--------------------

____________________

 

 

 



RPA - 2 tygodnie >> 3500 km autem - CZY BYŁO WARTO ???

294 wpisów / 0 nowych
Ostatni wpis
Strony
Kolka
Obrazek użytkownika Kolka
Offline
Ostatnio: 8 lat 3 miesiące temu
Rejestracja: 09 wrz 2013

Kasia - tylko nie mów, że gdyby nie pogoda to zjechałabyś na tej linie! Shok Już od patrzenia kręci mi się w głowie 

Każdy ma swój kawałek świata, który go woła...

kasiakrotoszyn
Obrazek użytkownika kasiakrotoszyn
Offline
Ostatnio: 3 miesiące 1 tydzień temu
Rejestracja: 11 wrz 2013

Dlatego tym bardziej żałuję, że pogoda zrobiła Nam tego dnia psikusa... 
Tego dnia chcieliśmy zajechać jeszcze koniecznie na Leopard rock.

I tutaj kto planuje kierunek i to miejsce niech zapamięta - PONIEDZIAŁKI I WTORKI --> ZAMKNIĘTE !!!

Czytałam o tym wcześniej, ale myślałam, że wpis dotyczy tylko restauracji, a nie skałki, która jest dziełem natury...

A jednak ta wystająca skałka leży na terenie prywatnym i odbijamy sie od bramy...

A teraz chcę Wam pokazać co Nas ominęło !!!  Sad  ( zdjęcie pochodzi z Internetu - i to nie ja na nim jestem - Niestety !!! )

"JEŚLI POTRAFISZ COŚ WYMARZYĆ,
POTRAFISZ TAKŻE TO OSIĄGNĄĆ..."
Walt Disney

kasiakrotoszyn
Obrazek użytkownika kasiakrotoszyn
Offline
Ostatnio: 3 miesiące 1 tydzień temu
Rejestracja: 11 wrz 2013

Kolejny dzień planujemy dopiero po przebudzeniu i ocenie sytuacji pogodowej...

Niestety nie jest różowo, fale ogromne, więc na nurkowanie nie popłyniemy. Siedzieć w hotelu też nie ma sensu, więc ruszamy spokojnie po śniadaniu w stronę DURBANU.

Dziś mamy 31 grudnia - spodziewaliśmy się dużego ruchu, jednak na autostradzie i samym dojeździe do miasta było bardzo spokojnie.

Docieramy do naszego hotelu Grand Court Marine Parade ok. 13:00.

..........

Bagaże rzucone, czas na mały spacer. Pogoda nadal kiepska, zdecydowanie nie był to plażowy dzień - udajemy się zatem do uShaka Marine World.

Bilet wstępu: R149 = 14,9$/os

Oceanarium robi wrażenie. Jak w każdym takim parku kilka razy dziennie odbywają się pokazy delfinów, fok, pingwinów i dodatkowo karmienie rekinów.

My osobiście uwielbiamy takie miejsca, także zdecydowanie Nam sie podobało Biggrin

"JEŚLI POTRAFISZ COŚ WYMARZYĆ,
POTRAFISZ TAKŻE TO OSIĄGNĄĆ..."
Walt Disney

Kolka
Obrazek użytkownika Kolka
Offline
Ostatnio: 8 lat 3 miesiące temu
Rejestracja: 09 wrz 2013

Dance 4 jak mi się podoba! 

Każdy ma swój kawałek świata, który go woła...

marylka80
Obrazek użytkownika marylka80
Offline
Ostatnio: 2 lata 9 miesięcy temu
Rejestracja: 22 sty 2014

Kurcze szkoda ze ta pogoda taka kaprysna...widok ze skalki BOSKI!

kasiakrotoszyn
Obrazek użytkownika kasiakrotoszyn
Offline
Ostatnio: 3 miesiące 1 tydzień temu
Rejestracja: 11 wrz 2013

Słów kilka na temat samego SYLWESTRA

Postanowiliśmy, że spędzimy ten dzień w Durbanie z jednej prostej przyczyny ... - wylot do Polski mieliśmy 1 stycznia - także, żeby uniknąć dalekich transportów w dniu wylotu padło właśnie na DURBAN.

Sama celebracja polega na tym, że wszyscy czarnoskórzy mieszkańcy RPA zjeżdżają się na główną plażę w Durbanie, żeby świętować. To nie jest zdecydowanie Sylwester dla białych.

Nawet w momencie kwaterowania, recepcjonista uprzedził o fakcie iż to jest Sylwester dla czarnych i lepiej zostańcie w pokoju.

Nasze auto od razu zostało skierowane na parking podziemny, w nocy doskonale rozumiałam dlaczego...

Jednym z elementów radości i świętowania Nowego Roku były skoki po dachach samochodów i turlanie się po maskach przejeżdżających aut. Jak ja się cieszyłam, że nie zaparkowaliśmy na ulicy Biggrin

A tutaj kilka ujęć z okna naszego pokoju. Hotel był doskonale położony dzięki czemu mogliśmy oglądać dokładnie ten "spektakl".

Świętowaliśmy wspólnie z Polakami, z którymi rozpoczęliśmy nasz trip, także było wesoło...

Jednak jako miejsca do spędzenia Sylwestra - Durbanu zdecydowanie nikomu NIE POLECAM !!!

"JEŚLI POTRAFISZ COŚ WYMARZYĆ,
POTRAFISZ TAKŻE TO OSIĄGNĄĆ..."
Walt Disney

bepi
Obrazek użytkownika bepi
Offline
Ostatnio: 2 lata 11 miesięcy temu
Rejestracja: 04 wrz 2013

o żesz !!!!! Wacko   w życiu nie widzialam na plaży tyle luda   Crazy  masakra jak kto sobie cały urlop zabukował w tym Durbanie   Beee

Roma
Obrazek użytkownika Roma
Offline
Ostatnio: 5 miesięcy 2 tygodnie temu
Rejestracja: 20 sty 2014

kasiakrotoszyn :

Dlatego tym bardziej żałuję, że pogoda zrobiła Nam tego dnia psikusa... Tego dnia chcieliśmy zajechać jeszcze koniecznie na Leopard rock.

I tutaj kto planuje kierunek i to miejsce niech zapamięta - PONIEDZIAŁKI I WTORKI --> ZAMKNIĘTE !!!

Czytałam o tym wcześniej, ale myślałam, że wpis dotyczy tylko restauracji, a nie skałki, która jest dziełem natury...

A jednak ta wystająca skałka leży na terenie prywatnym i odbijamy sie od bramy...

A teraz chcę Wam pokazać co Nas ominęło !!!  Sad  ( zdjęcie pochodzi z Internetu - i to nie ja na nim jestem - Niestety !!! )

no ja cię proszę, może wczołgać i pełzać to bym mogła ,bo to do przodu ,ale jak do tyłu się wycofywać?

a jak usiąść na tym kawałku?

może tam pod tym jakaś siatka rozportarta?Dash 1

bepi
Obrazek użytkownika bepi
Offline
Ostatnio: 2 lata 11 miesięcy temu
Rejestracja: 04 wrz 2013

Kasiu te ostatnie foto fajewerków mega  fajowe , ten wystrzał wyglada jak palma kokosowa   Man in love hehe a może to jest palemka?

kasiakrotoszyn
Obrazek użytkownika kasiakrotoszyn
Offline
Ostatnio: 3 miesiące 1 tydzień temu
Rejestracja: 11 wrz 2013

Ponoć DURBAN może być piękny - ja jednak nie poczułam klimatu tego miasta...

Jeśli myślicie, że 31 grudnia było full ludzi to 1 stycznia było prawdziwe apogeum. Pogoda się zdecydowanie poprawiła, więc wszyscy wyleźli na ulice, aby dalej świętować.

Aparatu praktycznie nie wyciągaliśmy, kasy przy sobie tyle co na obiad, wszystkie dokumenty w hotelu, także zdjęć z ulicy będzie jak na lekarstwo.

Nasz "spacer" po plaży 1 stycznia był najdziwniejszym przeżyciem ever. Tak obserwowana i namierzana nie czułam się nigdy i nigdzie na świecie. Nic przyjemnego, kiedy czujesz na sobie wzrok setek ludzi mówiących - "White guys - what the fuck...?"

"JEŚLI POTRAFISZ COŚ WYMARZYĆ,
POTRAFISZ TAKŻE TO OSIĄGNĄĆ..."
Walt Disney

Strony

Wyszukaj w trip4cheap