--------------------

____________________

 

 

 



ODLICZANKA i pogaduszki nie tylko turystyczne

33513 posts / 0 nowych
Ostatni wpis
Strony
Basia A.
Obrazek użytkownika Basia A.
Online
Ostatnio: 7 minut 50 sekund temu
Rejestracja: 15 lip 2017

Ja nie potrafię czytać przed snem, w tramwajach czy autobusach... Jestem zdecydowanie człowiekiem, który czyta albo wcale (zazwyczaj w ciągu roku), albo całą książkę na raz. 

Asia-A
Obrazek użytkownika Asia-A
Offline
Ostatnio: 3 godziny 11 minut temu
Rejestracja: 01 wrz 2015

Ja tak jak Basia bardzo lubię czytać ale nie po dwie kartki, tylko  „dużymi kawałkami” i bez przerw kilkudniowych. Dlatego czytam w samolocie i na odpoczynku (w cieniu pod palmą lub daszkiem) i to jest to co lubię na urlopie i co daje mi relaks (oprócz drutów). Na urlop zabieram kilka książek „w papierze”. A że takich wakacji ostatnio nie było rosną zaległości książkowe. Basia  jest pożeraczem książkowym, czyta bardzo szybko. Już w klasach 1-3 podstawówki potrafiła chodzić dwa razy dziennie do biblioteki.  Na urlopie szybko jej się książki kończyły (nie dało rady zabierać zbyt dużo)  i dlatego dla niej czytnik jest optymalnym rozwiązaniem.

W tenisa i badmintona ni gram choć w młodości próbowałam.

Zrobiłam sobie krotką przerwę od pracy dla odstresowania, W piekarniku piecze się domowy chlebek , już mi ślinka cieknie.

Bye Zobacz mnie na Facebooku Relaks na drutach! Yes 3

Bajka831
Obrazek użytkownika Bajka831
Offline
Ostatnio: 4 godziny 14 minut temu
Rejestracja: 26 lis 2014

Dzięki Nelciu, tak to moja pierwsza odliczanka Girl wink

Ja też właśnie całe wieki nie grałam w badmintona.... Muszę poszukać rakietek gdzieś są i czasem będąc latem nad rzeką można pograć Dance 4

Piea
Obrazek użytkownika Piea
Offline
Ostatnio: 17 godzin 11 minut temu
Rejestracja: 19 wrz 2017

Witajcie, u mnie też jest  teraz  break! Preved , coffee break Ssun-tea

a propos ksiązek: ha ha, Basia to ja mam odwrotnie: jestem z tych co czytają nawet jadąc przez 5 minut w metrze , w tłoku i na jednej nodze Crazy ; a tak w ogóle: to podziwiam was dziewczyny i w ogóle ludzi potrafiących czytać na urlopach! Prankster 2 ; tak... przez wiele lat zabierałam ksiązki na wakacje, ale po kilkunastu, kilkudiesieciu stronach - ZAWSZE kończyło sie tak samo: książka nieprzeczytana wracała ze mną do domu; potem juz przestałam je zabierać w ogóle (mam ze sobą tylko czytnik "na samą drogę do/i z " i to raczej tylko jak lot jest dłuższy niz 2 godziny) ; na wycieczkach patrzę czasami z podziwem i nawet z "zazdrością" jak w czasie długich przejazdów autokarem ludzie czytają.... bo ja nawet wtedy nie potrafię Wacko 2 ,albo podziwiam to co za oknem, albo słucham, co gada przewodnik, albo drzemię ... Girl wacko  ; z kolei na plazy na leżaku pod palmą.... bywam rzadko Girl haha , a jeśli juz- to na krótko i zawsze coś innego wtedy robię; najczęściej idę do wody, albo łażę i pstrykam fotki, ale nigdy nie siedzę na plaży dłużej jak godzinkę, więc nie mam wtedy zupełnie weny na książki... ; tak to u mnie jest z czytaniem na urlopach Smile (he he, wtedy mam najczęściej urlop też i  od samego czytania Biggrin ); 

Nel pokazywałaś niedawno smutne zdjęcie z prawie pustych kanałów Wenecji.... - no bardzo przygnębiający widok! Girl to take umbrage 2 ; ja w ogóle mam teraz "doła" - bo ten okres w roku (przełom lutego/marca) od wielu lat spędzaliśmy  gdzies "na urlopie" ; to był zawsze mój ulubiony termin na "ciepłe kraje" i teraz.... po wielu latach ... po raz pierwszzy ten czas- spędzam w domu.... i smutno mi... Girl to take umbrage

Twoje zagadkowe zdjęcie- w pierwszej chwili myślałam, że to coś z Budapesztu; tam też mają takie baseny w tym stylu, ale skoro w nazwie są Łaźnie, to stawiam że to Bath w Anglii, choc osobiście w Bath nie byłam; 

Badmintona bardzo lubimy; ale takiego "na spokojnie", bo jak gram z synem (fan takich gier) - to on mi zawsze da taki wycisk, że padam! Crazy ; nawet mamy takie rozkładane "boisko" na trawie z siatką, ale z Małżem to najczęściej nie chce nam sie tego rozkładać i tylko tak sobie "pykamy" na trawie ; problemem jest tylko wiatr, bo wiadomo gdzie lecą wtedy lotki Yes 3

(PS. wczoraj były imieniny Kunegundy Lol , no faktycznie... dośc oryginalne imię jak na obecne czasy Biggrin i nie znam  osobiscie żadnej Kundzi Biggrin , ale zawsze jak mowa o dziwnych imionach to przypomina mi się pewna nauczycielka z podstawówki, której imienia i nazwiska nie zapomnę do końca życia! Biggrin ; nowa Pani ( w którejś klasie chyba VI czy VII? ) wchodzi do sali i tak nam się przedstawia: Dzień Dobry, witam Was! nazywam się Larwa Petronela! Biggrin ( i to nie jest żart! Sarcastic blum

Miłego czwartku! 

Piea

_Huragan_
Obrazek użytkownika _Huragan_
Offline
Ostatnio: 1 tydzień 1 dzień temu
Rejestracja: 13 cze 2015

Pani Larwa miala bez watpienia ciekawe imie;)

A slyszeliscie ile trzesien ziemi bylo w tym tygodniu na Islandii??17 tysiecy Crazy -wiekszosc oczywiscie slabych,ale kilka tez mocnych dochodzacych do 5 na skali Richtera.I to na polwyspie Reykjanes niedaleko stolicy i tam gdzie zanjduje sie najwieksze lotnisko kraju.

https://www.radiozet.pl/Podroze/Islandia-przygotowuje-sie-na-wybuch-wulkanu.-17-tys.-trzesien-ziemi-w-tydzien

https://marzycielskapoczta.pl/

Napisz pocztowke ze swoich podrozy do chorych dzieci

Nel
Obrazek użytkownika Nel
Offline
Ostatnio: 8 godzin 33 minuty temu
admin
Rejestracja: 04 wrz 2013

Good-morning

Dziś jest Piątek 5 MARZEC 2021  

znak zodiaku: RYBY

Imieniny obchodzą:

AdrianOliwia 

A do końca astronomiczej zimy pozostało 13 dni Sun-smilie girl  149

Zmiana w czołówce ...Na prowadzeniu  jest DANA !

Dana - 259 dni -  Buenos Dias Cuba  Buenos Dias Cuba Opinie • Informacje • Relacje • Oferty •

Radek - 222 dni do Hong Kongu w ..."W Hong Kong"-

Bajka - 180 dni -widokówka pod Sandomierzem  

 Dana - 166 dni  - Jak nie daleko, to blisko - Kornwalia p=kornwalia | Wonderland Tours

Margerytka - 148 dni - powrót do źródeł, czyli Kenia z odrobiną Tanzanii Znalezione obrazy dla zapytania KENIA SAFARI

 Bajka - 135 dni - Powrót do AgroAlpaka - Mrągowo, tym razem w letnim wydaniu  

Bajka-98 dni -  rowerowy Hel  Białogóra - ciekawe miejsca na rower

Margerytka-89 dni-niespodzianka dla męża ,czyli rowerkiem po Bieszczadach i sprawdzenie co kondycją Bieszczady - Bieszcczdy w obiektywie Wiktora Barona

Bajka - 72 dni - Naxos i Amorgos - odkrycie kolejnych , mniej znanych wysepek greckich   

Radek- 71 dni-"cień wielkiej góry",czyli wakacje na Mauritiusie  

Margerytka -55 dni - wypad rowerowy w Bieszczady w poszukiwaniu..."straconego czasu" Bieszczady - przewodnik dla turystów | mubi.pl

 NOWOŚĆ ! Alamed - 5 dni  - nartowanie  w Zieleńcu  Winter skifahren  0009  Ski & Spa Zieleniec - Góry, Польша - Отдых, Отзывы | ITAKA

 Miłego dnia » iioo - Zagadki, Ciekawostki, Humor

Wszystkie zdjęcia na odliczance pochodzą z internetu 

No trip no life

Nel
Obrazek użytkownika Nel
Offline
Ostatnio: 8 godzin 33 minuty temu
admin
Rejestracja: 04 wrz 2013

Dzień dobry.

dziś piąteczek Preved i dzień ...Teściowej Biggrin

Aura nas nie rozpieszcza, coś przebąkują o śniegu i  powrocie zimy na kilka dni Snow-flake-smiley-emoticon-animation

Huragan, tak czytałam o tych erupcjach na Islandii, ciekawe czy wybuchnie ten wulkan uśpiony od 800 lat ? Mógłby nieżle namieszac na świecie  . Wszyscy przecież świetnie pamietamy co się dzialo w 2010 jak były erupcje Eyja..

Wracając jeszcze do czytanie w podrózy, to ja się zawsze zaopatruję w kilka książek na każdy daleki wyjazd. Podobnie mąż, więc się też wymieniamy. Dla mnie to idealna sprawa w samolocie . Spać niewiele mogę , czasem obejrzę jakiś filmik, "spacery", bo ciężko mi usiedzieć przez np 10 godzin  i obowiązkowo właśnie książka. Podobnie umilam sobie czas na lotniskach jak mamy jakieś stopovery, czesto dłuzsze niż krótsze. I jeszcze na wyjazdach narciarskich. Po dniu na stoku na ogół padam ze zmęczenia i do kolacji to czas na ksiązkę.

Piea, podzielam twój smutek .. ja tez w ostatnich latach wyjeżdżałam zimowo .. jakos tak w terminie połowa stycznia- połowa marca. A teraz nic, chociaż znajomi widze ,że jeżdza po świecie. Oczywiście króluje Zanzibar ,ale i inne kierunki.. Przeglądam oferty, ale jakoś zdecydować się nie mogę..

Co do zagadki to oczywiście zgadłaś BRAWO Good Good to słynne Bath w UK. Zreszą słynne nie tylko z łazni. To ciekawe miasto , z ciekawą historią...Ha ha bardzo nietuzinkowe imię i nazwisko nosi twoja nauczycielka. Rzeczywiscie ciężko zappomnieć..

Asiu, jak chlebek wyszedł ? Jakie  dodatki dałaś ? ja piekłam  wczoraj ciasto bananowe, takie troche dietetyczne . Zupełnie bez cukru a słodkie tylko od bananów.Pocieszam sie więc,że mało kaloryczne he he 

Zapraszam na kawencję.. i miłego kochani Yahoo


fotka z netu

No trip no life

Dana_N
Obrazek użytkownika Dana_N
Offline
Ostatnio: 1 miesiąc 14 godzin temu
Rejestracja: 07 paź 2013

Dobry wieczór Smile

Przeczytałam wszystkie zaległe wpisy...i niepokoi mnie jedna rzecz.

GDZIE JEST RADEK???

Radek, co się dzieje, odezwij się, że wszystko ok. Twój ostatni wpis był zrobiony 21.02.21. Nigdy się nie zdarzały takie przerwy.

Mam nadzieję, że nie dopadł Cie covid Sad

Dana_N
Obrazek użytkownika Dana_N
Offline
Ostatnio: 1 miesiąc 14 godzin temu
Rejestracja: 07 paź 2013

Ja już po szczepieniu. Miałam  w środę o 14. Do wieczora czułam się dobrze, ale spać poszłam bardzo wcześnie...i spałam 15 godzin. Następnego dnia obudziłam się...bo nie mogę powiedzieć, że wstałam. Wstać już nie mogłam. Wysoka gorączka, ból wszystkich mięśni i kości. Tak się czułam jak przy covidzie. Drugiego dnia gorączka spadła, bóle się zmniejszyły, ale zaczęła mnie boleć ręka. Profilaktycznie wzięłam 3 dni urlopu po Smile

Nic mnie nie zdziwiło, wszystko odbyło się tak, jak miało się odbyć, wszysto wyczytałam przed przyjęciem szczepionki. Kolejna dawka za 12 tygodni Smile

Najważniejsze, ze będę mogła podróżować Biggrin

Nel
Obrazek użytkownika Nel
Offline
Ostatnio: 8 godzin 33 minuty temu
admin
Rejestracja: 04 wrz 2013

Good-morning

Dziś jest Sobota 6 MARZEC 2021  

znak zodiaku: RYBY

Imieniny obchodzą:

 RóżaWiktor  

A do końca astronomiczej zimy pozostało 12 dni Sun-smilie girl  149

Zmiana w czołówce ...Na prowadzeniu  jest DANA !

Dana - 258 dni -  Buenos Dias Cuba  Buenos Dias Cuba Opinie • Informacje • Relacje • Oferty •

Radek - 221 dni do Hong Kongu w ..."W Hong Kong"-

Bajka - 179 dni -widokówka pod Sandomierzem  

 Dana - 165 dni  - Jak nie daleko, to blisko - Kornwalia p=kornwalia | Wonderland Tours

Margerytka - 147 dni - powrót do źródeł, czyli Kenia z odrobiną Tanzanii Znalezione obrazy dla zapytania KENIA SAFARI

 Bajka - 134 dni - Powrót do AgroAlpaka - Mrągowo, tym razem w letnim wydaniu  

Bajka-97 dni -  rowerowy Hel  Białogóra - ciekawe miejsca na rower

Margerytka-88 dni-niespodzianka dla męża ,czyli rowerkiem po Bieszczadach i sprawdzenie co kondycją Bieszczady - Bieszcczdy w obiektywie Wiktora Barona

Bajka - 71 dni - Naxos i Amorgos - odkrycie kolejnych , mniej znanych wysepek greckich   

Radek- 70 dni-"cień wielkiej góry",czyli wakacje na Mauritiusie  

Margerytka -54 dni - wypad rowerowy w Bieszczady w poszukiwaniu..."straconego czasu" Bieszczady - przewodnik dla turystów | mubi.pl

 NOWOŚĆ ! Alamed - 4 dni  - nartowanie  w Zieleńcu  Winter skifahren  0009  Ski & Spa Zieleniec - Góry, Польша - Отдых, Отзывы | ITAKA

 Miłego dnia » iioo - Zagadki, Ciekawostki, Humor

Wszystkie zdjęcia na odliczance pochodzą z internetu 

No trip no life

Strony

Wyszukaj w trip4cheap