--------------------

____________________

 

 

 



Filipiny 2013 - 3 tyg. trip po wyspach

198 posts / 0 nowych
Ostatni wpis
Strony
Lenuś
Obrazek użytkownika Lenuś
Offline
Ostatnio: 4 lata 8 miesięcy temu
Rejestracja: 12 wrz 2013

Kolka :

Jakim cudem przegapiłam taką superowską wyprawę?! Dash 1 Przecież zawsze wszystko czytam od dechy do dechy Diablo

Lecę Kasiu na początek Smile

  

Kolka nie jesteś sama Dash 1 

Ja tak w skrócie......taka sama NUDA jak u Tomka w relacji z Filipin Biggrin

geffer
Obrazek użytkownika geffer
Offline
Ostatnio: 9 lat 2 miesiące temu
Rejestracja: 22 sty 2015

Witam serdecznie.

Na wstępie, chciałbym pogratulować wyprawy na Filipiny i z wielkim podziwem gratuluję za napisaną relację, niewątpliwie będzie ona cenna przy moim planowaniu podróży właśnie na Filipiny.

Mam w związku z tym 2 pytania.

1 to pogoda w listopadzie, mam zabookowane bilety od 13.11 do 5.12 i zastanawiam się jak to na miejscu w regionach które zwiedziłaś było. Czy obawiać się tych nieszczęsnych tajfunów bądź pogody w kratkę czy raczej już jest to okres w którym pogoda powinna być bez niespodzianek ?

Druga sprawa to koszty, czy masz może zebrane koszty całego wyjazdu rozbite na pozycję ? np lot xxxx zł, autobus a-z xxx zł, nocleg w xxx zł itp ?

Jeśli nie to proszę o info, jak wyglądają tak na oko orientacyjne koszty takiej podróży. Nie ukrywam, że udało mi się dość tanio bo za 1700zł wylot WAW-IST-MNL-IST-WAW i chciałbym rozplanować koszty na podróże po Filipinach, wyżywienie i hotele / noclegi

Z góry dziękuje

Pozdrawiam

kasiakrotoszyn
Obrazek użytkownika kasiakrotoszyn
Offline
Ostatnio: 3 miesiące 4 tygodnie temu
Rejestracja: 11 wrz 2013

Geffer gratuluję biletów Biggrin - sama o mało co nie skusiłam się żeby zaszaleć i kupić, ale już plany są na najbliższe wojaże, także obeszłam się smakiem, ale Filipiny zauroczyły mnie na tyle, że wrócę tam na pewno.

I nie jest to pytanie czy wrócę.... a kiedy Biggrin

...........

Co do pogody - lecisz w pracktycznie identyczny terminie jak ja byłam - i mówię z góry, że pogoda na Filipinach potrafi być psotna - nawet w sezonie Biggrin

My mieliśmy kilka dni deszczowych od A do Z, i kilka z przelotnym opadem, ale to naprawdę nie psuje odbioru całości, choć wiadomo, że wymarzona pogoda to słonko słonko słonko...

Co do tajfunów - w tej chwili pogoda na świecie jest tak szalona, że nie sposób tego przewidzieć.... Ja lądowałam na dzień po przejściu tajfunu, w tym roku wiało mocno w połowie listopada.

Pozostaje trzymać kciuki, że będzie dobrze i w razie czego omijaj podczas planowania wschodnie wyspy - bo jeśli to tam walnie najszybciej.

Co do kosztów - podsumowanie atrakcji zrobiłam na stronie 12 Biggrin

A jeśli chodzi o noclegi - sporo informacji znajdziesz w moim wątku o przygotowaniach --> tutaj: http://www.trip4cheap.pl/forum/filipiny/filipiny-listopad-2013-przygotowania

Podsumowania kosztowego w Excelu nie mam z tego wyjazdu, ale Azja to Azja - będzie porównywalnie z Tajlandią, z tym że atrakcje wypadają taniej, jedzenie podobnie, noclegi w zależności od wymagań Biggrin

PS --> i chyba najtańszy rum na świecie Biggrin

W razie pytań służę pomocą, jeśli będę jeszcze pamiętała co i jak...

"JEŚLI POTRAFISZ COŚ WYMARZYĆ,
POTRAFISZ TAKŻE TO OSIĄGNĄĆ..."
Walt Disney

kasiakrotoszyn
Obrazek użytkownika kasiakrotoszyn
Offline
Ostatnio: 3 miesiące 4 tygodnie temu
Rejestracja: 11 wrz 2013

PODSUMOWANIE KOSZTÓW NOCLEGÓW:

1) Our Awesome Hostel Manila - 94 ( 1 noc ) - B

2) Bohol - Panglao - Alumbung Tropical Living - 618 ( 6 nocy ) - B

3) Malapascua - Blue Water Beach Resort - 216 ( 3 noce ) - BB

4) Oslob - George and Jimmy Hostel - 330 ( 2 noce ) - BB

5) Palawan - Puerto Princessa - Floral Villarosa Hotel - 145 ( 1 noc ) - BB

6) El Nido - Greenviews Resort - 562 ( 6 nocy ) - B

7) Puerto Princessa - Cecilia's Inn - 108 ( 1 noc ) - BB

B - Bed ( samo spanie )

BB - Bed&Breakfast ( ze śniadankiem )

SUMA: 20 NOCLEGÓW = 2073 zł ( 2 osoby )

Na osobę 3 tygodnie na Filipinach = 1036,50 zł / osobę

.................

To były założenia - na miejscu zmienił się pobyt ze względu na zniszczenia i zamiast na wyspę Malapascua popłynęliśmy na Siquijor i Negros, ale w założeniach 300 zł/ 3 noce to spoooookojnie wystarczy Biggrin

 

"JEŚLI POTRAFISZ COŚ WYMARZYĆ,
POTRAFISZ TAKŻE TO OSIĄGNĄĆ..."
Walt Disney

edyta11
Obrazek użytkownika edyta11
Offline
Ostatnio: 3 lata 3 miesiące temu
Rejestracja: 02 lis 2013

No Kasia...ty teraz na łajbie u wybrzeży Kuby a ja wróciłam z toba na Filipiny...zainspirowałaś mnie bardzo...może inaczej się czyta znając kogoś osobiście:) ta lekkoś i pozytywne nastawienie słychac i widać nawet w relacji. Taka prawdziwa Kasia:) i takie różnorodne Filipiny.

...................................................................
www.smakowanie-swiata.pl
....................................................................

anusia
Obrazek użytkownika anusia
Offline
Ostatnio: 4 lata 3 miesiące temu
Rejestracja: 03 wrz 2013

Ja mam pytanko odnośnie wycieczki z Panglao na Virgin island...warto? bo każdy na nią płynie a póki co ile zdjęć bym nie obejrzała to nic tam ciekawe nie widze

KrzysiekGDA
Obrazek użytkownika KrzysiekGDA
Offline
Ostatnio: 3 lata 3 miesiące temu
Rejestracja: 02 wrz 2016

Kasiakrotoszyn BoastGive rose Mam prośbę. Napiszesz coś więcej o wejściu na Taraw Peak? Jak to wygląda? Jakieś uprzęże? Asekuracja? Czy jak kozica? Shok

Ja wiem ,że to bardzo subiektywna ocena, ale jak byś oceniła poziom trudności, tudzież głupoty? Biggrin Bo baaardzo chcę tam wejść! Pozdrawiam!

KrzysiekGDA

Strony

Wyszukaj w trip4cheap