--------------------

____________________

 

 

 



Powsinoga i jej Eurotrip2016. Część 1 - Francja

23 wpisów / 0 nowych
Ostatni wpis
Strony
ssstu-6
Obrazek użytkownika ssstu-6
Offline
Ostatnio: 1 dzień 1 godzina temu
Rejestracja: 31 maj 2016

...nio,jak przedmówca napisał,piekne miejsce !!! : )

a te schody na ścianie klifu to dokąd wiodły !???

...no to w drogę... żeby się oburzać i podziwiać
...zdumiewać i wzruszać ramionami...wybrzydzać i zachwycać...Radoslav

Makono
Obrazek użytkownika Makono
Offline
Ostatnio: 3 lata 7 miesięcy temu
Rejestracja: 11 gru 2013

Joasia - jak fajnie, że piszesz i jak cudnie dowiedzieć sie ,że kogoś zainspirowałam do wyprawy do Dordonii.  Heart . Trudno się nie zakochać w tym miejscu.

Podziwiam za taką wyprawę z tak małymi dziećmi

Czekam na więcej.

Bez podróży się duszę....
http://kolekcjonujacchwile.blogspot.com/

joasiamac
Obrazek użytkownika joasiamac
Offline
Ostatnio: 3 lata 8 miesięcy temu
Rejestracja: 24 wrz 2015

Te schody nie wyglądały na zbyt stabilne, więc woleliśmy nie sprawdzać, dokąd prowadzą Wink A serio, u góry w klifie porobione były otwory, jakby mini jaskinie (?), nie wiem, jak to nazwać. W jednym miejscu był jakby taras... nie wiem, co to ani po co to... Może to jakieś pozostałości, może coś tam chowają, a może akurat wyciągają... Może archeologowie buszują... Nie wiem, brakuje mi pomysłów, co jeszcze mogłoby się tam znajdować Wink

Tu widać to z trochę innej perspektywy (jakby tam pozostałości jakiś murów były? A może to nowo postawione?):

Makono
Obrazek użytkownika Makono
Offline
Ostatnio: 3 lata 7 miesięcy temu
Rejestracja: 11 gru 2013

Ach poznaję te miejsca i bardzo chciałabym tam wrócić...

Bez podróży się duszę....
http://kolekcjonujacchwile.blogspot.com/

joasiamac
Obrazek użytkownika joasiamac
Offline
Ostatnio: 3 lata 8 miesięcy temu
Rejestracja: 24 wrz 2015

Makono, zdecydowanie się zgadzam, trudno się nie zakochać. Żałuję, że nie mieliśmy więcej czasu, by temu miejscu poświęcić. Zdążyliśmy je jedynie liznąć. Ale stwierdziłam, że skoro i tak przez Francję przejeżdżamy i gdzieś postój musimy zrobić, to właśnie w tym miejscu (to był nasz trzeci nocleg na wyjeździe. Drugi spędziliśmy pod Clermont-Ferrand. Choć w sumie bardziej nad, bo na jakiejś tam górce czy innym wzgórzu ;))

Jakiś czas temu, nie pamiętam, w którym wątku (jakoś dziwnie mi się kojarzy, że mogła to być relacja z Cinque Terre), ktoś pisał, że pojechał tam dla konkretnego widoku. No i mniej więcej z tego samego powodu ja pojechałam do La Roque-Gageac. Dla tego widoku:

No, może nie do końca, bo wolałam go zobaczyć z wody, ale takiej możliwości nie mieliśmy. Ten widok natomiast w pełni mnie usatysfakcjonował.

No to jeszcze kilka zdjęć z miasteczka:

Wydaje mi się, że udało nam się znaleźć furtkę do tajemniczego ogrodu. Co prawda we Francji, a nie w Anglii, ale i tak może być. Tylko żaden ptasiek się nie pojawił, aby nam wskazać, gdzie ukryto klucz...

Makono
Obrazek użytkownika Makono
Offline
Ostatnio: 3 lata 7 miesięcy temu
Rejestracja: 11 gru 2013

Ja do Dordordonii także pojechałam dla tego  i kilku innych widoków Smile

Bez podróży się duszę....
http://kolekcjonujacchwile.blogspot.com/

joasiamac
Obrazek użytkownika joasiamac
Offline
Ostatnio: 3 lata 8 miesięcy temu
Rejestracja: 24 wrz 2015

Wieczór spędziliśmy na kempingowym basenie. A kolejnego dnia, z samego rana, udaliśmy się w dalszą drogę. Po drodze mijając takie oto miasteczko (przez szybę jadącego samochodu zdjęcia robiłam). Takich miasteczek jest tam więcej...

I to tyle Francji... na razie. Wrócimy tu jeszcze pod koniec naszego wyjazdu. Tymczasem po południu przekraczamy granicę francusko-hiszpańską i udajemy się na nocleg pod Bilbao...

joasiamac
Obrazek użytkownika joasiamac
Offline
Ostatnio: 3 lata 8 miesięcy temu
Rejestracja: 24 wrz 2015

Haha, Makono, to się rozumiemy Wink Ja na pewno jeszcze wrócę obejrzeć kilka miejsc z Twojej relacji Biggrin

ssstu-6
Obrazek użytkownika ssstu-6
Offline
Ostatnio: 1 dzień 1 godzina temu
Rejestracja: 31 maj 2016

...ależ widoczki zaserwowałaś,cool !!!

szkoda,że Francja teraz taka..."niefrancuska" ; )

ale może kiedyś podążę "Twoim śladem" !???

...no to w drogę... żeby się oburzać i podziwiać
...zdumiewać i wzruszać ramionami...wybrzydzać i zachwycać...Radoslav

joasiamac
Obrazek użytkownika joasiamac
Offline
Ostatnio: 3 lata 8 miesięcy temu
Rejestracja: 24 wrz 2015

Eee, tam, niefrancuska. Myśmy też byli w tym roku przecież Wink Francja jak Francja, szczególnie w tych małych mieścinkach.

Strony

Wyszukaj w trip4cheap