--------------------

____________________

 

 

 



RUMUNIA - Off Road po bezdrożach Transylwanii 2015

Kolka
Obrazek użytkownika Kolka
Offline
Ostatnio: 8 lat 3 miesiące temu
Rejestracja: 09 wrz 2013

Wróciliśmy wieczorem i czekała na nas kolacja w miejscowej restauracji, niedaleko hotelu.

Przywitano nas śpiewem smile Było ognisko, tańce, ze specjałów rumuńskich - tradycyjne mici - są to jakby kiełbaski z mielonego mięsa przypieczone na ruszcie smile

Potem odprowadzono nas juz na właściwą kolację wink

I tak zakończył sie nasz drugi dzień big_smile Jutro jedziemy juz na off road!

Każdy ma swój kawałek świata, który go woła...

Kolka
Obrazek użytkownika Kolka
Offline
Ostatnio: 8 lat 3 miesiące temu
Rejestracja: 09 wrz 2013

Kolejnego dnia miał się rozpocząć nasz off road! big_smile Wszyscy czekali właśnie na tą cześć wycieczki. Pod hotel zaczęły podjeżdżać samochody terenowe - każdy był inny: jedne były małe, inne wieksze, ale 14 samochdów terenowych robiło wrażenie! smile Organizatorzy i tym razem bez konsultacji z nami podzielili nas i każdy przynależał do swojego samochodu. Mi się trafił Land Rover big_smile i siedzieliśmy tam w czwórkę smile

I wyruszyliśmy na podbój gór wink Na cały dzień!

Każdy ma swój kawałek świata, który go woła...

Kolka
Obrazek użytkownika Kolka
Offline
Ostatnio: 8 lat 3 miesiące temu
Rejestracja: 09 wrz 2013

I jedziemy! Najpierw porządnie, delikatnie...po szutrowych, ale zawsze drogach...i skręcamy w las! big_smile

W lesie nie było już tak delikatnie...wytrzęsło nas niemiłosiernie, ale było super! Uwielbiam taka jazdę super
Co jakiś czas któryś z samochodów zakopywał się, ślizgał...w dodatku zaczął padać deszcz. Oczywiście mój - czytaj MÓJ land rover wszystkie te samochodziki wyciągał big_smile Dobre autko...smile

Każdy ma swój kawałek świata, który go woła...

Kolka
Obrazek użytkownika Kolka
Offline
Ostatnio: 8 lat 3 miesiące temu
Rejestracja: 09 wrz 2013

Tymi fajnymi autkami dojechaliśmy do zamku Rasnov. W przeciwieństwie do większości znanych nam zamków nie był on siedzibą władzy, ale tak zwanym zamkiem chłopskim, służącym do obrony ludności cywilnej w przypadku najazdu wroga. 
Zamek położony jest na skalistym wzgórzu i dawał schronienie okolicznej ludności podczas tureckich i tatarskich najazdów
Do zamku można wejść na nogach, a można też dojechać taką ciuchcią

No i te widoki z zamku...CUDOWNE! smile

Każdy ma swój kawałek świata, który go woła...

Kolka
Obrazek użytkownika Kolka
Offline
Ostatnio: 8 lat 3 miesiące temu
Rejestracja: 09 wrz 2013

Zwiedzamy dalej zamek

Opuszczamy już zamek i schodzimy na nogach..jest z górki smile Ostatni raz się odwracam...

Mija nas ciuchcia z tymi bardziej leniwymi wink

Zeszliśmy do naszych samochodzików - czekały na nas odpowiednio ustawione i chętni podpisywali oświadczenia na self drive smile

Każdy ma swój kawałek świata, który go woła...

Kolka
Obrazek użytkownika Kolka
Offline
Ostatnio: 8 lat 3 miesiące temu
Rejestracja: 09 wrz 2013

Co do samodzielnej jazdy - ja teraz żałuję, że nie jechałam sad To moje MEGA autko miało kierownicę po prawej stronie, ale inne nie. Tak jakoś...za szybko się poddalam zly
No ale zeszliśmy z zamku, oświadczenia podpisane, pytam: to my zostajemy, a Ci co podpisali jadą? O nie! Wszyscy jedziemy smiech No nie wiem...aż tak ryzykować - warto? wink Pewnie, ze warto! Wszyscy dawali spokojnie radę, a zawodowy kierowca siedział obok i trzymał rękę...a raczej nogę na pulsie wink

Każdy ma swój kawałek świata, który go woła...

marinik
Obrazek użytkownika marinik
Offline
Ostatnio: 2 miesiące 3 tygodnie temu
Rejestracja: 04 wrz 2013

Dla frakcji nielazurowej taka relacja to balsam Biggrin

Kolka
Obrazek użytkownika Kolka
Offline
Ostatnio: 8 lat 3 miesiące temu
Rejestracja: 09 wrz 2013

Dojechaliśmy na obiadek. Tym razem będziemy jeść w gospodarstwie agroturystycznym big_smile
Gospodarze pięknie przygotowali dla nas ławy na dworze, na których naszykowane były tradycyjne, lokalne wyroby. Na siedzeniach leżały skóry baranie...tylko co z tego skoro były całe mokre? Lało sad Tak się rozpadało, ze ten deszcz popsuł nam całą wycieczkę zly

Przed obiadem były różne przystawki. Tak się objadłam serami owczymi, kozimi, kiełbasą i słoniną! wow że nie bylo miejsca na konkrety smiech

W jednym baniaczku gotowały się młode ziemniaczki, a w drugim gulasz cielęcy

Nie mogło oczywiście zabraknąć lokalnego trunku wink

Każdy ma swój kawałek świata, który go woła...

Kolka
Obrazek użytkownika Kolka
Offline
Ostatnio: 8 lat 3 miesiące temu
Rejestracja: 09 wrz 2013

Mariusz....czynisz honory Wink

Wokół gospodarstwa...wiosna! smile U nas juz przekwitły, a tam w pełnej krasie big_smile

Objedzeni do granic możliwości, opici tym śmierdzącym czymś... smiech jedziemy dalej

Każdy ma swój kawałek świata, który go woła...

Kolka
Obrazek użytkownika Kolka
Offline
Ostatnio: 8 lat 3 miesiące temu
Rejestracja: 09 wrz 2013

I dojeżdżamy do słynnego zamku Drakuli w Bran. Co ciekawe...właśnie w tym najsłynniejszym zamku Drakula prawdopodobnie nigdy nie był smiech

       

       

     

     

     

Przy zamku można zrobić jakieś regionalne zakupy

Każdy ma swój kawałek świata, który go woła...

Strony

Wyszukaj w trip4cheap