--------------------

____________________

 

 

 



Wyjazd po zdrowie – Czerniawa – maj 2021

149 posts / 0 nowych
Ostatni wpis
Strony
Asia-A
Obrazek użytkownika Asia-A
Offline
Ostatnio: 1 dzień 14 godzin temu
Rejestracja: 01 wrz 2015

Kalewala to dzieło małżeństwa Magdy i Michała, którzy podróżując o Finlandii zakochali się w tym kraju. Wybrali Borowice, bo krajobrazem najbardziej przypominają krajobraz Skandynawii podobno jest tu roślinność i podobny mikroklimat jak w Laonii.

Skąd nazwa?  Kalevala – Kalev to fiński bóg na wzór greckiego Zeusa, a ala to w Finlandii kraina.

Kalevala początkowo miała być ich prywatnym miejscem, gdzie wpadają odpocząć od miasta (Michal jest z Wroclawia)

Najpierw mieszkali w tym „domku”, w głębi domku pierwotnie była sauna. Obecnie mieszkają w niewielkim domu z napisem Kalevala,.

Naszą grupkę po Kalevali oprowadzała  Magda, ewentualnie z doskoku na trudniejsze nasze pytania odpowiedzi udzielał Michał.

Koło domku sanie, używane w zimie.

My przyjechaliśmy tylko na zwiedzanie ale w  wiosce można wynająć sobie domek lub namiot, ceny raczej wysokie ale w cenie jest możliwość korzystania ze wszystkich atrakcji, w tym sauny.

Można naprzyklad mieszkać w Domku Muminków Biggrin

 

 


 

Bye Zobacz mnie na Facebooku Relaks na drutach! Yes 3

_Huragan_
Obrazek użytkownika _Huragan_
Offline
Ostatnio: 1 tydzień 1 dzień temu
Rejestracja: 13 cze 2015

W Szklarskiej juz wiele razy bylem,ale o tej laponskiej wiosce tez jeszcze nie slyszalem.

https://marzycielskapoczta.pl/

Napisz pocztowke ze swoich podrozy do chorych dzieci

Nel
Obrazek użytkownika Nel
Online
Ostatnio: 1 godzina 35 minut temu
admin
Rejestracja: 04 wrz 2013

ha ha  fajny ten domek Muminków . Dla dzieciaków super sprawa Preved

No trip no life

Basia A.
Obrazek użytkownika Basia A.
Online
Ostatnio: 1 godzina 9 minut temu
Rejestracja: 15 lip 2017

Nel, ale w środku miejsce noclegowe dla dwóch dorosłych osób, nie dzieciaków Biggrin

Nel
Obrazek użytkownika Nel
Online
Ostatnio: 1 godzina 35 minut temu
admin
Rejestracja: 04 wrz 2013

Basia A. :

Nel, ale w środku miejsce noclegowe dla dwóch dorosłych osób, nie dzieciaków Biggrin

ale chyba nie ma przeciwskazań aby tam też spały dzieci ? bo to chyba największa frajda dla nich .. tak myslę

No trip no life

Basia A.
Obrazek użytkownika Basia A.
Online
Ostatnio: 1 godzina 9 minut temu
Rejestracja: 15 lip 2017

jeśli nie lunatykują (bo na łóżko trzeba wejść po drabinie Wink ) to na pewno nie ma przeciwwskazań 

Asia-A
Obrazek użytkownika Asia-A
Offline
Ostatnio: 1 dzień 14 godzin temu
Rejestracja: 01 wrz 2015

Skoro uważacie, że Domek Muminków jest dla dzieci dorośli mogą spać w eleganckich namiotach.

Atrakcją są namioty wiszące, zawieszone na palach. Niestety z powodu pandemii sanepid nie pozwolił na razie rozwiesić namiotów, więc zdjęcie  z netu. Na moim zdjęciu widać tylko puste pale (po lewo) , do których będą podwieszone.Podobno klienci bardzo chwalą namioty – jedna z pań podobno  powiedziała, że jeszcze nigdy tak się nie wyspała.

  Kalevala - Lapońska wioska w sercu Karkonoszy - Karkonosze.pl

Bye Zobacz mnie na Facebooku Relaks na drutach! Yes 3

Nel
Obrazek użytkownika Nel
Online
Ostatnio: 1 godzina 35 minut temu
admin
Rejestracja: 04 wrz 2013

Super te namioty ! nie wiem co lepsze czy te domki Muminków czy namioty ?

Pomysł zacny Good

No trip no life

Asia-A
Obrazek użytkownika Asia-A
Offline
Ostatnio: 1 dzień 14 godzin temu
Rejestracja: 01 wrz 2015

Są tu dwa przesympatyczne husky Kalev i Sampuś . Kalev to prezent od ministra Finlandii bo Kalevala ściśle współpracuje z Ambasadą Finlandii,

Były po długim spacerze i musiały odpocząć. Ale to bardzo energiczne psiaki, muszą się wybiegać (podobno potrzebują nawet 4 godzin).


Są bardzo przyjazne – świetnie się dogadują z dziećmi, w tym np. z dziećmi z autyzmem. To pewnie dobry temat dla Bajki – ona się na tym zna. Są  łagodne ale żądne przygód, więc i dwumetrowy płot im niestraszny i jak się „urwą” zdarza się  że porwą jakąś kurę, którą później właścicielkę odkupują za bardzo uczciwe pieniądze, tak by okoliczni gospodarze nie widzieli w nich wrogów. Psy podobno mają GPS-y abym można je było zlokalizować

Jak pieski pokonują płot  mieliśmy okazję zobaczyć. Jak się wyspały przeskoczyły plot i przyszły sprawdzić co się dzieje.. Bez problemu dały się pogłaskać i pozowały do zdjęć. Płot to ten, widoczny na zdjęciu.


Bye Zobacz mnie na Facebooku Relaks na drutach! Yes 3

alamed
Obrazek użytkownika alamed
Offline
Ostatnio: 3 tygodnie 1 dzień temu
Rejestracja: 11 kwi 2017

Fajne rozpoczęcie turnusu, ja też nie wiedziałam o tym miejscu Smile przy okazji chętnie sie wybiorę.

 

Przyszłość to marzenia, przeszłośc to wspomnienia

Strony

Wyszukaj w trip4cheap