--------------------

____________________

 

 

 



Filipiny 2015 - 3 tygodnie - czyli 2 wizyta i wciąż za małooo...

203 wpisów / 0 nowych
Ostatni wpis
Strony
Aga_
Obrazek użytkownika Aga_
Offline
Ostatnio: 7 lat 1 miesiąc temu
Rejestracja: 22 lis 2013

Kasia, mam takie pytanie organizacyjno-przyziemne: co zrobiliście z bagażami jak rankiem dojechaliście z Cebu do Oslob?

Bo przyznam, że Twoja uwaga o późniejszych tłumach jest bardzo cenna, a z Manili do Cebu wieczorem da się jakoś dostać Give rose

kasiakrotoszyn
Obrazek użytkownika kasiakrotoszyn
Offline
Ostatnio: 3 miesiące 1 tydzień temu
Rejestracja: 11 wrz 2013

Edi na oba Twoje pytania już udzieliłam odpowiedzi wcześniej.

Czy mi się podobało i czy czułam się bezpiecznie - tu chyba najlepiej odpowiedź oddaje tytuł relacji Biggrin Wciąż mało... 
Na Filipiny wrócimy z pewnością nie raz - każdy odnajdzie prędzej, czy później swoje miejsce - moim były i są póki co FILIPINY.

Drugiego tak bezpiecznego kraju z takimi cudownymi ludźmi nie odwiedziłam.

...........

Odnośnie wyspy BANTAYAN również pisałam już o moich odczuciach - post #68

Trzeba odpowiedzieć sobie na inne pytanie... po co jedziemy w danym kierunku i czego tam szukamy? Jakie są nasze oczekiwania, każdy z Nas jest inny... i całe szczęście, bo inaczej świat byłby po prostu nudny.

...........

Aga odnośnie bagażu - zostały one w hotelu w CEBU, byliśmy tam na 2 noce ( noc przed Oslob i noc po powrocie z Oslob )

Z Manili do Cebu jak najbardziej - samoloty latają do późnej nocy ( my lecieliśmy o 22:05 )

...........

Wracając do relacji...

Po spacerze lecimy skoczyć na Wawel, o którym pisałam wcześniej. Można tam skosztować polskiego schabowego czy też pierogów. Oferta dla stęsknionych za Ojczyzną Polaków Biggrin

Dalej pojechaliśmy do miasteczka Santa Fe i w kierunku Bantayan Island Nature Park and Resort.

I tutaj ten punkt programu zaznaczcie na czerowno - NIE ODWIEDZAĆ !!! Dash 1

Park jest w opłakanym stanie jak również "resort". Klatki ze wszelkim ptactwem odstraszają, jedynym elementem godnym zatrzymania była jaskinia - cenota znajdująca się w parku no i basen  sportowy, gdzie wskoczyliśmy zrobić sobie mały trening na zakończenie dnia.

Cena: 100 PHP/ os.

"JEŚLI POTRAFISZ COŚ WYMARZYĆ,
POTRAFISZ TAKŻE TO OSIĄGNĄĆ..."
Walt Disney

kasiakrotoszyn
Obrazek użytkownika kasiakrotoszyn
Offline
Ostatnio: 3 miesiące 1 tydzień temu
Rejestracja: 11 wrz 2013

Kolejny dzień na BANTAYAN to wycieczka na tzw. VIRGIN ISLAND.

Prawie każda większa wyspa ma w swojej okolicy jakiś mniejszy pusty raj i wycieczki właśnie takie miejsca nazywane są Paradise Island lub Virgin Island.

Rano był potworny odpływ, dlatego też musieliśmy zebrać chłopaków z wioski i Panowie wzięli się do wynoszenia łódki, żebyśmy mogli wystartować.

Koszt: 800 PHP/ os.

"JEŚLI POTRAFISZ COŚ WYMARZYĆ,
POTRAFISZ TAKŻE TO OSIĄGNĄĆ..."
Walt Disney

kasiakrotoszyn
Obrazek użytkownika kasiakrotoszyn
Offline
Ostatnio: 3 miesiące 1 tydzień temu
Rejestracja: 11 wrz 2013

No to płyniemy...

Wyspa BANTAYAN i jej okolice są niezwykle spokojnym miejscem, ale nie jest to raj dla osób snurkujących.

Rafy są w tragicznym stanie, a to wszystko dlatego, że poławianie ryb odbywało się tutaj za pomocą dynamitu i wysadzania raf.

Wielka szkoda, bo kiedyś było tu z pewnością pięknie pod wodą.

..............

Wyspa sama w sobie jest piękna i bardzo zadbana. Nie brakuje tutaj altanek grillowych, czy miejsc do leżakowania. Śnieżnobiały piasek o konsystencji mąki i kompletny brak ludzi sprawia, że czuliśmy się jak w raju.

"JEŚLI POTRAFISZ COŚ WYMARZYĆ,
POTRAFISZ TAKŻE TO OSIĄGNĄĆ..."
Walt Disney

Mara
Obrazek użytkownika Mara
Offline
Ostatnio: 3 lata 2 miesiące temu
Rejestracja: 04 wrz 2013

kasiakrotoszyn :

Edi na oba Twoje pytania już udzieliłam odpowiedzi wcześniej.

Czy mi się podobało i czy czułam się bezpiecznie - tu chyba najlepiej odpowiedź oddaje tytuł relacji Biggrin Wciąż mało... 
Na Filipiny wrócimy z pewnością nie raz - każdy odnajdzie prędzej, czy później swoje miejsce - moim były i są póki co FILIPINY.

Drugiego tak bezpiecznego kraju z takimi cudownymi ludźmi nie odwiedziłam.

 

Edi przyklaskuje Kasi co do Filipin hee Filipiny uwielbiam!!!!I dla mnie jak wakacje takie na milion procent udane, to zawsze wybiore Filipiny heee A małż mówi nawet, ze on to by w Manili osiadł heee i na weekendy szalał na wysepkach Smile I ja tam tez pzreciw nic nie mam hee  bo mam tyle planów Smile  W głwie ma  aktualnie od kilku lat 4 plany jeszcze do realizacji. jeden Plan zakłąda to co pokazuje teraz Kasia obok Cebu. Dlatego podczytuję Smile I z tego co widze, to mi nie pzrechodzi ochota na wiecej z Filipin. No a sama sobie blokade wcisłam na ten kraj heee 

Kaska @ Bantayan jest jak widze , taka jaka spodziewałam sie heeee normalnie aż, załuję ze sama sobie wbiłam zakaz na Filipiny heee Fajnie tam, tak łągodnie ujmując. 

www. Podróże z globusem w torebce, gdzie skrobię swe relacje od czasu do czasu  Dirol

kasiakrotoszyn
Obrazek użytkownika kasiakrotoszyn
Offline
Ostatnio: 3 miesiące 1 tydzień temu
Rejestracja: 11 wrz 2013

Ten cudny dzień dzień kończy się przepięknym zachodem słońca.

Żegnamy Bantayan...

"JEŚLI POTRAFISZ COŚ WYMARZYĆ,
POTRAFISZ TAKŻE TO OSIĄGNĄĆ..."
Walt Disney

Duży Zając
Obrazek użytkownika Duży Zając
Offline
Ostatnio: 3 lata 2 miesiące temu
Rejestracja: 21 sty 2014

Świetna relacja. Z pewnością co nieco przyda mi się przy kolejnym planowaniu... Podziwiam i czekam na ciąg dalszy...

Duży Zając

kasiakrotoszyn
Obrazek użytkownika kasiakrotoszyn
Offline
Ostatnio: 3 miesiące 1 tydzień temu
Rejestracja: 11 wrz 2013

Bardzo dziękuję za miłe słowa.

Jak macie jakieś pytania do tego etapu to walcie śmiało - postaram się odpowiedzieć.

............

A tymczasem czas przedostać się na wyspę MALAPASCUA.

Drogi dotarcia na wyspę są dwie:

1) Z miasteczka Santa Fe łapiemy prom do Hagnaya, dalej Ceres Busem na przystań Maya, i dalej 45 min łódką na Malapascua. Zalety: tanio, wady: mega długo !!!

2) Bezpośrednio dogadujemy się z rybakiem, który podrzuca Nas "pod drzwi" do hotelu na Malapascua. Zalety: szybko, bezpośrednio, wady: drogo
Koszt: 2000 PHP/ 2 os.

--> Wybieramy zdecydowanie rybaka, gdyż chcemy jak najszybciej dotrzeć na wymarzoną Malapascua.

Dlaczego wymarzoną?

MALAPASCUA była już w naszych głowach i planach podczas pierwszej wyprawy na Filipiny. Wtedy jednak nasze plany dość znacznie zweryfikowała przyroda, a mianowicie tajfun YOLANDA.

Był najsilniejszym cyklonem tropikalnym pod względem średniej prędkości wiatru w historii pomiarów meteorologicznych – średnia prędkość wiatru osiągała 312 km/h, pojedyncze porywy 376 km/h. 
Wtedy to właśnie - w roku 2013 - wyspa MALAPASCUA została zrównana z ziemią.

............

Wyspa jest malutka, ma tylko około 2,5 km długości i niecały kilometr szerokości. Na wyspie większość zabudowań jest drewniana (drewniane szkielety z wypełnieniem wykonanym z liści palm i innych roślin). Tylko niektóre domy, hotele, szkoła, czy kościół są murowane. Brak portu dla większych statków (z powodów ograniczeń finansowych) na razie (na szczęście) uniemożliwia rozwój budownictwa na większą skalę.

--> Nasz cel na wyspie to spotkanie z rekinami, a dokładniej thresher shark, ale również odpoczynek w rajskich okolicznościach przyrody...

Hotel, w jakim się zatrzymaliśmy - Blue Water Resort. W hotelu znajduje się również baza nurkowa, ale ostatecznie zdecydowaliśmy się na ofertę nurkową u sąsiadów, ale o tym później,
Budynek główny ( żółty ) + bungalowy na tyłach. Zdecydowanie polecam główny budynek z widokiem na morze.

"JEŚLI POTRAFISZ COŚ WYMARZYĆ,
POTRAFISZ TAKŻE TO OSIĄGNĄĆ..."
Walt Disney

kasiakrotoszyn
Obrazek użytkownika kasiakrotoszyn
Offline
Ostatnio: 3 miesiące 1 tydzień temu
Rejestracja: 11 wrz 2013

Hotel położony przy najdłuższej i najładniejszej plaży - Bounty Beach.

Wdłuż plaży jedna "dróżka", do której przylepione są róże bary i restauracje.

Naszym ulubionym miejscem plażowym i jednocześnie posiłkowym był Exotic Island and Dive Resort i to miejsce jestem pewna, że zachwyciło by niejedną osobę. Wink

Kilka ujęć spacerowych z wyspy.

"JEŚLI POTRAFISZ COŚ WYMARZYĆ,
POTRAFISZ TAKŻE TO OSIĄGNĄĆ..."
Walt Disney

Andrew
Obrazek użytkownika Andrew
Offline
Ostatnio: 4 tygodnie 12 godzin temu
admin
Rejestracja: 07 maj 2015

Kasia - wyczytałem wszystko od dechy do dechy. Super mi się podoba. To kolejna wspaniała relacja z tej części świata. Strasznie kusi by tam polecieć.

Czytam dalej...

Strony

Wyszukaj w trip4cheap