--------------------

____________________

 

 

 



ODLICZANKA i pogaduszki nie tylko turystyczne

33584 wpisów / 0 nowych
Ostatni wpis
Strony
Asia-A
Obrazek użytkownika Asia-A
Offline
Ostatnio: 13 godzin 9 minut temu
Rejestracja: 01 wrz 2015

Hej Mabro super pomysł z ta bryzą. Przy tej pogodzie i tęsknotach do podróży  zawsz się przyda.

Dzień dziecka afrykańskiego? Zdjęcie sama zrobiłaś? W krajach biednych , a także w renomowanych szkołach (szczególnie za granicą) dzieci chodzą w mundurkach. Kiedyś mieszkająca jeszcze wtedy w Londynie  kobitka z rodziny tłumaczyła mi, że jest to tańsze i bardziej praktyczne, bo nie dzieli dzieci z bogatszych i mniej zamożnych rodzin, każdy ma taki sam mundurek i nie ma rewii mody.

Ja dla ochłody pokażę Wam kolaż z wczorajszego i dzisiejszego poranka. Zdjęcia zrobione w miejscach znajdujących się na mojej trasie, ale te bardzo blisko siebie.

A na śniadanie zielone, świeże, prosto z ogrodu.

Bye Zobacz mnie na Facebooku Relaks na drutach! Yes 3

mabro
Obrazek użytkownika mabro
Online
Ostatnio: 25 minut 22 sekundy temu
Rejestracja: 26 wrz 2013

Asiu, zdjęcie zrobiłam podczas wycieczki objazdowej po Kenii i Tanzanii. To prawda, że w biednych krajach afrykańskich dzieci chodzą do szkoły w mundurkach. Wiele razy widziałam gromadki maluchów jednakowo ubranych i bardzo mi się to podobało. Sama też chodziłam do szkoły w granatowym fartuszku z białym kołnierzykiem i obowiązkową tarczą Yes 3

mabro
Obrazek użytkownika mabro
Online
Ostatnio: 25 minut 22 sekundy temu
Rejestracja: 26 wrz 2013

Good-morning

      Dziś jest  CZWARTEK

 17 czerwca

znak zodiaku: BLIŹNIĘTA

Imieniny obchodzą:  

 AdolfAdolfaAlbertAlinaAwitAwitaDariaDrogomysłFranciszekGundolfHerweuszHipacyIzaurIzauraMarcjanMontanNikanderNikandraPiotr

Radomił i Waleriana.

Światowy Dzień Walki z Pustynnieniem i Suszą

DO WYMARZONYCH WYJAZDÓW CORAZ BLIŻEJ Yahoo

Mrówka - 225 dni -  wyprawa do Kostaryki  Kostaryka: Najlepsze oferty

Dana - 155 dni -  Buenos Dias Cuba  Buenos Dias Cuba Opinie • Informacje • Relacje • Oferty •

Radek - 118 dni - do Hong Kongu w ..."W Hong Kong"-

Alamed - 113 dni - Karpackie połoniny jesienią  

Bajka - 78 dni - widokówka pod Sandomierzem  

Mrówka - 66 dni - 7 dni na Krecie Co warto zobaczyć na Krecie? Kreta wschodnia i zachodnia – womenofpoland

Dana - 61 dni  - Jak nie daleko, to blisko - Kornwalia p=kornwalia | Wonderland Tours

Mrówka - 58 dni -   Rowerowy wypad do Świeradowa Zdrój Ssun-pedalek   Świeradów Zdrój - Góry Izerskie i miasto uzdrowisko. - Karkonosze.pl

Margerytka - 43 dni - powrót do źródeł, czyli Kenia z odrobiną Tanzanii Znalezione obrazy dla zapytania KENIA SAFARI

Bajka - 30 dni - Powrót do AgroAlpaka - Mrągowo, tym razem w letnim wydaniu  

Alamed - 30 dni -kajakiem po Krutyni 

 Achernar - 20 dni - 3 tygodniowy objazd po Grecji  Santorini. Atrakcje i przewodnik po raju czasów pandemii - Wojażer

Alamed - 2 dni - grecka wyspa KORFU   

Dzisiaj ma być jeszcze cieplej więc zapraszam na orzeźwiający rejsik Biggrin

Zdjęcia własne

alamed
Obrazek użytkownika alamed
Offline
Ostatnio: 2 tygodnie 1 dzień temu
Rejestracja: 11 kwi 2017

Witam Smile

Piea, piekny jest Twój ogród i powiem za Fragolą przez lato nigdzie bym się nie ruszała, czyli dokładnie tak robisz Smile

Dziękuję za kawkę, w realu bym sie u Ciebie napiła Lol

Asiu, wytrwałości w porannych marszach, szacun Hi

Mabro dzięki za poranną bryzę , bardzo sie przyda , bo u mnie w pracy od dwóch dni naprawiają klimatyzację ( jak to w Polsce )

Na szczęście dzisiaj jestem ostatni dzień w pracy Yahoo

Nel, oczywiście trasa na Korfu już przygotowana, jesteśmy też już spakowani, w sobotę rano ruszamy.

A jakie temperatury będą to zobzczymy, orzeżwiającej wody będzie pod dostatkiem Sun-smilie water  027

Zostawiam Wam kolaż z makowej łąki i zyczę miłego dnia Give rose

 

 

Przyszłość to marzenia, przeszłośc to wspomnienia

Piea
Obrazek użytkownika Piea
Online
Ostatnio: 58 sekund temu
Rejestracja: 19 wrz 2017

Witajcie, juz czwartkowo, 

oj gorąc dziś... Heat , a od jutra ma być jeszcze gorzej... 

ja dziś rano popracowałam z laptopkiem na tarasie, ach, bardzo przyjemnie było Tender ....aż do czasu jak sąsiad włączył wykaszarkę i ten łomot wygonił mnie do domu, chyba coś mu powiem...  Punish Acute

Ala, hi hi.. dlatego w wakacje ja nigdzie od lat się nie ruszam , wystarczą mi moje włości... Sun-smilie water  052 he he, a tak na poważnie, to oczywiście powód jest inny - na południu Europy- za gorąco i zawsze wszędzie za tłumnie, a na północy pogoda super, ale drogooooo! Shok , wiec pozostaje mi lato w ogrodzie i w przyrodzie Girl crazy (ach, śliczne Twoje maczki Give rose  , ja też muszę iść na  łąkę i obfocić póki są) 

(a tak a propos przyrody, to mój pleszek dalej lata jak opętany, a dziś dla odmiany przyleciała pliszka, obserwowałam ją rano z tarasu- fajnie łapie komary i inne muszki i robi z nich takie  owadzie kulki 

 

Asia nam zaserwowała wczoraj zielone z ogrodu, mniam Good ; u mnie też takie zielone "leci"codziennie w róznej postaci, się posiało - to teraz trzeba zbierac i jeść Blum 3

o, np. dziś poszłam do warzywniaka (mojego ogrodowego) i narwałam witaminek

a potem szybka obróbka, ciach ciach i śniadanko Voila! , pyszne, wiejskie, proste i zdrowe, zatem zapraszam do mnie na taras na sniadanko Preved

to jeszcze kawka latte z deserkiem truskawkowym, które częściowo zblendowałam i świeżą mietą z ogrodu rzecz jasna  i wracam do roboty! 

miłego Dnia!  Ssun-Flower4You

Piea

Asia-A
Obrazek użytkownika Asia-A
Offline
Ostatnio: 13 godzin 9 minut temu
Rejestracja: 01 wrz 2015

Piea, ale mi ślinka pociekła  na widok Twojego śniadanka. Ja rano, jak wracam z kijków, rwę szczypiorek,  roszponkę (tegoroczne) lub rukolę (jeszcze zeszłoroczna, wyrosła) i liście buraczka (zasiałam taki sałatkowy). Natomiast rzodkiewce mimo podlewania wyrosły tylko liście – bardzo bujne..  Ale ty jeszcze podajesz elegancko z serkiem. U mnie tylko tak na szybko, na chlebek.

No i do picia woda z miętą i i cytrynką. Mięta codziennie inna.

Bye Zobacz mnie na Facebooku Relaks na drutach! Yes 3

Nel
Obrazek użytkownika Nel
Offline
Ostatnio: 4 godziny 8 minut temu
admin
Rejestracja: 04 wrz 2013

Good-morning

      Dziś jest  PIĄTEK

 18 czerwca

znak zodiaku: BLIŹNIĘTA

Imieniny obchodzą:  

AmandaElżbietaMarek

DO WYMARZONYCH WYJAZDÓW CORAZ BLIŻEJ Yahoo

Mrówka - 224 dni -  wyprawa do Kostaryki  Kostaryka: Najlepsze oferty

Dana - 154 dni -  Buenos Dias Cuba  Buenos Dias Cuba Opinie • Informacje • Relacje • Oferty •

Radek - 117 dni - do Hong Kongu w ..."W Hong Kong"-

Alamed - 112 dni - Karpackie połoniny jesienią  

Bajka - 77 dni - widokówka pod Sandomierzem  

Mrówka - 65 dni - 7 dni na Krecie Co warto zobaczyć na Krecie? Kreta wschodnia i zachodnia – womenofpoland

Dana - 60 dni  - Jak nie daleko, to blisko - Kornwalia p=kornwalia | Wonderland Tours

Mrówka - 57 dni -   Rowerowy wypad do Świeradowa Zdrój Ssun-pedalek   Świeradów Zdrój - Góry Izerskie i miasto uzdrowisko. - Karkonosze.pl

Margerytka - 42 dni - powrót do źródeł, czyli Kenia z odrobiną Tanzanii Znalezione obrazy dla zapytania KENIA SAFARI

Bajka - 29 dni - Powrót do AgroAlpaka - Mrągowo, tym razem w letnim wydaniu  

Alamed - 29 dni -kajakiem po Krutyni 

 Achernar - 19 dni - 3 tygodniowy objazd po Grecji  Santorini. Atrakcje i przewodnik po raju czasów pandemii - Wojażer

Alamed - TO JUŻ JUTRO !!! - grecka wyspa KORFU   

 

Miłego dnia 8

No trip no life

Nel
Obrazek użytkownika Nel
Offline
Ostatnio: 4 godziny 8 minut temu
admin
Rejestracja: 04 wrz 2013

Dzien dobry,

witanko piątkowe , weekend już się do nas śmieje Sun-smilie girl  149

Jest 9 rano i już 24 C, oj będzie dziś niezły upał a kolejne dni zapowiadaja się jeszcze bardziej upalnie 

Mabro, dziękuję ci pięknie za odliczanki i to dwie pod rząd  Air kiss Piękne zdjęcia wrzuciłaś ze swoich podroży Good Może nam pokażesz tą Kenię i Tanzanię ? jak skonczysz Namibię oczywiście ( wciąż czekamy na CD )

Alamed, już do dziś urlopujesz  ? rozumiem, że dzisiejszy dzień na pakowanie Walizki 2 i wyluzowannie od roboty aby jutro już w 100%  był nastrój wakacyjny ? Odezwij sie koniecznie do nas z Grecji. Kolaż makowy przepiękny, bardzo lubię te polne kwiaty i nawet mam trochę w ogródku. 

Asia, Piea wasze zielone z ogródka apetycznie wyglądają i pewnie jeszcze lepiej smakują he he. Na pyszne i co ważne zdrowe 7071  śniadanka jak znalazł 

Piea, wow 6522  ależ nam tu zaserwowałaś pychotki dla każdego.. i pyszne śniadanko i kawka i deserek, jest w czym wybierać W ogrodzie masz prawdziwą ptaszarnie he he . Prawdziwy raj ..A na jesien na pewno trafi ci sie jakiś fajny laścik 6612

A ja musze walczyć u siebie z wełnowcami na hortensjach Diablo Zdejmuje je , psikam , zdejmuję , psikam i dalej sa kolejne.. ręce mi opadają 

Radek, wyknuliście z Basią Kapadocję czy coś innego ? 

Zapraszam na herbatkę podobno idealną na upał. Mała, mocna, z cukrem. Na pewno wiecie w jakim kraju się własnie taką pije w tulipanowej szklaneczce ?  

Przepisy z herbatą - Herbata nasza pasja

Miłego piątku kochani Ssun-Flower4You

No trip no life

Asia-A
Obrazek użytkownika Asia-A
Offline
Ostatnio: 13 godzin 9 minut temu
Rejestracja: 01 wrz 2015

Nel, dobrze że jesteś.! Herbatka to chyba turecka? Z cukrem pije się też w Maroku i Tunezji. Ja z cukrem nie lubię. Może to i dobrze bo to następny cukier to już przesada (wolę słodycze Biggrin  ).

U mnie wczoraj za oknem był warkot, facet naprzeciwko ciął żywopłot. Dziś powtórka z rozrywki .Traktorami koszą zielone w parku. Zanim się zorientowałam wykosili mi tak kwiaty (bodziszek). Kolejny raz nie zdążyłam interweniować, aby nasadzone wzdłuż płotu rośliny  nie zostały skoszone. Pan koszący „traktorkiem” powiedział , że kwiaty go nie interesują, ma zlecenie na koszenie na metr od ścieżki. Podobno jeszcze przyjdą panowie z kosami i dokończą dzielą zniszczenia. Napisałam maila do Zarządu Zieleni Miejskiej, ale brak odpowiedzi.

Bye Zobacz mnie na Facebooku Relaks na drutach! Yes 3

Piea
Obrazek użytkownika Piea
Online
Ostatnio: 58 sekund temu
Rejestracja: 19 wrz 2017

ups, biedne bodziszki.... Girl sad 

jak to metr od ścieżki? a jak ktoś ma węziej niz metr i rosną mu np.  róże, to mu te róże skoszą? - no idiotyzm! Wacko 2 trzeba by temu Panu wytłumaczyc, żeby włączył myslenie ! powiedz mu, że , skoro ma "zlecenie na koszenie na metr od ścieżki" , to Ty mu zlecasz na koszenie pół metra od płotu! Spiteful  bo inaczej Aggressive Punish

Tak, to tureckie szklaneczki - tulipanki, kiedys nawet przywiozłam taką z Turcji właśnie, ale chyba sie gdzieś zapodziała, albo ktoś z domowników mi potłukł i cichaczem wyrzucił, bo coś jej nigdzie nie widzę...  Unknw

oj, gorąc dziś straszny!!! Heat , od rana żłopię wodę z miętą Ssun-smilie water  102 , że chyba mi się żaby w brzuchu od tej wody zalęgną Sun-smilie girl  149  , a tak apropos miety: to walczę z nią jak z perzem! Biggrin rośnie cholera wszędzie, nawet miedzy kostką, włazi i dusi rabatki, wiec rwę na potęgęa jutro mamy grilla u znajomych i chyba się wyłgamy Blum 3 ???, bo jak to wytrzymać w taki skwar? , no chyba że w:   Sun-smilie water  027 (mają basen) z zimnym piwkiem w dłoni Girl haha 

jecie w ogóle coś w ten upał? bo jakoś zupełnie mi ten skwar apetyt odbiera...., zrobiłam lekkie śniadanko, dziś w wersji jajeczka +mój warzywaniak, ale tylko pogmerałam i wzięłam sobie lody z lodówki na śniadanko On the quiet

Miłego Piąteczku wszystkim! 

zostawiam wam dzisiejsze śniadanko i zimną wodę zamiast kawki Give rose

miłego całego weekendoska

Ssun-Flower4You

Piea

Strony

Wyszukaj w trip4cheap