--------------------

____________________

 

 

 



Filipiny 2015 - 3 tygodnie - czyli 2 wizyta i wciąż za małooo...

203 wpisów / 0 nowych
Ostatni wpis
Strony
kasiakrotoszyn
Obrazek użytkownika kasiakrotoszyn
Offline
Ostatnio: 3 miesiące 1 tydzień temu
Rejestracja: 11 wrz 2013

Przejrzałam dziś dokładnie cały nasz materiał z pływania, zarówno filmiki jak i zdjęcia i nie dopatrzyłam się żadnego zranionego zwierzaka, co absolutnie nie zmienia faktu, że dokarmianie przez rybaków WHALE SHARKÓW i gwarancja ich spotkania w OSLOB to 100% - czyni z tego miejsca powoli małe ZOO. Sad

O zachowaniach pewnych narodowości pod wodą ,ale również na powierzchni pozwólcie, że nie będę się wypowiadać.

Na szczęście owi "ONI" pływać nie potrafią, więc obserwują głównie z łódek.

..............

Każdy posiada własną odpowiedzialność, a ludzie niestety potrafią być bezmyślni, a właśnie BEZMYŚLNOŚĆ stanowi tu największy problem.

Takie zachowania są powszechne na całym świecie - czy to rafa w Egipcie, czy żółwie na Karaibach, czy dugongi w Marsa... 

..............

Dla mnie przypatrywanie się tym pięknym i jakże potężnym zwierzęciom z bliska jest mega wielkim doznaniem i sama sobie nie mam nic do zarzucenia.

A teraz czas pokazać Wam "małe" co nieco z bliska *good2*

"JEŚLI POTRAFISZ COŚ WYMARZYĆ,
POTRAFISZ TAKŻE TO OSIĄGNĄĆ..."
Walt Disney

kasiakrotoszyn
Obrazek użytkownika kasiakrotoszyn
Offline
Ostatnio: 3 miesiące 1 tydzień temu
Rejestracja: 11 wrz 2013

[quote=Tom-Gdynia]

te malenkie bangki to dokarmiacze a Wy startowaliscie z tej większej ? czy na odwrót ?

[/quote

Startuje się taką samą malutką bangką, na jakiej siedzą dokarmiacze. Po prostu łódki dokarmiaczy są stale na morzu, a małe bangki wożą grupy.

Większa łódź to łódka wycieczkowa z Panglao lub innej wyspy.

"JEŚLI POTRAFISZ COŚ WYMARZYĆ,
POTRAFISZ TAKŻE TO OSIĄGNĄĆ..."
Walt Disney

kasiakrotoszyn
Obrazek użytkownika kasiakrotoszyn
Offline
Ostatnio: 3 miesiące 1 tydzień temu
Rejestracja: 11 wrz 2013

Po pływaniu chwila wytchnienia i udajemy się zobaczyć TUMALOG FALLS.

Dojazd oferuje każdy na ulicy własnym skuterkiem. Siadamy zatem we 3 osoby na małym pierdzielu i jedziemy.

Nasz driver czeka na Nas, aż się naskaczemy i napływamy.

Wstęp: 20 PHP/ os

Driver: 120 PHP /os

"JEŚLI POTRAFISZ COŚ WYMARZYĆ,
POTRAFISZ TAKŻE TO OSIĄGNĄĆ..."
Walt Disney

Aga24
Obrazek użytkownika Aga24
Offline
Ostatnio: 4 lata 4 miesiące temu
Rejestracja: 01 lip 2014

Kasiu mi sie chyba bardziej podoba ten Tumalog Falls niz ta atrakcja z rekinami, ONI- hehehehehehe, Crazy  chyba kazdy wie o kim piszesz, niewatpliwie to chyba najgorsze co moze sie przytrafic tym biednym rekinom, wyobrażam sobie co tam sie musi dzic, jak drą "ryja" , że tak dosłownie napisze i jak się tragicznie zachowują, tu cytat z tego zamieszania co dzis przeczytałam : Olbrzymy wyłaniają się z otchłani, zataczają kółka, jedzą, machają ogonem i znowu znikają. Spoglądam w górę i widzę dziesiątki nóg zawieszonych w wodzie. Utrzymanie dystansu 4 m nie jest w tym tłoku możliwe. Nie można szybko odpłynąć od zbliżającej się ryby, by nie zawadzić głową o łódź. Wynurzam się na chwilę i znowu jestem w ZOO. Chińscy turyści ze swoimi przewodnikami i aparatami. Pozują, wykrzykują, wieszają się na łodziach. Pojawiają się łódki z jedzeniem dla wielorybów. Garść smakołyków do wody i... już są, przypływają, widać ich wielkie paszcze pochłaniające plankton z powierzchni wody. To te łodzie sprawiają, że rekiny są tu codziennie. Gwarantowane. Codziennie od świtu do godz 14.00 odbywa się dokarmianie. Po to, by maszyna produkcyjna działała. By móc zainkasować 1000 pesos (lub 500 jeśli tylko siedzimy w łódce) i by nikt nie przychodził w reklamacją, że rekinów nie było."

Super sprawa z tym skuterkiem we trzy osoby ROFL   ale musi byc czadzik, hehe i za dobra cene w sumie mozna dojechać, a czas nieograniczony...ile wam zeszło na tym wodospadzie?

Czy oprócz tej drogiej wycieczki- wiesz tej ze skokami do wodospadu- na Kawassan Falls tez widziałas jakies oferty?

życie to nieustająca podróż

Tom-Gdynia
Obrazek użytkownika Tom-Gdynia
Offline
Ostatnio: 3 lata 2 miesiące temu
Rejestracja: 04 wrz 2013

O jakości turystów najlepiej świadczy prośba o "nieujeżdżanie" rekinów Biggrin

No ale co sie dziwić, jeśli każdemu dają czasu 30 minut. Przy tylu osobach robi sie tlok na zasadzie "szybko-szybko....."

I powiedzieć , że też tam jedziemy.........

Ps: mam wrażenie że tam jest do 5 metrów głębokosci

Moje zdjęcia z różnych, dziwnych miejsc http://tom-gdynia.jalbum.net/   Music 2

Aga_
Obrazek użytkownika Aga_
Offline
Ostatnio: 7 lat 1 miesiąc temu
Rejestracja: 22 lis 2013

Kaśka, taka glapa ze mnie, że nie widziałam, że relację piszesz Dash 1

Ale już jestem, a Ty doskonale wiesz, że dzięki Tobie Filipinki już dla nas nie takie straszne i do ogarnięcia Give rose

Aga24
Obrazek użytkownika Aga24
Offline
Ostatnio: 4 lata 4 miesiące temu
Rejestracja: 01 lip 2014

Zgadzam się, Kasia przetarła bardzo dobrze szlaki i dzieki niej rejon ten wydaje sie bardzo przyjazny do ogarnięcia Biggrin Oczywiście Tomow równiez dziekujemy za piekny Palawan Biggrin

Kasieńko pisz dalej bo gdzies nam zniknełas, a ja tu czekam na te wodospady jeszcze pare pstryków, może masz tez zdjęcia z trasy, czy nie dało rady pstrykać ze skuterka Wacko

życie to nieustająca podróż

edyta11
Obrazek użytkownika edyta11
Offline
Ostatnio: 3 lata 2 miesiące temu
Rejestracja: 02 lis 2013

czytając dochodze do wniosku że jednak wcześniej Filipiny...Panama Kostaryka Brazylia ...az tak się nie zmieni. Jesli Kasia dostrzegasz w ciągu 2 lat zmiany to czas kupować bilety i pakowac walizki. 

...................................................................
www.smakowanie-swiata.pl
....................................................................

LORD
Obrazek użytkownika LORD
Offline
Ostatnio: 5 lat 3 miesiące temu
Rejestracja: 11 maj 2015

edyta11 :

czytając dochodze do wniosku że jednak wcześniej Filipiny...Panama Kostaryka Brazylia ...az tak się nie zmieni. Jesli Kasia dostrzegasz w ciągu 2 lat zmiany to czas kupować bilety i pakowac walizki. 

chcesz połączyć Filipiny z Birmą ?? Biggrin

www.foto-tarkowski.com

a robota to prymitywny sposób spędzania wolnego czasu...

momita
Obrazek użytkownika momita
Offline
Ostatnio: 4 lata 1 miesiąc temu
Rejestracja: 03 wrz 2013

Kasia jestem i ja.....bardzo mnie cieszy ta relacja..:) bo wiem, że to taka rozgrzewka przed piękną Australią...:)

Przy tych jaskiniach to proszę dopisac jeszcze, że to nie fakultet dla tych co mają za duże cycki.....hehe.....juz ja widze tych biednych Filipińczyków, co mnie przez te szczeliny przepychają.... Dash 1  

Strony

Wyszukaj w trip4cheap