--------------------

____________________

 

 

 



"Namibia o wielu obliczach" z Itaką (wrzesień 2018 r.)

427 posts / 0 nowych
Ostatni wpis
Strony
ssstu-6
Obrazek użytkownika ssstu-6
Online
Ostatnio: 6 minut 16 sekund temu
Rejestracja: 31 maj 2016

...wydmy HIT !!!

...no to w drogę... żeby się oburzać i podziwiać
...zdumiewać i wzruszać ramionami...wybrzydzać i zachwycać...Radoslav

papuas
Obrazek użytkownika papuas
Online
Ostatnio: 31 minut 50 sekund temu
Rejestracja: 22 maj 2021

przejrzałem ptice jeszcze raz i ... ten drapieżca to prawdopodobnie samica kobczyka (za pierwszym razem spojrzałem na samca, który ma zdecydowanie inne barwy i minąłem)  Biggrin co do drugiej zagadki będę jeszcze szukał, bo pewnie też samica albo jakiegoś wikłacza lub amadyny

papuas

Piea
Obrazek użytkownika Piea
Offline
Ostatnio: 2 dni 15 godzin temu
Rejestracja: 19 wrz 2017

mabro, jak super że wróciłaś  do kontynuacji swojej Namibii! Good ; ja się na pticach nie znam za bardzo i specjalnie się za nimi nie uganiam  Biggrin no chyba, że same mi wlezą w obiektyw Laugh 1 , ale juz te wydmyyyy! o Matko Jedyna! jakiez to giganty!!! no wyobrażam sobie jakie muszą robić wrażenie na żywo! 

cudo! 

Piea

Asia-A
Obrazek użytkownika Asia-A
Online
Ostatnio: 17 minut 23 sekundy temu
Rejestracja: 01 wrz 2015

Mabro, było gorąco, jak na pustyni czy umiarkowania temperatura? - bo po ubiorze ludzi ciężko się zorientować.

Pustynia oczywiście przepiękna. Jednak każda pustynia jest inna – mimo że niektórym się wydaje, że to tylko piach.

Bye Zobacz mnie na Facebooku Relaks na drutach! Yes 3

Nel
Obrazek użytkownika Nel
Offline
Ostatnio: 4 godziny 32 minuty temu
admin
Rejestracja: 04 wrz 2013

Myślę, że jednak ciepło, bo widze dużo ludzi z krótkim rękawem ale.. to Mabro musi nam potwierdzić 

No trip no life

Piea
Obrazek użytkownika Piea
Offline
Ostatnio: 2 dni 15 godzin temu
Rejestracja: 19 wrz 2017

stuk..puk..., puk..stuk... heloł? 

pogłaskali, pochwalili za powrót do kontynuacji ... i co? Shok

Mabro, no i co było dalej w tej Namibii ???  Give heart 2

Piea

mabro
Obrazek użytkownika mabro
Online
Ostatnio: 31 minut 30 sekund temu
Rejestracja: 26 wrz 2013

Papuas, dzięki za oznaczenie spotkanych przeze mnie namibijskich ptaków Yes 3

Asiu, na pustyni, po porannym chłodzie, w południe zrobiło się baaardzo gorąco. Jednak niektórzy nie zdejmowali okryć z długim rękawem by chronić się przed palącym słońcem.

Nel, Deadvlei to faktycznie najbardziej rozpoznawalne miejsce Namibii.

mabro
Obrazek użytkownika mabro
Online
Ostatnio: 31 minut 30 sekund temu
Rejestracja: 26 wrz 2013

Deadvlei (pisane również Dead Vlei) to fascynujące miejsce, bez którego nie może się obejść żadna wycieczka do Namibii. W wolnym tłumaczeniu oznacza „martwe bagno”. Uważa się, że Deadvlei powstało ponad 1000 lat temu, kiedy rzeka Tsauchab wylała po ulewnych deszczach i utworzyła płytkie kałuże. W tych właśnie rozlewiskach zaczęły rosnąć liczne akacje (acaccia erioloba). Jednak po około 200 latach nastał czas suszy a „wędrujące” wydmy odcięły dopływ wody do wysychających mokradeł i doprowadziły do śmierci drzew Sad Obecnie, to co kiedyś było bagnem, teraz jest białą, wysuszoną, glinianą niecką, otoczoną jednymi z najwyższych wydm na świecie. Zaś znakiem rozpoznawczym Deadvlei stały się liczące około 900 lat czarne, uschnięte drzewa akacji, wystające z białego podłoża. Zachowały się one w bardzo dobrym stanie dzięki suchemu klimatowi i stanowią ulubiony motyw fotografów. No to teraz pora by zobaczyć z bliska te cuda natury. Wprawdzie żar leje się z nieba ale ja się nie poddaję i dzielnie biegam z aparatem by utrwalić niesamoite widoki Biggrin 

A to już efekty mojej "pracy" - kolejność zdjęć raczej dowolna Crazy

Czy zauważyliście czarne kropeczki na szczycie najwyższej wydmy? To ludzie, którzy się tam wdrapali by zbiec z wydmy w szalonym tempie Wacko

papuas
Obrazek użytkownika papuas
Online
Ostatnio: 31 minut 50 sekund temu
Rejestracja: 22 maj 2021

no cóż, gorąca i sucha, ale bajka - kolorowa bajka    SUPER

papuas

trina
Obrazek użytkownika trina
Offline
Ostatnio: 4 miesiące 3 tygodnie temu
Rejestracja: 30 sty 2014

Czerwone wydmy i Deadvlei zachwycające, ale ile tam ludzi, chyba nie tylko wasza wycieczka była w tym samym czasie?

Te leżące uschnięte drzewa wyglądają jak szkielety zwierząt.

Spodobała mi się ta fotka

Strony

Wyszukaj w trip4cheap