--------------------

____________________

 

 

 



RPA - 2 tygodnie >> 3500 km autem - CZY BYŁO WARTO ???

294 wpisów / 0 nowych
Ostatni wpis
Strony
kasiakrotoszyn
Obrazek użytkownika kasiakrotoszyn
Offline
Ostatnio: 3 miesiące 4 tygodnie temu
Rejestracja: 11 wrz 2013
RPA - 2 tygodnie >> 3500 km autem - CZY BYŁO WARTO ???

Pomysł naszego wyjazdu do RPA zrodził się z momentem pojawienia się taniego przelotu czarterowego oferowanego przez RAINBOW TOURS.

Cena 1799 zł/ osobę - lot bezpośredni WAW - DURBAN - WAW - lecimy Dreamlinerem - wszystko pięknie...

Bukujemy razem z Kariss przelot Biggrin - następnego dnia trochę się razem wkurzamy bo cena spada do 1599 zł... :/

Ale co dalej......

Relacji z tego kraju jak na lekarstwo, opis Madziary z forum skierował mnie częściowo na tory, którymi chciałam podążać za co jeszcze raz dziękuję.

Wyjazd: 18.12. - 01.01. - zaliczamy Boże Narodzenie i Sylwestra w RPA Biggrin

W pierwszej chwili euforia... później przyszła myśl - przecież to high high season i do tego lokalesi mają wtedy wakacje, urlopy itd...

Od momentu zakupów biletów do wylotu mieliśmy 6 DNI. Plan jaki poniżej przedstawię skleciliśmy do kupy z mężem w 3 nocki...

--> Czy był idealny?

--> W jakim stopniu udało Nam się go zrealizować...

Opowiem w relacji...

W każdym razie - RPA było dla mnie najtrudniejszym logistycznie wyjazdem. Ogromne odległości, jeszcze więcej miejsc, które chciałam zobaczyć, rodziły się dylematy czasowe, czy zdążymy? czy podołamy? czy w końcu nie padniemy na pysk - mając do zrobienia ok 3500 km autem...

Wróciłam - nie padłam Biggrin jestem z Wami i relacją z wyjazdu chciałabym się podzielić zachęcając Was jednocześnie do wyjazdu w tę część świata.

Poniżej PLAN NASZEGO TRIPU:

18.12.2014 – wylot z Warszawy o  06:00 rano  - przylot 18:20 i nocleg w GH - Shapes of Africa
+ odbiór z lotniska ok. 19:00 – tel. 0824325513

 

19.12.2014 – lot do CPT o 06:45 – 09:00 – zakwaterowanie w Hotel on St Georges – kupujemy jednodniowy bilet HOP HOP Bus i ruszamy - http://www.citysightseeing.co.za/capeTown.php
Tego dnia w planach wjazd na Górę Stołową i rekonesans miasta + Bo Kaap ( kolorowe domki ) – dzielnica muzułmańska + kolacja na Watterfront

 

20.12.2014 – od rana śmigamy na rekiny do Gansbaai ( nurkowanie w klatkach ) – później wspinaczka na Lion Head

21.12.2014 –  bierzemy auto na 2 dni i zaczynamy dzień od wycieczki na Seal Island, następnie jedziemy do ogrodów - Kirstenbosch National Botanical Garden ( Mon-Sun 08h00-19h00 ) i odwiedzamy WINIARNIE w Stellenbosch Biggrin

 

22.12.2014 – jedziemy mega drogą Chapman's Peak Drive w stronę Przylądka Dobrej Nadziei à zahaczając o Noordhoek Beach ( punkt widokowy ) docieramy dalej na Cape Point, Cape Of Good Hope i na Boulders Beach ( odwiedziny kolonii pingwinów )
Wracając oglądamy domki na plaży St James 

 

23.12.2014 – lot do Johannesburga o 06:15 – 08:20 – wypożyczamy autko na 10 dni i jedziemy najpierw do Lesedi Village – zwiedzamy, zostawiamy bagaże i jedziemy do Ann van Dyk Cheetah Centre – spotkać się z GEPARDAMI, a następnie wracamy do  Lesedi Village – dalsza część programu i nocujemy w tej wiosce.

 

24.12.2014 – wizyta u lewków i jaskinie w Rhino & Lion Nature Reserve – przejazd na Wigilię do internetowych znajomych

 

25.12.2014 – przejazd do Kubu Safari Lodge trasą PANORAMA ROUTE

 Rozpoczynamy przejazd od God’s Window, Bourke’s Luck Potholes, Three Rondavels (trzy chaty), Blyde River Dam, Black River Canyon

26.12.2014 – poranne bush walk safari – basenowy relaks – popołudniowy game drive safari

 

27.12.2014 – wczesnym rankiem przejazd na baobaby i do  hipopotamicy Jessiki – ok. 09:30 na miejscu. Tego dnia odwiedzamy też miasteczko złota – Pillgrim Rest. Nocleg po trasie.

 

28.12.2014 – jedziemy w kierunku wybrzeża przez rozlewiska docierając do Hluhluwe Imfolozi Park – robimy self safari 7 godz. – nocleg w Hluhluwe

29.12.2014 – rozlewiska z hipopotamami w St. Lucia, farma serów i przejazd w kierunku Durbanu

 

30.12.2014 – Oribi Gorge Park i Leopards Rock

 

31.12.2014 – Przejazd do Durbanu – plaża, oceanarium, Sylwester i nocleg w Garden Court Marine Parade ***

 

01.12.2014 – od rana trasa Valley Of 1000 Hills i wizyta u Zulusów.
Przejazd naszym autkiem na lotnisko i wylot do Warszawy o 20:50

 

 

Auto wypożyczamy 2 razy:

 

a)      W Cape Town na 2 dni   21 – 23 grudnia 2014

 

b)      na Lotnisku w Johannesburgu 23 grudnia – 01.01.2014

 

 

"JEŚLI POTRAFISZ COŚ WYMARZYĆ,
POTRAFISZ TAKŻE TO OSIĄGNĄĆ..."
Walt Disney

bepi
Obrazek użytkownika bepi
Offline
Ostatnio: 3 lata 4 dni temu
Rejestracja: 04 wrz 2013

   Yahoo melduję się i rączki zacieram i już gepardów i innych kociaków.. wypatruję

karisss
Obrazek użytkownika karisss
Offline
Ostatnio: 4 lata 6 miesięcy temu
Rejestracja: 04 wrz 2013

Yahoo

co prawda skrót 1,5 godzinny słyszałam przez tel Biggrin ale fot to się najbardziej doczekać nie mogłam !!! Kaśka mam nadzieje,ze dodasz ich miliard !!!!!

.
Obrazek użytkownika .
Offline
Ostatnio: 9 lat 3 tygodnie temu
Rejestracja: 04 wrz 2013

Kasia.. Ty to jesteś MEGA !!!!

.

Makono
Obrazek użytkownika Makono
Offline
Ostatnio: 3 lata 7 miesięcy temu
Rejestracja: 11 gru 2013

Wow ale trasa. Zasiadam na kanapie i czekam na dalej.

Bez podróży się duszę....
http://kolekcjonujacchwile.blogspot.com/

Antenka
Obrazek użytkownika Antenka
Offline
Ostatnio: 5 lat 1 miesiąc temu
Rejestracja: 23 paź 2013

Też przysiadam i czekam Clapping

hyde
Obrazek użytkownika hyde
Offline
Ostatnio: 8 lat 1 miesiąc temu
Rejestracja: 25 lut 2014

Ja wiem, że było warto Biggrin czekam na cd Clapping

Explore. Dream. Discover.

Nel
Obrazek użytkownika Nel
Online
Ostatnio: 16 minut 52 sekundy temu
admin
Rejestracja: 04 wrz 2013

Ja też jestem ciekawa jak będzie dalej  Preved

No trip no life

kasiakrotoszyn
Obrazek użytkownika kasiakrotoszyn
Offline
Ostatnio: 3 miesiące 4 tygodnie temu
Rejestracja: 11 wrz 2013

RPA ma wyjątkowo kiepską reputację jeśli chodzi o turystykę i kwestie bezpieczeństwa.

Według powszechnych opinii czarni mieszkają w slumsach i zabijają każdego białego...

Te słowa są grubo przesadzone, jednak po wszystkim co widziałam, przeżyłam, poczułam na własnej skórze mogę uznać ten kraj jednak za dość NIEBEZPIECZNY.

 .........

Co należy robić żeby uniknąć nieprzyjemnych sytuacji?

- nie chodzimy po zmroku zwłaszcza małymi uliczkami, ale czyż w PL nie jest tak samo

- nie nosimy przy sobie żadnych dokumentów, ani większej ilości gotówki

- unikamy noszenia torebek czy plecaków

- podczas jazdy zamykamy się od środka - najgorsze są wszelkie skrzyżowania, gdzie złodziej może szybko otworzyć tylne drzwi i zabrać wszystko co na widoku

- nie kupujmy niczego od sprzedawców na krzyżówkach, w niejednym bukiecie, czy gazetach kryje się nóż albo broń lub jej replika

- nie zostawiajmy niczego w aucie na widoku, nawigacja itp...

- nie podróżujemy nocą

- parkujemy w miarę możliwości na strzeżonych prakingach

- bankomatów używajmy w dużych skupiskach ludzkich jak lotnisko, duża stacja benzynowa, supermarket

- starajmy się nie zwracać szczególnie na siebie uwagi - ogólny wygląd nie wrzeszczy „TURYSTA"

- NIE UFAJMY NIKOMU !!! - najczęstsza technika złodzieja z jaką się spotkałam, na tzw. "pomocną dłoń" - osoba oferuje Nam pomoc, mówi że mamy na siebie uważać itd... odwracając naszą uwagę od wszystkiego innego.

 ........

Żeby jednak nie straszyć na wstępie, napiszę dlaczego WARTO pojechać do RPA:

1) Zwierzęta - północ kraju jest jak jedno wielkie ZOO, zwierzęta można spotkać na każdym kroku, przy głównych drogach, na stacji benzynowej, w parku...
Ilość parków, gdzie można odbyć safari zorganizowane lub też pojechać na safari własnym autkiem jest OGROMNA.

W RPA znajdziemy 299 gatunków ssaków i 858 gatunków ptaków. W głębiach oceanów zobaczymy delfiny, rekiny i wieloryby, a na plaży obejrzymy pingwiny! Rozlewiska rzek natomiast są domostwem dla hipopotamów i krokodyli!

2) Piękno natury RPA to kraj naturalnego piękna, znajdziemy tu wspaniałe Góry Drakensberg, słynną Table Mountain w Cape Town, trzeci co do wielkości na świecie i jedyny zielony Blyde River Canyon i wiele wiele innych......

3) Wioski kulturowe

4) Klimat W RPA prawie cały czas świeci słońce!  

5) Mnóstwo zajęć dla miłośników adrenaliny (w różnych dawkach) 

6) Winnice i wino! RPA to kraj iście winem płynący.

7) Jedzenie - przeeeeepyszne owoce morza na wybrzeżu, w głebi lądu natomiast możemy posmakować mięsa każdego dzikiego zwierza, jeśli oczywiście nie mamy oporów przed zjedzeniem strusia, zebry czy krokodyla. W kuchni królują steki - ilość pastwisk dla krów oszałamia

"JEŚLI POTRAFISZ COŚ WYMARZYĆ,
POTRAFISZ TAKŻE TO OSIĄGNĄĆ..."
Walt Disney

kasiakrotoszyn
Obrazek użytkownika kasiakrotoszyn
Offline
Ostatnio: 3 miesiące 4 tygodnie temu
Rejestracja: 11 wrz 2013

Ok kilka słów tytułem wstępu już było a zatem lecimy...

Lot o czasie, Dreamliner bardzo komfortowo - większa przestrzeń w kabinie, więcej miejsca na nogi, większe okna z funkcją elektronicznego ściemniania... wszystko pozytywnie, poza faktem iż na lotach czarterowych nie podadzą Nam nawet szklanki wody, o czym już była mowa w innym wątku.

Wszystko płatne, zatem warto na loty czarterowe z RAINBOW zaopatrzyć się w prowiant i % na drogę, co by Nam lot szybko minął.

Lot bezpośredni trwał 10,5 godz.

Lądujemy nawet przed czasem, walizki są, idziemy do bankomatu i do wyjścia....

Patrzymy rozglądamy się, nikt na Nas nie czeka.

Ludki rozeszły się po pilotach z Rainbow, którzy czekali na swoje grupy i okazało się, że z całego wielkiego samolotu zaledwie 9 osób przyleciało tak jak my - na własną rękę.

Gadamy, wymieniamy się planami, może spotkamy się po drodze....

Pierwszą noc spędzamy z 3 Polaków zapoznanych internetowo - nasz nocleg to 6 osoby dorm - spimy w piątkę.

Dzwonimy do hostelu - mówią że już jadą, zatem czekamy... - są Biggrin

Jedziemy zatem na kwaterę.

Pierwsze pozytywne zaskoczenie - jak czysto, jak jasno, jest 19:00 i jest ok, w Azji o 17:30 już szaruga o tej porze.

Hostel Shapes od Africa nie należał do górnolotnych hosteli - ale wybraliśmy go ze względu na odległość od lotniska - 5 min.

Cena jak na te warunki wcale niemała - płacimy R600 za 2 osoby z transferami = 60$ - tak możecie przyjmować przelicznik

Kwatera backpackerska - pierwsza noc zdecydowanie udana, upłynęła na rozmowach z gospodarzami i innymi turystami.

http://www.shapesofafrica.co.za/index.html

"JEŚLI POTRAFISZ COŚ WYMARZYĆ,
POTRAFISZ TAKŻE TO OSIĄGNĄĆ..."
Walt Disney

dzioby125
Obrazek użytkownika dzioby125
Offline
Ostatnio: 6 lat 5 miesięcy temu
Rejestracja: 03 wrz 2013

czekałam na relację z Ko Chang, ale RPA też może byćBiggrin

Strony

Wyszukaj w trip4cheap