--------------------

____________________

 

 

 



"Namibia o wielu obliczach" z Itaką (wrzesień 2018 r.)

427 posts / 0 nowych
Ostatni wpis
Strony
_Huragan_
Obrazek użytkownika _Huragan_
Offline
Ostatnio: 1 tydzień 1 dzień temu
Rejestracja: 13 cze 2015

Nie wiem czy to normalne,ze spotyka sie tam az tak duzo zwierzat,ale to co obfocilas robi wrazenie.Koty cie chyba szczegolnie lubia Wink Nie tylko stado Lwow,ale tez Gepard.Gratulacje

https://marzycielskapoczta.pl/

Napisz pocztowke ze swoich podrozy do chorych dzieci

mabro
Obrazek użytkownika mabro
Online
Ostatnio: 23 minuty 34 sekundy temu
Rejestracja: 26 wrz 2013

Nel, Radek, Huragan tego dnia zwierzaki dopisywały wyjątkowo - jeszcze parę fajnych spotkań było Biggrin A koty pewnie czują, że ja je wszystkie uwielbiam - te domowe i te dzikie Give heart 2

mabro
Obrazek użytkownika mabro
Online
Ostatnio: 23 minuty 34 sekundy temu
Rejestracja: 26 wrz 2013

Oglądanie ucztującego geparda to wielka frajda ale nic nie może wiecznie trwać - najedzony zwierzak kładzie się w wysokiej trawie i znika nam z oczu Sad Czekamy jeszcze chwilę ale niestety nic się nie dzieje więc nie mamy innego wyjścia i ruszamy dalej, w kierunku Etosha Pan...

Etosha Pan to olbrzymie, słone jezioro okresowe, zajmujące prawie 1/4 terenu parku. Ma 130 km długości i 50 km szerokości czyli jego powierzchnia wynosi ok. 4 800 km kwadratowych. Jest to największa misa solna w Afryce, widoczna nawet z kosmosu Shok Przez większą część roku jezioro pozbawine jest wody i pokryte skorupą solną w kolorze biało-zielonym (kolor zielony od alg). Nie ma tam prawie żadnej roślinności. W porze deszczowej miejscami tworzy się ok.10-cio centymetrowa warstwa mocno zasolonej wody. Teren solniska jest często odwiedzany przez ptaki (głównie pelikany i flamingi, które żywią się tu krewetkami) i zwierzęta, które traktują to miejsce jako lizawkę. Miejscowa ludność nazwała solnisko "jeziorem miraży" i nawet zaraz pokażę Wam skąd ta nazwa...

Na początek mapa parku z zaznaczonym na biało solniskiem - dokładnie widać jak duży obszar parku zajmuje Yes 3

Mniej więcej tu jesteśmy, no może kawałeczek bardziej na prawo...

Tak wygląda Etosha Pan w porze suchej - wydaje się, że nie ma końca ...

A tu wyjaśnienie skąd nazwa "jezioro miraży". Widzicie te ciemne linie w oddali jakby jakieś wysepki na wodzie? Tam nie ma żadnej wody! To złudzenie zwane fatamorgana albo inaczej miraż Crazy

Nasz droga prowadzi teraz niemal równolegle do solniska. W jego kierunku, tuż przed naszym samochodem, biegną sympatyczne impale ciemnolice Biggrin

Nie są to jedyne zwierzaki jakie spotykamy wracając już do lodge. Właśnie mijamy duże stado sporych antylop, pasących się w krzakach. Niestety kierowca spieszy się i nie zatrzymuje więc musi mi wystarczyć fotka zrobiona w trakcie jazdy Sad

Nel
Obrazek użytkownika Nel
Offline
Ostatnio: 4 godziny 38 minut temu
admin
Rejestracja: 04 wrz 2013

Powiem ci ,że wspaniała ta Namibia Yahoo  Ciekawe czy ty miałaś wyjątkowego farta, czy rzeczywiście w Etosha jest tyle zwierzaków ...

Pamietam,że narzekałaś na wyjątkowo słabego pilota z zerową wiedzą ,ale wspaniałe widoki rekompensują te braki.

No trip no life

ssstu-6
Obrazek użytkownika ssstu-6
Online
Ostatnio: 30 minut 11 sekund temu
Rejestracja: 31 maj 2016

...a powiedz jak z "podłozem",bo droga wydaje sie "ubita na maxa" !!!

całe jezioro jest tak "twarde" czy są miejsca gdzie na wierzchu jest "skorupa" a pod spodem...błotko ???

...no to w drogę... żeby się oburzać i podziwiać
...zdumiewać i wzruszać ramionami...wybrzydzać i zachwycać...Radoslav

mabro
Obrazek użytkownika mabro
Online
Ostatnio: 23 minuty 34 sekundy temu
Rejestracja: 26 wrz 2013

ssstu-6 :

...a powiedz jak z "podłozem",bo droga wydaje sie "ubita na maxa" !!!

całe jezioro jest tak "twarde" czy są miejsca gdzie na wierzchu jest "skorupa" a pod spodem...błotko ???

Radek, nie potrafię odpowiedzieć na Twoje pytanie. Droga na przedostatnim zdjęciu jest poza solniskiem - to normalna droga do poruszania się po Parku. Natomiast nie trafiłam na informację na temat twardości samego solniska. Z brzegu z pewnością podłoże jest ubite bo są ślady kół samochodowych. Zwierzęta też dość daleko wchodzą w głąb więc pewnie jest twardo ale solnisko jest ogromne i nie mam pojęcia jak to jest wiele kilometrów od brzegu. Pewnie zależy to też od pory - może po deszczu jest grząsko?

mabro
Obrazek użytkownika mabro
Online
Ostatnio: 23 minuty 34 sekundy temu
Rejestracja: 26 wrz 2013

Szkoda, że już wracamy do lodge i trzeba pożegnać się ze zwierzakami ... Cray Jedziemy w milczeniu gdy nagle kierowca zwalnia... Nie! To niemożliwe, że tak dopisuje nam dzisiaj szczęście! Tuż przy drodze stoi dorodna żyrafa i wcale się nie boi Yahoo Jest po mojej stronie samochodu a ja mam ją prawie na wyciągnięcie ręki Yahoo Ależ przeżycie... - tak blisko widziałam żyrafę tylko w Giraffe Centre w Nairobi a tu jest w naturalnym środowisku. Sama nie wiem, co mam robić - przyglądać się czy fotografować? W końcu decyduję się robić wszystko na raz... Mosking

A to już efekty sesji zdjęciowej - uwaga! fotek znowu będzie duuużo BiggrinBiggrinBiggrin

Widzicie jak blisko drogi podchodzi?

Teraz dopiero widać jaka jest wielka - żyrafa ma jakieś 5-6 m wysokości z czego ok. 2 m stanowi szyja Wacko A wiecie, że szyja żyrafy ma tyle samo kręgów co inne ssaki (w tym człowiek) czyli 7 ? Shok Jeden krąg jej szyi ma 28 cm. Z ciekawostek mogę jeszcze dodać, że kolana żyrafy są na wysokości ok. 1 m od ziemi a ogon żyrafy ma ok. 1 m długości. Samce są większe od samic i mogą ważyć ponad 1100 kg. 

No to teraz seria portrecików Biggrin

Czy te oczy mogą kłamać? Ciekawe jest to, że żyrafy widzą w kolorze Shok

A teraz uśmiech numer ... ?

Nie napisałam Wam jeszcze, że spotkana przez nas żyrafa to samiec w średnim wieku. Płeć żyraf można wiarygodnie rozróżnić również po wyglądzie guzów czaszkowych zwanych ossikonami. Wyglądem przypominają one rogi i służą do walki między sobą. Dlatego też wyrostki samców zakończone są guzkowato i nie mają sierści na czubkach. Samice i młode żyrafy mają cienkie wyrostki, zakończone pędzelkowatymi kępkami włosów.

Wiek samców określa się po kolorze sierści, która ciemnieje z upływem lat.

mabro
Obrazek użytkownika mabro
Online
Ostatnio: 23 minuty 34 sekundy temu
Rejestracja: 26 wrz 2013

Dostojny pan żyrafa obfotografowany ze wszystkich stron więc możemy jechać dalej. Teren robi się znowu monotonny - chyba już nic ciekawego nas nie czeka Sad

Jedynie w oddali przechadza się samotny struś

O rety! Znowu niespodzianka Yahoo Popatrzcie co za spotkanie Preved Toż to duże stado słoni Yahoo Jesteśmy prawdziwymi szczęściarzami Good

Ależ ten dzień jest pełen wrażeń i cudownych emocji... Nie mija kilkanaście minut i znowu spotkanie - ponownie strusie czerwonoskóre (południowoafrykańskie) ale tym razem jest ich więcej i co ważne, bliżej nas Biggrin Strusie czerwonoskóre to największe i najcięższe ptaki żyjące obecnie na ziemi. Ich waga dochodzi do 155 kg a wzrost do 275 cm. Samice mają jaśniejsze upierzenie niż samce i są nieco mniejsze.

Strusie mają bardzo silne nogi - mogą nawet zabić kopniakiem Shok A kopać mogą tylko do przodu Wacko

Nel
Obrazek użytkownika Nel
Offline
Ostatnio: 4 godziny 38 minut temu
admin
Rejestracja: 04 wrz 2013

Mabro,ależ ty miałaś farta !! Yahoo aż nie do uwierzenia ..Niespodzianek na safari nie ma końca 

Ta zebra rzeczywiście się śmieje , ujęcie cudo Good

No trip no life

ssstu-6
Obrazek użytkownika ssstu-6
Online
Ostatnio: 30 minut 11 sekund temu
Rejestracja: 31 maj 2016

...heee, aż trudno uwierzyć jakie miałaś spotkania !!!!

nastepnym razem gdy ja będe jechał na safari...zabierm Cię ze sobą ; ))))

...no to w drogę... żeby się oburzać i podziwiać
...zdumiewać i wzruszać ramionami...wybrzydzać i zachwycać...Radoslav

Strony

Wyszukaj w trip4cheap