--------------------

____________________

 

 

 



6 - 20.11.2021 Sharm El Sheikh - Kair - Aleksandria - W cieniu Wielkiego Sfinksa - wycieczka z Rainbow Tours

40 posts / 0 nowych
Ostatni wpis
Strony
Nel
Obrazek użytkownika Nel
Offline
Ostatnio: 5 godzin 58 minut temu
admin
Rejestracja: 04 wrz 2013

Gienek :

Ludzi było bardzo dużo. Brak ludzi na zdjęciach piramid to kwestia wyczekiwania na odpowiedni moment.

To musze przyznać, że super momenty upolowałeś do zdjęć Good

No trip no life

Nel
Obrazek użytkownika Nel
Offline
Ostatnio: 5 godzin 58 minut temu
admin
Rejestracja: 04 wrz 2013

Gienek, czekamy na kolejne zdęcia z "egipskim" słoneczkiem Sun bespectacled

No trip no life

Asia-A
Obrazek użytkownika Asia-A
Offline
Ostatnio: 21 godzin 13 minut temu
Rejestracja: 01 wrz 2015

Melduję, że też czekam Biggrin

Bye Zobacz mnie na Facebooku Relaks na drutach! Yes 3

papuas
Obrazek użytkownika papuas
Online
Ostatnio: 5 minut 57 sekund temu
Rejestracja: 22 maj 2021

co prawda w Egipcie byłem, ale ....   starożytności nigdy zbyt wiele;   czekam na zapowiadany CDN  a tu od połowy lutego zastój i cisza    hej, hej  marzec już mamy

papuas

ssstu-6
Obrazek użytkownika ssstu-6
Offline
Ostatnio: 5 godzin 32 minuty temu
Rejestracja: 31 maj 2016

"o Egipcie" zdanie mam...jakie mam ; )

ale na relacje także czekam niecierpliwie !!! ; )

...no to w drogę... żeby się oburzać i podziwiać
...zdumiewać i wzruszać ramionami...wybrzydzać i zachwycać...Radoslav

Nel
Obrazek użytkownika Nel
Offline
Ostatnio: 5 godzin 58 minut temu
admin
Rejestracja: 04 wrz 2013

Czekamy Gienek , no nie daj sie prosić..

No trip no life

Gienek
Obrazek użytkownika Gienek
Offline
Ostatnio: 1 miesiąc 3 tygodnie temu
Rejestracja: 06 mar 2014

Przepraszam, że tak długo nie pisałem. Sprawy osobiste dość mocno mnie zaabsorbowały.

Dzień piąty.

Piątego dnia udawaliśmy się na zwiedzanie Aleksandrii. Aleksandria leży nad Morzem Śródziemnym, więc tego dnia czekała nas długa wyprawa. Z hotelu wyruszyliśmy wczesnym rankiem. Droga zajęła nam kilka godzin.

Aleksandria niewiele różni się od Kairu. Są dzielnice które wyglądają bardzo ładnie, a są też takie które wyglądają tak jak po bombardowaniu.

Jedną z atrakcji którą mieliśmy zobaczyć tego dnia była świątynia Serapejon. Niegdyś była to bardzo okazała świątynia. Poza miejscami do modłów były tam bardzo bogate biblioteki. Do dzisiejszych czasów dotrwało tam jedynie kilka kamieni. Gdy w cesarstwie rzymskim religią państwową stało się chrześcijaństwo, cesarz Rzymu wydał tak zwane dekrety teodozjańskie. Według tych dekretów, wszystkie świątynie, biblioteki pochodzenia pogańskiego miały być zburzone, a wszelkie książki zniszczone. Jedną z konsekwencji tych dekretów było zburzenie Serapejonu.

Kolejną atrakcją jaką zobaczyliśmy tego dnia, była twierdza Qaitbay. Nasz przewodnik bardzo mało opowiedział o tej twierdzy, do środka też nie mogliśmy wejść. Zrobiliśmy z zewnątrz kilka zdjęć i ruszyliśmy na obiad.

Po obiedzie wyruszyliśmy aby zobaczyć wielką bibliotekę aleksandryjską. Niestety okazało się, że nie można wejść do środka. Pochodziliśmy wokół biblioteki i wyruszyliśmy w drogę powrotną.

Na tym zakończył się kolejny dzień zwiedzania. Następnego dnia wyruszaliśmy na odpoczynek na półwysem Sharm al Sheik.

CDN...

Podróżnik

Nel
Obrazek użytkownika Nel
Offline
Ostatnio: 5 godzin 58 minut temu
admin
Rejestracja: 04 wrz 2013

Gienek super ,że wróciłeś do pisania ,ale sprawdż Album - czy jest udostępniony ? nie widać fotek

No trip no life

Dana_N
Obrazek użytkownika Dana_N
Offline
Ostatnio: 1 miesiąc 3 tygodnie temu
Rejestracja: 07 paź 2013

Widac zdjecia, pisz dalej Biggrin

Nel
Obrazek użytkownika Nel
Offline
Ostatnio: 5 godzin 58 minut temu
admin
Rejestracja: 04 wrz 2013

Do Aleksandrii dotarłam od strony wody i przyznam ,że chyba bardziej przypadła mi do gustu..

To bylo już dawno, ale pamiętam był akurat w porcie piękny wschód słonca 

No trip no life

Strony

Wyszukaj w trip4cheap