--------------------

____________________

 

 

 



ODLICZANKA i pogaduszki nie tylko turystyczne

33578 posts / 0 nowych
Ostatni wpis
Strony
dejzidejzi
Obrazek użytkownika dejzidejzi
Offline
Ostatnio: 4 lata 1 tydzień temu
Rejestracja: 06 wrz 2013

hahahhahahahahh Lol

człowiek, który pracuje cały dzień nie ma czasu na zarabianie pieniędzy

Tadzik
Obrazek użytkownika Tadzik
Offline
Ostatnio: 2 lata 11 miesięcy temu
Rejestracja: 26 gru 2015

DZIEŃ DOBRY Smile

DZIŚ JEST NIEDZIELA, 28 SIERPNIA 2016 r., 

241 DZIEŃ ROKU, DO KOŃCA ROKU POZOSTAŁo 127 dni , A DO KOŃCA LATA WCIĄŻ 24 DNI

 

 

Do wymarzonych wakacji coraz bliżej...

Sigma001 - 204 dni - Nepal - zobaczyć Mount Everest Obraz znaleziony dla: nepal

Tadzik - 194 dni - granda w Grandzie i meksyk w Meksyku Obraz znaleziony dla: meksyk  Obraz znaleziony dla: meksyk

Wojtek 1 - 165 dni - nurki - snurki na Cebu           Podobny obraz                 Podobny obraz     

Lordziu - 166 dni - Lordowski na tropach miliona Paj         Podobny obraz

Peg - 162  dni - szwendaczka po Birmie      Podobny obraz  i relaks w Tajlandii       Podobny obraz

Sigma001 - 147 dni - kolejny rejs po Karaibach Obraz znaleziony dla: rejs po karaibachObraz znaleziony dla: rejs po karaibach

basia35 - 139 dni - wyspiarskie Filipiny 

Malaria - 139 dni - Badanie gramatury piachu na Filipinach       Podobny obraz              Podobny obraz    

Tadzik - 130 dni - i fruuuu na rajskie plaże Varadero               Podobny obraz  

Edyta11 - 121 dni - nie będzie jednak Laosu i Birmy. Wygrały FILIPINKI                  Podobny obraz

Zajączek - 107 dni - na dobry początek HK       Podobny obraz a potem świętowanie na Filipinach            Podobny obraz

umilka - 101 dni - Od Hawany po Baracoa czyli Kuba kompletna        Podobny obraz

Apisek - 92 dni - w poszukiwaniu diabła tasmańskiego       Podobny obraz przez Dubaj      Podobny obraz  i Singapur      Podobny obraz

Olletka - 87 dni - Caipirinhia Podobny obraz na słynnej  Copacabanie Biggrin      Podobny obraz

Sigma - 73 dni - Buenos Dias Kuba

Nelcia - 73 dni - Tajwańskie klimaty      Podobny obraz i kolejne wysepki na Pacyfiku    Podobny obraz

Kazzia - 64 dni - wypad na rajski  Mauritius listopadową porą              Podobny obraz

Mikka - 64 dni - spotkanie z Kazzią w samolocie  Podobny obraz  a potem relax na rajskim Mau      Podobny obraz

Danas - 64 dni - Gran Canaria Obraz znaleziony dla: gran canaria

Edyta11 - 61 dni - pistacje w Iranie

Andrew - 42 dni - do Sajgonu na sajgonki

Pavvel - 35 dni - plażing, snorkeling i rejsing po 3 wyspach na...Seszelach               Podobny obraz           

Jorguś - 33 dni - nareszcie BIRMA!!!       Podobny obraz 

Momita & Sznupek - 23 dni - W poszukiwaniu Namaste czyli nowa droga do Indii

Andrew - 11 dni - 24h w Glasgow 

Elka-8 dni - wyjazd po hiszpańsku czyli zwiedzanie Almerii i okolic        Podobny obraz        Podobny obraz

 

Perejra za 5 dni wybiera się na Maltę 

Basia35 - 4 dni - Bali wyspa Bogów

Tadzik - 4 dni - Kefalonia w kamerze Tadzika

Elam54 1 Dance 2 dzień - szaleństwa w Trogir     Podobny obraz 

Andrew
Obrazek użytkownika Andrew
Offline
Ostatnio: 1 miesiąc 2 tygodnie temu
admin
Rejestracja: 07 maj 2015

Dzień dobry w ten piękny sierpniowy dzień!

Miłej niedzieli dla Was.

Antenka
Obrazek użytkownika Antenka
Offline
Ostatnio: 5 lat 1 miesiąc temu
Rejestracja: 23 paź 2013

DZIEŃ DOBRY Smile

DZIŚ JEST PONIEDZIAŁEK, 29 SIERPNIA 2016 r., 

242 DZIEŃ ROKU, DO KOŃCA ROKU POZOSTAŁo 126 dni , A DO KOŃCA LATA WCIĄŻ 23 DNI

 Obraz znaleziony dla: nie lubię poniedziałku demotywatory

 

Do wymarzonych wakacji coraz bliżej...

Sigma001 - 203 dni - Nepal - zobaczyć Mount Everest Obraz znaleziony dla: nepal

Tadzik - 193 dni - granda w Grandzie i meksyk w Meksyku Obraz znaleziony dla: meksyk  Obraz znaleziony dla: meksyk

Wojtek 1 - 164 dni - nurki - snurki na Cebu           Podobny obraz                 Podobny obraz     

Lordziu - 165 dni - Lordowski na tropach miliona Paj         Podobny obraz

Peg - 161  dni - szwendaczka po Birmie      Podobny obraz  i relaks w Tajlandii       Podobny obraz

Sigma001 - 146 dni - kolejny rejs po Karaibach Obraz znaleziony dla: rejs po karaibachObraz znaleziony dla: rejs po karaibach

basia35 - 138 dni - wyspiarskie Filipiny 

Malaria - 138 dni - Badanie gramatury piachu na Filipinach       Podobny obraz              Podobny obraz    

Tadzik - 129 dni - i fruuuu na rajskie plaże Varadero               Podobny obraz  

Edyta11 - 120 dni - nie będzie jednak Laosu i Birmy. Wygrały FILIPINKI                  Podobny obraz

Zajączek - 106 dni - na dobry początek HK       Podobny obraz a potem świętowanie na Filipinach            Podobny obraz

umilka - 100 dni - Od Hawany po Baracoa czyli Kuba kompletna        Podobny obraz

Apisek - 91 dni - w poszukiwaniu diabła tasmańskiego       Podobny obraz przez Dubaj      Podobny obraz  i Singapur      Podobny obraz

Olletka - 86 dni - Caipirinhia Podobny obraz na słynnej  Copacabanie Biggrin      Podobny obraz

Sigma - 72 dni - Buenos Dias Kuba

Nelcia - 72 dni - Tajwańskie klimaty      Podobny obraz i kolejne wysepki na Pacyfiku    Podobny obraz

Kazzia - 63 dni - wypad na rajski  Mauritius listopadową porą              Podobny obraz

Mikka - 63 dni - spotkanie z Kazzią w samolocie  Podobny obraz  a potem relax na rajskim Mau      Podobny obraz

Danas - 63 dni - Gran Canaria Obraz znaleziony dla: gran canaria

Edyta11 - 60 dni - pistacje w Iranie

Andrew - 41 dni - do Sajgonu na sajgonki

Pavvel - 34 dni - plażing, snorkeling i rejsing po 3 wyspach na...Seszelach               Podobny obraz           

Jorguś - 32 dni - nareszcie BIRMA!!!       Podobny obraz 

Momita & Sznupek - 22 dni - W poszukiwaniu Namaste czyli nowa droga do Indii

Andrew - 10 dni - 24h w Glasgow 

Elka- 7 dni - wyjazd po hiszpańsku czyli zwiedzanie Almerii i okolic        Podobny obraz        Podobny obraz

 

Perejra za 4 dni wybiera się na Maltę 

Basia35 - 3 dni - Bali wyspa Bogów

Tadzik - 3 dni - Kefalonia w kamerze Tadzika

Elam54 TO JUŻ DZIŚ!!! Dance 2 - szaleństwa w Trogir     Podobny obraz UDANYCH SZALEŃSTW!!! Smile

apisek
Obrazek użytkownika apisek
Offline
Ostatnio: 6 miesięcy 3 tygodnie temu
Rejestracja: 08 wrz 2013

Witam po przeszło dwumiesięcznej nieobecności na forum i jednocześnie chcę się wytłumaczyć...

To był dla mnie naprawdę ciężki okres - patrzenie na coraz bardziej postępującą chorobę 12-letniego Apisa i w końcu konieczność podjęcia tej najtrudniejszej decyzji.

Doskonale wiem, że to tylko PIES. Ludzie tracą bliskich, mają o wiele większe tragedie i nieszczęścia.

Ja - całe życie miałam psy - ale ten właśnie był mi najbliższy i może dlatego tak to wszystko przeżywałam...

Wierzę również, że forumowi miłośnicy psów, a także wszystkich innych żywych stworzeń, które traktujemy jak członków rodziny potrafią mnie zrozumieć.

To by było tyle na smutno....

A że w życiu raz jest lepiej, a raz gorzej, to wracam do tych milszych chwil!!!!

Właśnie wczoraj wróciliśmy z rejsu MSC Orchestra i bardzo dziękuję osobom, które życzyły mi fajnej podróży.

Rejs był rzeczywiście bardzo udany.

Plusem była  przepiękna pogoda bez kropli deszczu, choć dla wrażliwszych osób przeszło 35 stopniowe upały mogły być męczęce.

Trasa ciekawa, począwszy od kilku dni spędzonych jeszcze przed rozpoczęciem rejsu w Wenecji poprzez typowo południowo-włoskie miasteczko Bari w Apulii, następnie niewielki porcik w pbliżu greckiej Olimpii, malownicze Santorini, Pireus/Ateny, Korfu oraz przepiękny Kotor. Specjalnie wybrałam taką trasę, w której codziennie zawijaliśmy do jakiegoś portu.

Sam statek bardzo fajny z mnóstwem atrakcji oraz  żarcia - wręcz nie-do-przejedzenia. Cała załoga na wszystkich szczeblach bardzo sympatyczna, wszedzie super czysto, kajuty dobrze wyposażone i całkiem przestrzenne.

Jedynym minusem była ogromna liczba pasażerów, w tym włoskich dzieci, którym wszystko uchodzi na sucho...oraz stosunkowo krótkie czasy postoju w poszczególnych portach.

Nieco zamieszania bywało też w bufetowej części, którą nazwaliśmy "paszarnią", gdzie ustawiały się kolejki po żarełko oraz  brakowało w niektórych porach miejsc przy stolikach. My chodziliśmy na wszystkie posiłki do restauracji z obsługą kelnerów, gdzie w zasadzie było takie samo jedzenie, jak w części bufetowej, z tym że atmosfera była znacznie spokojniejsza.

Trochę mieliśmy pietra przed podróżą, jak nasza 8-letnia wnuczka będzie się w jej trakcie spisywać, ale doskonale dała radę - zarówno uczestnicząc w spektaklach teatralnych, animacjach wieczornych na pokładzie, jak i niektórych dość forsownych wycieczkach lądowych.

Postaram się napisać jakąś bardziej szczegółową relację.

Mariola

Antenka
Obrazek użytkownika Antenka
Offline
Ostatnio: 5 lat 1 miesiąc temu
Rejestracja: 23 paź 2013

DZIEŃ DOBRY Smile

DZIŚ JEST WTOREK, 30 SIERPNIA 2016 r., 

243 DZIEŃ ROKU, DO KOŃCA ROKU POZOSTAŁo 125 dni , A DO KOŃCA LATA WCIĄŻ 22 DNI

 Obraz znaleziony dla: życiowe cytaty

 

Do wymarzonych wakacji coraz bliżej...

Sigma001 - 202 dni - Nepal - zobaczyć Mount Everest Obraz znaleziony dla: nepal

Tadzik - 192 dni - granda w Grandzie i meksyk w Meksyku Obraz znaleziony dla: meksyk  Obraz znaleziony dla: meksyk

Wojtek 1 - 163 dni - nurki - snurki na Cebu           Podobny obraz                 Podobny obraz     

Lordziu - 164 dni - Lordowski na tropach miliona Paj         Podobny obraz

Peg - 160  dni - szwendaczka po Birmie      Podobny obraz  i relaks w Tajlandii       Podobny obraz

Sigma001 - 145 dni - kolejny rejs po Karaibach Obraz znaleziony dla: rejs po karaibachObraz znaleziony dla: rejs po karaibach

basia35 - 137 dni - wyspiarskie Filipiny 

Malaria - 137 dni - Badanie gramatury piachu na Filipinach       Podobny obraz              Podobny obraz    

Tadzik - 128 dni - i fruuuu na rajskie plaże Varadero               Podobny obraz  

Edyta11 - 119 dni - nie będzie jednak Laosu i Birmy. Wygrały FILIPINKI                  Podobny obraz

Zajączek - 105 dni - na dobry początek HK       Podobny obraz a potem świętowanie na Filipinach            Podobny obraz

umilka - 99 dni - Od Hawany po Baracoa czyli Kuba kompletna        Podobny obraz

Apisek - 90 dni - w poszukiwaniu diabła tasmańskiego       Podobny obraz przez Dubaj      Podobny obraz  i Singapur      Podobny obraz

Olletka - 85 dni - Caipirinhia Podobny obraz na słynnej  Copacabanie Biggrin      Podobny obraz

Sigma - 71 dni - Buenos Dias Kuba

Nelcia - 71 dni - Tajwańskie klimaty      Podobny obraz i kolejne wysepki na Pacyfiku    Podobny obraz

Kazzia - 62 dni - wypad na rajski  Mauritius listopadową porą              Podobny obraz

Mikka - 62 dni - spotkanie z Kazzią w samolocie  Podobny obraz  a potem relax na rajskim Mau      Podobny obraz

Danas - 62 dni - Gran Canaria Obraz znaleziony dla: gran canaria

Edyta11 - 59 dni - pistacje w Iranie

Andrew - 40 dni - do Sajgonu na sajgonki

Pavvel - 33 dni - plażing, snorkeling i rejsing po 3 wyspach na...Seszelach               Podobny obraz           

Jorguś - 31 dni - nareszcie BIRMA!!!       Podobny obraz 

Momita & Sznupek - 21 dni - W poszukiwaniu Namaste czyli nowa droga do Indii

Andrew - 9dni - 24h w Glasgow 

Elka- 6 dni - wyjazd po hiszpańsku czyli zwiedzanie Almerii i okolic        Podobny obraz        Podobny obraz

 

Perejra za 3dni wybiera się na Maltę 

Basia35 - 2 dni - Bali wyspa Bogów

Tadzik - 2 dni - Kefalonia w kamerze Tadzika

Miłego wieczoru wszystkim Smile

Antenka
Obrazek użytkownika Antenka
Offline
Ostatnio: 5 lat 1 miesiąc temu
Rejestracja: 23 paź 2013

Dobry wieczór Smile

Witaj powrócony Apisku Smile Super,że rejs się udał i wnuczka zadowolona Good

Rozumiem ten trudny czas, gdy odchodzi ukochany pupil. Wszyscy właściciele czworonogów przez to przechodzą. I tu żadne słowa pocieszenia nie pomogą, po prostu trzeba samemu się z tym uporać. Ja dopiero po dwóch latach od odejścia mego psa, dorastam do wzięcia następnego. Też całe życie miałam psy i te przerwy były krótkie, a tego odchorowałam długo. Kiedyś przyjdzie czas, że też będziesz miała następnego pupila.

A tak poza tym- dziś u mnie po upałach załamanie pogody, sztorm na jeziorku Wink

Jeszcze dosyć mocno zatyrana jestem, stąd też minimalna obecność tutaj, ale słowo - nadrobię wszystkie relacje Wink

Miłego wieczoru wszystkim Smile

wiktor
Obrazek użytkownika wiktor
Offline
Ostatnio: 4 lata 2 miesiące temu
Rejestracja: 03 mar 2016

Witanko,

Apisek, przejmujące są twoje słowa. Czuć w nich ból i miłość.Zrozumie to każdy kto kocha zwierzęta. Współczuję ci bardzo i życzę wyciszenia w tych trudnych momentach.

Twoje opisy wycieczek są jak najlepsza książka więc chciałbym,abys już zaczęła pisać. Jak najszybciej i to nie tylko o rejsie Sun-smilie water  020

Antenka, sztorm na jeziorze? może jakaś fajna sztormowa  fotka ? lubię takie klimaty

Tadzik, Basia, zazdroszcze wam , juz za pare dni jedziecie . Nie wiem czy uda mi sie jutro wam pomachać więc robie to teraz  Bye

milego wieczoru

olletka
Obrazek użytkownika olletka
Offline
Ostatnio: 6 lat 4 miesiące temu
Rejestracja: 11 cze 2015

Witaj Apisku! Biggrin

Super, że rejs się udał. Napisz koniecznie relację.

A co do Twojego Apisa to szczerze Ci współczuję. Naprawdę. Sama mam 11 letniego laba który nie jest żadnym tam PSEM tylko honorowym członkiem rodziny. Jest dużym kawałem naszego świata i właściwie wokół niego toczy sie nasze domowe życie.

 Coraz bardziej niedomaga i płaczę na samą myśl że niedługo pewnie też staniemy przed bardzo trudną decyzją... Psy powinny żyć 60 lat.

Trzymaj się ciepło!!

"Trzeba natychmiast żyć. Jest później niż się wydaje" Baptiste Beaulieu

basia35
Obrazek użytkownika basia35
Offline
Ostatnio: 2 lata 6 miesięcy temu
Rejestracja: 24 gru 2013

Witaj Apisku/Byłam pewna że rejs się spodoba w końcu moja trasaBiggrin

Miałam to samo cztery lata temu było ciężko ale teraz mamy  pieska taka sama rasa jak poprzednio i kochamy go bardzoBiggrin

basia35

Strony

Wyszukaj w trip4cheap