--------------------

____________________

 

 

 



Singapur-Bali-Nusa Lembongan -lipiec/sierpień 2015

269 posts / 0 nowych
Ostatni wpis
Strony
korolowa
Obrazek użytkownika korolowa
Offline
Ostatnio: 4 lata 6 miesięcy temu
Rejestracja: 24 lut 2014

bilety kupujemy w automacie na lotnisku - bardzo łatwa nawigacja, wybiera się mapię, jak ta wklejona przeze mnie wyżej,  i naciska się na stację, na której chce się wysiąśc. Generalnie jeździliśmy zawsze na biletach jednorazowych, pewnie można było zakupić jakąs kartę na wiecej przejazdów czy coś, ale jakoś nie sprawdziliśmy tego. Dużo chodziliśmy wiec tych przejazdów jakoś nie było bardzo dużo.

Bilet należy trzymac do konca podróży (podobnie jak w Bangkoku czy Londynie), gdyż potrzebny jest przy wyjsciu.

Nasz Hotel znajdował się jakies 10 minut piechotą od stacji (może nawet mniej). Hotel nic specjalnego, jego zalety to:

- tani (za 3 noce zapłaciliśmy 575 zł co na warunki singapurskie jest naprawde tanio)

- hotel jest czysty, odnowiony

- pokój bardzo mały, ale czysty i nawet ładnie urządzony

- dobra lokalizacja: wokoło sporo "food courtów" czyli Hawker Centre z różnorodną kuchnią: chińską, idnyjską, wietnamską, koreańską w dobrych cenach. sporo się w nich stołowaliśmy i nie mieliśmy żadnych problemów żołądkowych, co wiecej jadłam tam jedne z najlepszych pierożków Biggrin

- blisko metra i zaledwie kilka przystanków do ścisłego centrum

Ad lokalizacji, ważne jest także to, że w tej dzielnicy jest bardzo dużo domów publicznych, z tego co zauważyliśmy są one skierowane do lokalnych, a nie turystów Biggrin

nam to nie przeszkadzało, czuliśmy się bezpiecznie i jak będe ponownie odzwiedzać Singapur to na pewno sprawdzę ta lokalizację ponownie. Jesli jednak w Chinatown byłby hotel w podobnej cenie to wolałabym mieszkać w Chinatown (jest piękne, jest tam jeszcze więcej jedzenia i jest w zasięgu spaceru od Mariny).

Kilka zdjęc Hotelu, zdjecia z internetu ale bardzo dobrze oddają wygląd Hotelu.

i na koniec mapa z zaznaczonym Hotelem

korolowa
Obrazek użytkownika korolowa
Offline
Ostatnio: 4 lata 6 miesięcy temu
Rejestracja: 24 lut 2014

Okolica Hotelu, jedzonko, sklepy, bazary.

korolowa
Obrazek użytkownika korolowa
Offline
Ostatnio: 4 lata 6 miesięcy temu
Rejestracja: 24 lut 2014

po szybkim check in ruszamy na pierwszy rekonesans do ścisłego Centrum.

Kilka przystanków metrem i wysiadamy w zupełnie innym świecie.....

korolowa
Obrazek użytkownika korolowa
Offline
Ostatnio: 4 lata 6 miesięcy temu
Rejestracja: 24 lut 2014

o Singapurze jest ostatnio głośno gdyż 9 sieprnia obchodził 50lecie, warto poczytac o tym niezwykłym Państwu-Mieście, symbolu sukcesu gospodarczego, o jego rozwoju, polityce, zakazach i nakazach.

http://tvn24bis.pl/ze-swiata,75/symbol-sukcesu-raj-dla-turystow-singapur-swietuje-niepodleglosc,567194.html

http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/50-rocznica-uzyskania-niepodleglosci-przez-singapur,567135.html

rzeczywiście widać, że to jedno z najbogatszych Państw świata

wojtek1
Obrazek użytkownika wojtek1
Offline
Ostatnio: 4 lata 4 miesiące temu
Rejestracja: 09 mar 2014

Kawę pije , Singapur oglądam ..... i już mi lżej trochę BiggrinWink

korolowa
Obrazek użytkownika korolowa
Offline
Ostatnio: 4 lata 6 miesięcy temu
Rejestracja: 24 lut 2014

mimo zmęczenia postanowiliśmy obejśc spacerkiem promenadę wokół zatoki Marina Bay, razem około 4 km, widoki niesamowite, wieżowce, hotel Marina, scena koncerowa, statki, to miejsce mogłabym odwiedzać kazdego wieczoru i spacerować, albo najlepiej biegac, bo wieczorem gdy temepratura była przyjemniejsza na promenadzie pojawiało się mnóstwo osob uprawiających sport, coś dla mnie Biggrin

będąc na wysokości hotelu Marina chcemy zobaczyć (póki co z daleka) słynne Gardens by the Bay, by do nich dotrzeć nalezy przejśc przez centrum handlowe, są znaki więc nie sposób nie trafić, wjeżdzamy na górę i dlaej przechodzimy przez hotel, ciesząc się ze na koniec wyjazdu i tutaj przyjdzie nam nocować Biggrin

korolowa
Obrazek użytkownika korolowa
Offline
Ostatnio: 4 lata 6 miesięcy temu
Rejestracja: 24 lut 2014

ogrody robią niesamowite wrażenie, właśnie tak sobie je wyobrażałam, chwile siedzimy i podziwiamy, no i ruszamy w droge powrotną, wieżowce wyglądają z tej persektywy (od stony Hotelu) jeszcze lepiej, na promenadzie jest mnóstwo ławek i leżanek, idealnych na odpoczynek i podziwianie widoków

Asisko
Obrazek użytkownika Asisko
Offline
Ostatnio: 2 lata 7 miesięcy temu
Rejestracja: 19 lut 2015

Przychodzi mi do głowy jedno słowo - KOSMOS Wizard

Nel
Obrazek użytkownika Nel
Offline
Ostatnio: 9 godzin 41 minut temu
admin
Rejestracja: 04 wrz 2013

Korolowa, chetnie powspominam z tobą Wacko

fajne ujecie !

No trip no life

Dana_N
Obrazek użytkownika Dana_N
Offline
Ostatnio: 1 miesiąc 15 godzin temu
Rejestracja: 07 paź 2013

Kurcze...już się doczekać nie mogę Smile Niby już wszystko dokładnie zaplanowane i na ostatni guzik dopięte... ale cały czas korci mnie coś więcej niż w moich planach. Smile Może mnie czymś skusisz Biggrin ? Twój Singapur piekny...

Strony

Wyszukaj w trip4cheap