--------------------

____________________

 

 

 



Majowy rejs na Spitsbergen -czy to wiosna czy zima ?

101 posts / 0 nowych
Ostatni wpis
Strony
Asia-A
Obrazek użytkownika Asia-A
Offline
Ostatnio: 1 dzień 20 godzin temu
Rejestracja: 01 wrz 2015

papuas :

no świetne foto zwierzaków, potężne mają te kły   Biggrin   wiem - nie polują na ludzi, ale ...   gdyby tak kłem zechciały wypróbować wytrzymałość i twardość zodiaka  ?? pływają i nurkują przecie doskonale

No tak, zawsze to dzikie zwierzęta

Bye Zobacz mnie na Facebooku Relaks na drutach! Yes 3

Nel
Obrazek użytkownika Nel
Offline
Ostatnio: 9 godzin 31 minut temu
admin
Rejestracja: 04 wrz 2013

Po lunchu płyniemy do Smeerenburg.

Niestety aura znowu nie dopisuje. Pada śnieg i jest jakaś mgła. Niemniej idziemy chociaż na zodiaki popływać przy brzegu.

Nie mamy jednak szczęscia .Robi się śnieżyca.

Blisko nas pływa rodzina foczek, ledwo je jednak widać.

Śnieg coraz większy , chowam aparat. Foczkom taka aura wcale nie przeszkadza,nam niestet tak  Ech.. jaka szkoda .

Warunki się pogarszają , wracamy na statek. Chyba nawet nie wszystkie zodiaki zdążyły zejść na wodę.

Po południu mamy jeszcze jeden wykład, jak zawsze bardzo ciekawy

Na kolacji kelnerzy i kucharze robią taneczne show ,żegnając się w ten sposób z pasażerami. Fajny zwyczaj

image

image

Wieczorem oglądamy przygotowany przez liderów film, pokazujący na wesoło miejsca , które odwiedziliśmy i z życia na statku. Bardzo fajne i ciekawe podsumowanie rejsu.
W sumie mimo wszystko jestem zadowolona z podróży. Choć niedosyt zostaje

W hallu na tablicy wisi spis i mapa wszystkich miejsc gdzie byliśmy w czasie rejsu. Dane były codziennie uzupełniane na bieżaco.

image

image

Idziemy jeszcze na pożegnalną herbatkę do biblioteki - to jedno z naszych ulubionych miejsc na statku.

No trip no life

papuas
Obrazek użytkownika papuas
Offline
Ostatnio: 5 godzin 19 minut temu
Rejestracja: 22 maj 2021

skoro pożegnalna kolacja  ...   to dzięki za relację  chociaż jakieś podsumowanie pewnie będzie  piękne foto, wspaniała choć zimna wyprawa   zwierzaki też dopisały pomimo, że białe miśki się nie pojawiły  ... a może tak jak Radek pisał   nie zauważyliście białego na białym ??   Biggrin  thanks

papuas

Żeluś
Obrazek użytkownika Żeluś
Offline
Ostatnio: 1 tydzień 2 dni temu
Rejestracja: 25 kwi 2016

Biblioteka fantastyczna...tez bym takie miejsce polubiła.

Czyli to juz koniec ? nawet jesli nie dońca wyszło tak jak miało być to uważam ,ze wyprawa fantastyczna.

Piea
Obrazek użytkownika Piea
Offline
Ostatnio: 1 dzień 8 godzin temu
Rejestracja: 19 wrz 2017

ten rejs był absolutnie fantastyczny; mimo kaprysów pogody, że coś nie wypaliło, coś mniej lub bardziej, to z pewnością wyprawa z serii: PRZYGODA ŻYCIA! 

Piea

Nel
Obrazek użytkownika Nel
Offline
Ostatnio: 9 godzin 31 minut temu
admin
Rejestracja: 04 wrz 2013

ha ha , jeszcze nie koniec , ale fakt już bardzo blisko końca wyprawy

 DZIEŃ 6 

Za nami ostatnia noc na statku . Dopływamy do Longyearbyen czylli stolicy Spitsbergen.
Tak jak przed rejsem tak i teraz , mamy jeszcze ładnych parę godzin wolnego na spacer po mieście. 

Tym razem od razu idziemy kawałek poza centrum , w kierunku przeciwnym  niż port .Chcemy dotrzeć do słynnego znaku drogowego z miśkiem. W realu miśków nie było niestety , no chyba ,że nie dojrzeliśmy białego na białym ha ha . To też całkiem możliwe..

image

image

image

image

image

image

No trip no life

Nel
Obrazek użytkownika Nel
Offline
Ostatnio: 9 godzin 31 minut temu
admin
Rejestracja: 04 wrz 2013

Zaraz za zabudowaniami widać ptactwo. Na początku pojedyńcze osobniki a potem dużo więcej

image

image

image

ten na górze coś chyba krzyczy, bo otworzył dzioba

image

image

image

image

image

image

image


image

image

Po prostu siedzi sobie na drodze Po prostu siedzi sobie na drodze i się nie przejmuje

image

No trip no life

papuas
Obrazek użytkownika papuas
Offline
Ostatnio: 5 godzin 19 minut temu
Rejestracja: 22 maj 2021

fajne fotki ptactwa   i tak jak przypuszczalnie każdy rozpozna berniklę kanadyjską i edredona - gdzie samica znacznie mniej strojna, tak pozostałe mogą być zagadką  wg mojej oceny to gęś krótkodzioba oraz z pewnością biegus - może morski

papuas

Piea
Obrazek użytkownika Piea
Offline
Ostatnio: 1 dzień 8 godzin temu
Rejestracja: 19 wrz 2017

fantastyczne widoki ale te ptactwo!!!... Nel jak Ty robisz te foty!? jestem pełna podziwu za Twoje umiejętnośsci focenia tych zwierzoli! Good ciagle sie zachwycam i nie mogę sie nadziwić:) 

kiedys pisałaś że to Twój małż jest specjalista od takich fotek, ale jak widzę gonisz go na całego!:) uczeń przerósł mistrza? 

foty genialne a ta majstersztyk

image

Piea

ssstu-6
Obrazek użytkownika ssstu-6
Offline
Ostatnio: 10 godzin 3 minuty temu
Rejestracja: 31 maj 2016

...a mnie najbardziej "urzekły" góry..."jak zebry" !!! ; )

...no to w drogę... żeby się oburzać i podziwiać
...zdumiewać i wzruszać ramionami...wybrzydzać i zachwycać...Radoslav

Strony

Wyszukaj w trip4cheap