--------------------

____________________

 

 

 



GRUZJA od A do Z (12-19 października 2025)

249 posts / 0 nowych
Ostatni wpis
Strony
Asia-A
Obrazek użytkownika Asia-A
Offline
Ostatnio: 1 dzień 20 godzin temu
Rejestracja: 01 wrz 2015

Piea :

nigdy mnie to Batumi jakos specjalnie nie pociągało.... ale widzę, że jest tam sporo ciekawostek, które warto zobaczyć; 

moze na 1-2 dni warto tam to wszystko zobaczyc, ale na pobyt np wczasowy - nie wybrałabym Batumi Sad ; dla mnie prawdziwa Gruzja jest tam- gdzie pokazywałaś w swojej relacji wcześniej w czasie objazdu po tym kraju, a Batumi to taki trochę jakby a la "gruziński Dubaj" Lol 

Ja też uważam, że Batumi na pobyt się nie nadaje ale w okolicach Batumi jest co zobaczyć no i warto przejść się deptakiem i po starszej części . Te nowoczesne hotele mnie nie przyciągają. Plaża też lipna.

Bye Zobacz mnie na Facebooku Relaks na drutach! Yes 3

Asia-A
Obrazek użytkownika Asia-A
Offline
Ostatnio: 1 dzień 20 godzin temu
Rejestracja: 01 wrz 2015

Mieliśmy czas wolny przed następną atrakcją więc popatrzyliśmy na ruchomy pomnik Ali i Nino, poszwendaliśmy się po sklepikach (dla męża zdecydowanie nie jest to atrakcja). Popatrzyliśmy na zacumowane w marinie  obiekty pływające.

 

 

No i przyszedł czas na rejs. Była to dpdatkowo platna wycieczka ale wszyscy na niej się zameldowali.

Bye Zobacz mnie na Facebooku Relaks na drutach! Yes 3

papuas
Obrazek użytkownika papuas
Offline
Ostatnio: 5 godzin 38 minut temu
Rejestracja: 22 maj 2021

to jak z rejsem, atrakcyjny był??

papuas

Nel
Obrazek użytkownika Nel
Offline
Ostatnio: 9 godzin 50 minut temu
admin
Rejestracja: 04 wrz 2013

Jaki oryginalny Gruzin a może to turysta ?

No trip no life

Asia-A
Obrazek użytkownika Asia-A
Offline
Ostatnio: 1 dzień 20 godzin temu
Rejestracja: 01 wrz 2015

Nel :

Jaki oryginalny Gruzin a może to turysta ?

Wygląda jakby dlużej już siedział ... Biggrin Biggrin  Biggrin

Bye Zobacz mnie na Facebooku Relaks na drutach! Yes 3

Asia-A
Obrazek użytkownika Asia-A
Offline
Ostatnio: 1 dzień 20 godzin temu
Rejestracja: 01 wrz 2015

Papuas, rejs zaliczam na duży plus, zobaczyliśmy Batumi od strony morza, co widać na zdjęciach poniżej. Z wody to zupełnie inna perspektywa. Zobaczyliśmy zachód słońca, wypiliśmy winko . Fajnie było.

Bye Zobacz mnie na Facebooku Relaks na drutach! Yes 3

Asia-A
Obrazek użytkownika Asia-A
Offline
Ostatnio: 1 dzień 20 godzin temu
Rejestracja: 01 wrz 2015

Nasz statek i jeszcze jeden przypłynęły z Gdańska?

Po rejsie idziemy wszyscy na kolację, to już ostatnia kolacja. Głównym daniem jest „chaczapuri adżaruli”. Już taki jedliśmy wcześniej, ale ten był mega wielki, ciężko było zjeść całą porcję.

Na koniec najedzeni po korki dostaliśmy po kawałku torta, wszyscy,  choć tort był specjalnie dla pana, który naprawił autobus i uratował program wycieczki. Zdjęcie trochę słabe, ale tort dobry. Pilot wywiązał się z obietnicy.

Bye Zobacz mnie na Facebooku Relaks na drutach! Yes 3

Basia A.
Obrazek użytkownika Basia A.
Offline
Ostatnio: 10 godzin 30 minut temu
Rejestracja: 15 lip 2017

Te napoje w szklanych butelkach to typowe gruzińskie "lemoniady" - a raczej napoje gazowane. Był nam podawane często na kolacjach, były też do kupienia w każym sklepie. Wszystkie były przeraźliwie słodkie i miały naprawdę wiele, również niecodziennych smaków - estragon, beza, fejioa, gruszka, winogron. Warte spróbowania, niektóre lepsze, niektóre gorsze/dziwniejsze. Zapewne są dostępne w wielu gruzińskich restauracjach/piekarniach. W jeleniej górze na pewno są bo ostatnio kupiłyśmy tą o smaku estragonu

Nel
Obrazek użytkownika Nel
Offline
Ostatnio: 9 godzin 50 minut temu
admin
Rejestracja: 04 wrz 2013

Piłam kilka razy lemoniadę o smaku gruszki w gruzińskiej knajpie w Wwie, smakuje mi, taka inna. Zawsze ją tam zamawiam

No trip no life

Piea
Obrazek użytkownika Piea
Offline
Ostatnio: 1 dzień 9 godzin temu
Rejestracja: 19 wrz 2017

Asia, jaki fajny Pirat z Ciebie Lol  Good

Piea

Strony

 

Wyszukaj w trip4cheap