--------------------

____________________

 

 

 



ODLICZANKA i pogaduszki nie tylko turystyczne

33513 posts / 0 nowych
Ostatni wpis
Strony
Piea
Obrazek użytkownika Piea
Offline
Ostatnio: 23 godziny 19 minut temu
Rejestracja: 19 wrz 2017

Witajcie,

Dziś wkraczamy w nowy miesiąc... o rany! jak ten czas leci.... dopiero był marzec i "koronawirusowe" newsy, a juz ino mig- i mamy październik! ( i dalej koronawirusowe newsy , tylko coraz to "lepsze"  Shok ) ;

Dzisiaj o 5 rano obudził mnie kot! Wacko 2 ; skakała po mnie wariatka i się chciała  bawić "gniotąc Pańcię" Girl haha Katzen-smilies- 0002 ; w doopę dostała, ale wcale nie przestała.... więc wstałam, bo i tak obudzona już za Boga nie zasnę... Mda  i tak buszuję od świtu....Biggrin ; juz nawet dwie kawki zdążyłam wypić Prankster 2  , to z tej okazji myślę sobie: zrobię Nelci niespodziankę... i Odliczę dziś za nią...  Ssun-Flower4You

ja zdjęcie "Mopa" widzę! Pleasantry

Jorguś, witaj w stolycy! Hi ; ależ tam pusto pod "Złotymi Tarasami" tam zawsze były takie tłumiszcze.... szczególnie o zmroku.... 

Mam dla was dziś zagadki "schodkowe" : znane, piękne schody w róznych częściach świata..., kto odgadnie? 

1)

2)

3) 

4) 

5) 

to zostawiam kawkę i Miłego Dnia życzę! 

dzis przy kawce powspominamy piekną, grecką wyspę....  kto był ? 

Piea

Nel
Obrazek użytkownika Nel
Offline
Ostatnio: 14 godzin 41 minut temu
admin
Rejestracja: 04 wrz 2013

Dzień dobry,

Piea, nawet nie wiesz jaką mi radość dziś sprawiłaś.... wchodzę na tripka a tu już odliczanka zrobiona Kiss 3 Poprawiłaś mi bardzo  z rańca humor , bo od wczoraj w kiepskim jestem. Padł mi telefon, dostałam mandat i takie tam ..

Tak , masz rację, ten czas tak jakoś szybko goni ,zdecydowanie za szybko Sad

Na tej wyspie tez byłam i to nawet 2 razy. Ładnych pare lat temu stacjonarnie w hotelu i zeszlego lata na katamaranie . Taką buteleczkę z mapą tez zakupiłam he he , fajna. Odnalazłam swój kolaż z tego rejsiku po Korfu i okolicznych  wysepkach, och jakie piękne wspomnienia we mnie obudziłaś...

Jorgus, rzeczywiście rzadkie pustki przy tarasach uchwyciłeś..

Radek, "mop" ??? no prosze cię .. to piesek naszych gospodarzy na Kaszubach, bardzo go polubiłam. Niestety cięzko chory 

Piea, fajne schodowe zagadki Good Pierwsze to chyba Brazylii ? a przedostatnie może Portugalia- czy Madera ? 

miłego dzionka wszystkim Ssun-Flower4You

No trip no life

alamed
Obrazek użytkownika alamed
Offline
Ostatnio: 3 tygodnie 2 dni temu
Rejestracja: 11 kwi 2017

Jestem i ja jak to mówi Nel- POWRÓCONA Preved

Byłam na tygodniowym urlopie rozkoszując się słońcem na greckiej wyspie MYKONOS

Nie wstawiałam się na odliczankę, bo w tym roku 3 moje wyjazdy poza granicę naszego kraju spadły Dash 1

Dlatego aby nie zapeszyć, zniknęłam na trochę Smile

O wyjeżdzie wiedziała Nel i zorganizowała mi spotkanie właśnie na Mykonos ze swoim mężem Biggrin

Wszystko opiszę w relacji,którą już niedługo rozpocznę Smile

Dzisiaj tradycyjnie mój kolaż i trochę słoneczka dla Was wszystkich Dance 3

 

Przyszłość to marzenia, przeszłośc to wspomnienia

_Huragan_
Obrazek użytkownika _Huragan_
Offline
Ostatnio: 1 tydzień 2 dni temu
Rejestracja: 13 cze 2015

Super fotki tych schodow Good

https://marzycielskapoczta.pl/

Napisz pocztowke ze swoich podrozy do chorych dzieci

megizak
Obrazek użytkownika megizak
Offline
Ostatnio: 11 miesięcy 2 tygodnie temu
Rejestracja: 28 paź 2013

Alamed piękne zdjęcia, marzy mi się taki odpoczynek. 

Planowaliśmy jeszcze w tym roku jakiś wyjazd, ale patrząc na to co się dzieje, to chyba się nie uda. 

Powiat tatrzański jest już w strefie czerwonej. A ja za tydzień miałam pójśc na wesele do koleżanki syna. A ograniczenie juz jest do 50 osób. 

Załapie się pewnie sama rodzina. No cóż....

Oby Nelci się udało wyjechać. Wink

Dobrej nocy.

megi zakopane

Nel
Obrazek użytkownika Nel
Offline
Ostatnio: 14 godzin 41 minut temu
admin
Rejestracja: 04 wrz 2013

Dziś jest 2 października 2020

już 276 dzień roku!

PIĄTEK

znak zodiaku: WAGA

Imieniny obchodzą:

AntoniTeofil 

„Gdy w październiku ciepło chadza, w lutym mrozy naprowadza”

nietypowe święta:

Światowy Dzień Uśmiechu
Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
Międzynarodowy Dzień bez Przemocy
Światowy Dzień Zwierząt Hodowlanych
Europejski Dzień Ptaków
Dzień Anioła Stróża

 

Do wymarzonych wakacji Pleasantryblisko, coraz bliżej...

  

Na prowadzeniu odliczanki  MARGERYTKA!!!

Margerytka - 302 dni - powrót do źródeł, czyli Kenia z odrobiną Tanzanii Znalezione obrazy dla zapytania KENIA SAFARI

Mrówka - 106 dni -  "Pura vida" w Kostaryce Jadę do: Kostaryka ArtTravel.pl 

Alamed - 15 dni - Bieszczady jesienią   

NOWOŚĆ ! Achernar- 9 dni - wyjazd do Białowieży   Noclegi Białowieża – Noclegi, pensjonaty, tanie pokoje na skraju Puszczy  Białowieskiej

 Dana -TO JUŻ JUTRO ! - przeprowadzka do Bournemouth Bournemouth, Christchurch, & Poole Branch Programme / Historical Association

Naklejki dla rękodzieła/ nalepki/ Miłego dnia/ turkus NN07 - Manzuko

No trip no life

Nel
Obrazek użytkownika Nel
Offline
Ostatnio: 14 godzin 41 minut temu
admin
Rejestracja: 04 wrz 2013

Dzień dobry 

piątek na razie mokry i chłodny ale jutro wraca lato. Ma być cieplo i słonecznie Sun bespectacled i oby tak rzeczywiście było

Achernar witaj na odliczance, to twój debiut u nas Preved Szkoda ,że to nie ta zaplanowana wcześniej Ameryka Południowa .. ale niestety takie czasy. Białowieża to tez piękne i niezwykle ciekawe miejsce na mapie Polski 

NOWOŚĆ ! Achernar- 9 dni - wyjazd do Białowieży   Noclegi Białowieża – Noclegi, pensjonaty, tanie pokoje na skraju Puszczy  Białowieskiej

Alamed, przepiekny kolaż, napatrzec się nie mogę na te cudne greckie klimaty Yahoo  Widać z fotek ,że wyspa piękna, pogoda dopisała a i przygód nie brakowało. Czekam z utęsknieniem na twoją słoneczną relację 

Megi, patrząc na szybko rosnąca ilość zachorowań w mazowieckim i i Wwa pewnie za chwilę wskoczy w jakąś kolorową strefę.

Zagadki mamy jeszcze wczorajsze.więc nowych nie wrzucam

miłego dnia Ssun-Flower4You

No trip no life

Piea
Obrazek użytkownika Piea
Offline
Ostatnio: 23 godziny 19 minut temu
Rejestracja: 19 wrz 2017

Hej Witajcie w nasz Ulubiony Dzień Tygodnia!!! Preved

tak, od jutra ma się rozpogadzać i będzie nam jesienne słonko coraz mocniej przygrzewać  Girl dance

Megi, jak tam ślicznie w tej Rumunii; filmik obejrzałam Good , njooo... Twoja mina po wypiciu lokalnego "bimberka" - bezcenna Wacko 2 , pewnie miałabym podobną! Biggrin

Ala,  cudny, kolorowy, grecki kolaż! ale Ci się udało z tym wyjazdem, bo teraz to?... - nie wiadomo co przyniosą kolejne dni...??? to czekamy tu na Twoje  greckie foto-story Air kiss

Bajka, nie strasz Nelci Shok chyba Polska nie jest (jeszcze) na greckiej liscie krajów, że turysci muszą obowiązkowo posiadać negatywny test ! z tego co wiem, to tylko trzeba wypełnić obowiazkowy formularz PFL i posiadać kod QR; 

Co do "schodkowych" zagadek: 

Tak, brawo Nel! schodki nr 1 to słynne Escadaria Selaron w Rio de Janeiro! Brawo TY  Ssun-Flower4You , ale nr 4 - to niestety nie Portugalia ani Madera Nea ( podpowiedź: pokazywałam te schodki niedawno w jednej z moich "ostatnich" Relacji!) - odp. na to pytanie może znać Dana Biggrin , Hej Danusiu, pamiętasz te schodki? 

więc jeszcze cztery schodki czekaja na  na odgadnięcie ....

dzisiaj kawka z ambitną lekturą.... zapraszam Was  na kawkowanie do.....  świata Opery! 

Piea

Bajka831
Obrazek użytkownika Bajka831
Offline
Ostatnio: 10 godzin 21 minut temu
Rejestracja: 26 lis 2014

Piea niestety jest polska na tej liście już od jutra.... I większość biur podróży odwołuje wyloty do Grecji.... Nelci niestety też...... Akurat jeśli chodzi o Grecję to jestem na bieżąco, mam dużo znajomych grekomaniakow którzy do Grecji jeżdżą kilka razy w roku od nastu lat.... Bardzo mi przykro Nelciu bo tak niewiele brakowało..... 

Bajka831
Obrazek użytkownika Bajka831
Offline
Ostatnio: 10 godzin 21 minut temu
Rejestracja: 26 lis 2014

Tu są wszelkie informacje odnośnie wytycznych co do lotów do Grecji 

https://travel.gov.gr/#/

Strony

Wyszukaj w trip4cheap