--------------------

____________________

 

 

 



Weekendowo w Łodzi - Lipiec 2021

35 posts / 0 nowych
Ostatni wpis
Strony
Asia-A
Obrazek użytkownika Asia-A
Offline
Ostatnio: 5 godzin 40 minut temu
Rejestracja: 01 wrz 2015

Co mieści się w tym "różanym" budynku?

Bye Zobacz mnie na Facebooku Relaks na drutach! Yes 3

Basia A.
Obrazek użytkownika Basia A.
Offline
Ostatnio: 2 godziny 38 minut temu
Rejestracja: 15 lip 2017

Szczerze, to nie wiem. Jako podwórko to na pewno ze 2-3 budynki wchodzą w grę. Od przodu na pewno są jakieś lokale użytkowe (w końcu to Piotrkowska), a co w pozostałej części się dzieje to nie mam pojęcia.

trina
Obrazek użytkownika trina
Offline
Ostatnio: 3 godziny 59 minut temu
Rejestracja: 30 sty 2014

[quote=Basia A

Najciekawszym miejscem, które można było rozpoznać po tym, że koło bramy kręciło się mnóstwo osób, to pasaż Róży. 

Jest to całe podwórko przy Piotrwoskiej 3, wyłożone kawałkami lustra, stworzone przez Joannę Rajowską. 

[/quote]

Joanna Rajkowska, to ta od palmy w Warszawie.

Ciekawa historia o powstaniu Pasażu Róży:

https://weekend.gazeta.pl/weekend/7,152121,16818402,joanna-rajkowska-projekt-wynika-z-zachwytu-ze-roza-nie-stracila.html

Basia A.
Obrazek użytkownika Basia A.
Offline
Ostatnio: 2 godziny 38 minut temu
Rejestracja: 15 lip 2017

Dzięki Trina, już poprawiam literówkę. Nawet jej nie zauważyłam. 

Basia A.
Obrazek użytkownika Basia A.
Offline
Ostatnio: 2 godziny 38 minut temu
Rejestracja: 15 lip 2017

Na samej Piotrkowskiej jest całkiem sporo różnorakich rzeźb, nie wszystkie są podpisane, co przedstawiają, ale na pewno wszystkie są w jakiś sposób powiązane z Łodzią:

Murali jest sporo, nie tylko na samej Piotrkowskiej:

Podwórka są zaaranżowane w różny sposób,bardzo często są to ogródki klubów czy restauracji, czasem są też ciekawie przystrojone, tutaj popularnymi parasolkami, wiele jest takich podwórek czy uliczek nie tylko w Polsce ale i na świecie

Dana_N
Obrazek użytkownika Dana_N
Offline
Ostatnio: 1 miesiąc 4 tygodnie temu
Rejestracja: 07 paź 2013

Bardzo ciekawie, Basiu pokazujesz współczesną Łódź, ja tam bywam dośc często, ale głównie po to, żeby z Polski gdzieś dalej na wakacje pojechać. Łódź się bardzo zmieniła od czasu, kiedy tam mieszkałam...

Żeluś
Obrazek użytkownika Żeluś
Online
Ostatnio: 25 minut 5 sekund temu
Rejestracja: 25 kwi 2016

A ja w Łodzi tylko na dworcu byłam przejazdem Shok a widzę ze warto tam zawitac 

Basia A.
Obrazek użytkownika Basia A.
Offline
Ostatnio: 2 godziny 38 minut temu
Rejestracja: 15 lip 2017

Na niedzielę były zaplanowane 3 rzeczy: śniadanie na urodzinowym targu śniadaniowym - w końcu to były urodziny Łodzi i wiele knajpek przygotowało specjalne menu na niedzielny poranek, szykując śniadania w specjalnej cenie, często przez cały dzień, nie tylko z samego rana. 

Ja podstawiłam na bułkę z pastą z bobu, boczkiem, cebulą, kiełkami i jajkiem w koszulce. Do tego była waniliowa cold brew, dodawana w zestawie - mnie nie interesowało, bo kawy wcale nie piję, więc docenić/skrytykować obiektywnie nie mogę.

Następnie poszłam w stronę Księżego Młynu, gdzie również z okazji urodzin Łodzi, odbywał się targ staroci- czyli coś, co mnie w ostatnich tygodniach, może miesiącach zainteresowało. 

Samo miejsce ciekawe, jest na pewno klimatyczne, stare. W samym miejscu były kawiarnie, lodziarnie i tak dalej, wiec na pewno jest ono wykorzystywe, czy odwiedzane z różnych powodów również bez tego targu staroci, który szczerze mówiąc nie powalił. Było trochę straganów, ale więcej z rękodziełem, niż faktycznymi starociami.

_Huragan_
Obrazek użytkownika _Huragan_
Offline
Ostatnio: 3 dni 2 godziny temu
Rejestracja: 13 cze 2015

Tego kolesia to dobrze znam z dziecinstwa jeszcze.;)

https://marzycielskapoczta.pl/

Napisz pocztowke ze swoich podrozy do chorych dzieci

Basia A.
Obrazek użytkownika Basia A.
Offline
Ostatnio: 2 godziny 38 minut temu
Rejestracja: 15 lip 2017

Teraz już ostatnie miejsce, które miałam okazję zobaczyć w Łodzi i wydaje mi się, że ze względu na znacznie, jest to coś, co jest ważnym miejscem, ale z drugiej strony, jest również w ciekawy sposób przedstawiona historia tego miejsca, czy ogólnie miasta.

Mam na myśli stację Radegast - stację kolejową, znajdującą się poza łódzkim getto, z którego odchodziły transporty Żydów, nie tylko miejscowych, do obozów zagłady. 

Nie jest to jeden pomnik, a hm. Wystawa też średnio pasuje. W każdym razie, jest tam tunel pamięci, stacja kolejowa (odbudowana, nie oryginalna), lokomotywa z wagonami, pomnik, makieta miasta Łodzi oraz wiele tablic upamiętniających i informacyjnych.

 

Strony

Wyszukaj w trip4cheap