--------------------

____________________

 

 

 



2 X Maroko

111 posts / 0 nowych
Ostatni wpis
Strony
papuas
Obrazek użytkownika papuas
Offline
Ostatnio: 4 godziny 58 minut temu
Rejestracja: 22 maj 2021

Idziemy na bastion, a tam ocean nie żartuje.

Wchodzimy na suk. Tak, wiem - wszystkie targi są bardzo podobne, ale ten bardziej morski, przynajmniej w części.   Biggrin

Jest i wieża zegarowa.

papuas

papuas
Obrazek użytkownika papuas
Offline
Ostatnio: 4 godziny 58 minut temu
Rejestracja: 22 maj 2021

Słoneczko świeci, wracam więc na mury, bo poprzednio wypatrzyłem pod bastionem żerującego kamusznika i trza mu foto zrobić.

papuas

papuas
Obrazek użytkownika papuas
Offline
Ostatnio: 4 godziny 58 minut temu
Rejestracja: 22 maj 2021

Ruszamy zatem do hotelu w Agadirze; po drodze jeszcze krótki postój na foto z klifu, a w Agadirze podjeżdżamy pod mury cytadeli i tutaj kończy się program Cesarskich Miast.

Ostatnie dwa foto wykonane spod ruin cytadeli  na port i hotele Agadiru.

papuas

Nel
Obrazek użytkownika Nel
Offline
Ostatnio: 9 godzin 10 minut temu
admin
Rejestracja: 04 wrz 2013

dużo chętnych byo na świeże rybki ha ha 

No trip no life

papuas
Obrazek użytkownika papuas
Offline
Ostatnio: 4 godziny 58 minut temu
Rejestracja: 22 maj 2021

no chętnych na przekąskę znalazło by się tu sporo    mnie najbardziej spodobały się niebieskie rybackie łódki

Jesteśmy w Agadirze.  Dzień oczekiwania na uczestników następnej objazdówki  ”Magiczne Południe” spędzamy na szwendaczce po Agadirze - rozpoznanie sklepów, obejrzenie doliny ptaków - takie mini zoo, spacery po nadmorskiej promenadzie i wizyta w porcie, gdzie w lokalnej smażalni o swoistym klimacie jemy grilowane sardyny. No, plaża piaszczysta i ogromna, lecz bez jakiejś specjalnej infrastruktury. Na wzgórzu z cytadelą napis, nocą podświetlony, Allah, Ojczyzna, Król - taki mocno podobny do znanego polskiego.

papuas

papuas
Obrazek użytkownika papuas
Offline
Ostatnio: 4 godziny 58 minut temu
Rejestracja: 22 maj 2021

może kogoś skusi wieczorna plaża??

”Magiczne Południe” ma również swój początek w Agadirze i zaczyna dokładnie tam gdzie kończyła poprzednia czyli pod murem cytadeli ; po trzęsieniu ziemi z cytadeli pozostał jedynie mur. Inaczej niż u Asi - nie ma mgły i są widoki na miasto i plażę. Ruszamy zatem na Południe.

Spotkany w ruinach, jak sam się określał, Berber.

papuas

Nel
Obrazek użytkownika Nel
Offline
Ostatnio: 9 godzin 10 minut temu
admin
Rejestracja: 04 wrz 2013

Fajny chyba taki dzień na luzie ? można go sobie dowolnie spędzić 

No trip no life

papuas
Obrazek użytkownika papuas
Offline
Ostatnio: 4 godziny 58 minut temu
Rejestracja: 22 maj 2021

ano fajnie    zwykle objazdówki do Maroka sprzedawane są w wersji 7 + 7 czyli objazd + wypoczynek    ale 7 dni nicnierobienia to dla mnie zbyt wiele   Biggrin

Jak wcześniej pisałem - niektóre zawody w Maroku utrzymują się wyłącznie z opłat za foto: zaklinacze węży, treserzy małp, wszelkiej maści muzykujący oraz nosiwody. Ubrani w czerwone szaty i fikuśne kapelusze nosiwody niby wszystko mają - skórzane bukłaki, kubeczki ... tylko wody nie mają, bo szkoda dźwigać jedynie do foto.  Wyjeżdżamy z Agadiru i pierwszy postój w Tarudant przy pałacu Salam, w którym dziś hotel. I ... jak bym tu już był - wysokie blankowane mury w kolorze ochry  Biggrin  a po drugiej stronie zielone ogrody. Częstują nas tu miętową herbatką i znów pewien paradoks - w Maroku (i nie tylko), odwrotnie niż w Polsce, pije się miętową, a czarną na dolegliwości żołądkowe. W Tarudant przechodzimy przez miejscowy targ i przerwa dla głodomorów. Na foto pałac Salam i fotogeniczne drzwi, potem na suku kulinarne specjalności kraju - kiszone cytryny i oliwki oraz stojące na podium wg Piei daktyle. Te dodawane do niektórych potraw kiszone cytryny powodują charakterystyczny, nie do podrobirnia smak.

papuas

Asia-A
Obrazek użytkownika Asia-A
Offline
Ostatnio: 1 dzień 20 godzin temu
Rejestracja: 01 wrz 2015

Papuas, a byliście w hotelowej toalecie, którą opisywałam? http://www.trip4cheap.pl/forum/relacje-maroko/magiczne-poludnie-drugi-raz-w-maroko?page=5 

Bye Zobacz mnie na Facebooku Relaks na drutach! Yes 3

Nel
Obrazek użytkownika Nel
Offline
Ostatnio: 9 godzin 10 minut temu
admin
Rejestracja: 04 wrz 2013

ach ..moje ulubione daktyle ! a kiszonej cytryny nie próbowałam jeszcze . Czy jest mniej czy bardziej kwaśna ?

No trip no life

Strony

Wyszukaj w trip4cheap