie ta publiczna plaża.... po trzecie atrakcji jest na 2-3 dni max... Biggrin Później w sumie nie wiem co bym tam robił ...

Co do kosztów to wygląda to zachęcająco... rewelacyjnie.. wprost cenowo! 

Roma
Obrazek użytkownika Roma
Offline
Ostatnio: 6 miesięcy 1 tydzień temu
Rejestracja: 20 sty 2014

czy możesz powiedzieć jaki był koszt wydatków poza tym ?czyli wszystko inne?

wyżywienie,transport bilety itd,itp

kasiakrotoszyn
Obrazek użytkownika kasiakrotoszyn
Offline
Ostatnio: 4 miesiące 6 dni temu
Rejestracja: 11 wrz 2013

Roma :

czy możesz powiedzieć jaki był koszt wydatków poza tym ?czyli wszystko inne?

wyżywienie,transport bilety itd,itp

Roma wszystko jest dokładnie opisane w relacji - step by step... 

"JEŚLI POTRAFISZ COŚ WYMARZYĆ,
POTRAFISZ TAKŻE TO OSIĄGNĄĆ..."
Walt Disney

Nel
Obrazek użytkownika Nel
Offline
Ostatnio: 10 godzin 34 minuty temu
admin
Rejestracja: 04 wrz 2013

Kasiu, fajna relacja, mnóstwo ciekawych miejsc Wacko piekne krajobrazy Wacko i super fotki Good do tego konkrety finansowe, co bardzo na pewno przemawia do każdego.

Czytalam z zainteresowaniem, bo caly czas mam chrapke na RPA , ale ta kwestia bezpieczenstwa...i z tego co slysze chyba pomalu robi sie coraz gorzej pod tym katem..szkoda , bo miejsca super

dziekuje za relacje Clapping Clapping

No trip no life

.
Obrazek użytkownika .
Offline
Ostatnio: 9 lat 4 tygodnie temu
Rejestracja: 04 wrz 2013

Kasiu, nie wiem czym się zajmujesz dziewczyno, ale jeśli nie opracowujesz programów turystycznych  dla biur podróży organizujących egzotykę... to sie po prostu marnujesz Drinks

relacja, jak zwykle TOP LEVEL

.

Strony

Wyszukaj w trip4cheap