--------------------

____________________

 

 

 



Zające na Bali, czerwiec 2014

374 wpisów / 0 nowych
Ostatni wpis
Strony
Lenuś
Obrazek użytkownika Lenuś
Offline
Ostatnio: 4 lata 8 miesięcy temu
Rejestracja: 12 wrz 2013

Póki co i tak mi się wszystko podoba Man in love  Bali jeszcze przede mną,nie tracę nadzieje,że tam zawitam Pleasantry

Zajączku a co tam się podziało w Ubud  ?  Wink  

Zajac1
Obrazek użytkownika Zajac1
Offline
Ostatnio: 3 lata 2 miesiące temu
Rejestracja: 26 wrz 2013

bepi, Ewelinka, Lenuś napiszę jak dojdę do Ubud, a właściwie ledwo dojadę, bo rajd nam po tych krętych drogach, że Shok Hołek przy nim to pikuś, teraz powiem tylko tyle, że chlopak z numerem z naszej podstawowki pojechał po bandzie Crazy i byliśmy przez cwilę w "czarnej d....."

janjus, Ty więcej szarlotki u siebie nie serwuj bo nie wiem co będzie Angel

Mara, Pekin jest prosty bardzo, jeden dzień to faktycznie mało, już dwa razy byliśmy i jeszcze tyle mamy do zobaczenia. Okolice to inna bajka, jeszcze tydzień by trzeba było. Trzymam kciuki zeby Ci się wszysto udało i za pogodę.

http://zajacepoznajaswiat.blogspot.com/

Mara
Obrazek użytkownika Mara
Offline
Ostatnio: 3 lata 2 miesiące temu
Rejestracja: 04 wrz 2013

Zajaczku o własnie chyba łapie co masz na mysli prosty, włąsnie ta prostota mnie ujeła, myslę ze bedzie dobry na przełamanie sie chinskie, a kto wie moze narodzi sie tam wielkie uczucie na Chin, nawiasem cudownych ja to wiem i z mega potencjałem - sa takie gory w Chinach, co z powodzeniem moga robić za miakiete w Avaterze, a na kciuki liczę, bo bedą potzrebne - co bysmy szoku termicznego nie dostali, a  teraz co jedziemy do Ubud Drinks a na odwagę Wink

www. Podróże z globusem w torebce, gdzie skrobię swe relacje od czasu do czasu  Dirol

Zajac1
Obrazek użytkownika Zajac1
Offline
Ostatnio: 3 lata 2 miesiące temu
Rejestracja: 26 wrz 2013

Dzisiaj w planie cały dzien zwiedzania wyspy. Po śniadanku idziemy do holu, nasz kierowca już czeka, miły uśmiechnięty prowadzi do samochodu. Zaraz, ale na lotnisku byłeś innym? No tak, ale oddałam go do warsztatu i pożyczylem ten. Wsiadamy, ruszamy samochód trochę dziwnie jedzie, jakieś kangurki robi, ale jedzie Biggrin. Nasz pierwszy cel to Garuda Wisznu Kencana Cultural Park. Jest to ogromny park kulturowy poświęcony Bogu Wisznu i jego towarzyszowi Garudzie. Park cały czas jest jeszcze w budowie i niestety mocno rozczarowuje. Nie zobaczymy tam najwyższego posągu na świecie (miał mieć ponad 140 m), jak pisano, posąg ma jakieś 20 m . Mityczny Garuda robi w rażenie z daleka, ogrobny ptak o rozpiętości około 60 m, podchodzimy bliżej i okazuje się, jest to tylko forma z kompozytu *biggrin*, ciekawe kiedy zostanie wypełniony ROFL. Są też fragmenty świątyni, ale gdzie na Bali nie znajdziemy światyni?.

Fajne kamieniołomy, na mnie przynajmniej zrobiły wrażenie. Duzy amfiteatr, gdzie przez cały dzien odbywają się przedstawienia no i podstawa sklepy, restauracje Biggrin Wstęp 20.000 Rp i 5.000 parking (oczywyście okazuje się, że za parking musimy my zapłacić, chociaż umawialiśmy się, że parkingi i benz w cenie wynajmu kierowcy Crazy).

Wejscie do parku

Wisznu gotowy do podróży

kamieniołomy

Tu jeszcze byłam pełna nadzei, Garuda z daleka wygląda imponująco.

tu już widać siatkę i, że coś z tyłem i wnetrzem Garudy jest nie tak

ale kamieniołomy są ok Good

no i Wisznu Mosking (a właściwe kadłubek Wisznu)

Świątynia Wisznu

 

gamelony zawsze ladnie wyglądają

podobmno najslynniejsze i najbardziej romantyczne miejsce zaręczyn na wyspie Smile

Show w amfiteatrze

Barong

 W tym upale nie bylo mu łatwo (a właściwie im bo tancerzy jest dwóch)

 Randa też lekko nie miał

 i czas na focie

 

historia Wisznu i Garudy

małe muzeum, skllepy i restauracje

Konczymy wizytę w GWP i mamy mieszane uczucia, ale chyba nie polecamy tego miejsca.

http://zajacepoznajaswiat.blogspot.com/

Zajac1
Obrazek użytkownika Zajac1
Offline
Ostatnio: 3 lata 2 miesiące temu
Rejestracja: 26 wrz 2013

Jedziemy w kierunku miejscowości Kutuh, ruch tego dnia jest ogromny, wszyscy jadą do Uluwatu na najwiekszy w roku odpust, korki, trąbienie, przepychanie się skuterków Wacko, niewielki odcinek rogi do pokonania w parę minut i pokonujemy w godzinę (a może dłużej) Samochód w korkach kangurzy coraz bardziej, zapalają mu sie lampki, gasną *ROFL*, nie dziala klima ROFL , dajemy radę, dojeżdzamy do wzgórza. Piękny widok przed nami Preved jedziemy na Pandawa Beach Dance 4. Zjeżdzamy w dół, w połowie drogi szlaban Lol, weseli panowie zbierają kaskę od turystów za wjazd na plażę Crazy co ciekawe wstęp człowieka i samochodu jest wyceniony tak samo po 5.000 Rp od ruszającego się obiektu.

Pandawa Beach była kiedyś cichą, bardzo urokliwą plażą schowaną za wzgorzami, niewielu turystów wiedziało o niej i nazywano ją Secret Beach. Lokalne wladze postanowiły to zmienić i zarabiać kaskę, rozreklamowaly plażę, zrobiły wygodny dojazd, w wapiennych skałach wykuto otwory i umieszczono rzeźby postaci z histrorii Mahabaratha i zaczęły pobierać kaskę za wstęp Mamba . Miejscowi rolnicy uprawiający wodorosty wykorzystywane do produkcji leków i kosmetyków nie wyglądali na szczęśliwych z powodu ekspansji turystów, ale lokalni restauratorzy i owszem.

 tutaj już dziewczyny nie zbieraly podpisow tylko zaczepialy do fotek

Praca rolnikow jest bardzo ciężka, wszystko robią ręcznie, a jedna porcja wybranych traw to jakieś 40 kilogramów

Duży chce być miły i pomaga w noszeniu

nie wiem co go tak wygięło Biggrin

a tu już część dla turystów

widok z parkingu na zaplecze gastronomiczne

i plażę mało uczęszczaną

Wielu turystów przyjeżdza tu ze względu na spokojną wodę, niewielką falę i słabe prądy, czyli dobre warunki do pływania.

http://zajacepoznajaswiat.blogspot.com/

Zajac1
Obrazek użytkownika Zajac1
Offline
Ostatnio: 3 lata 2 miesiące temu
Rejestracja: 26 wrz 2013

Wracamy z plazy idziemy do "naszego" samochodu, a kierowca mówi, ze teraz będziemy jeździli samochodem jego brata, a ten zostaje na parkingu bo się zepsuł. Nie jesteśmy szczęśliwi, ale jedziemy. Mamy już dwóch kierowców Lol. Jedziemy na plażę Padang Padang, po drodze rozmawiamy o Bali, o tym jak się tu ludzikom żyje itd. Nasz kierowca wypytuje nas o polskich turystow, o ich oczekiwania i takie tam. Jest strasznie zainteresowany poszerzaniem swojego interesu o sektor polski Smile, tłumaczymy mu, ze jak wszystko będzie dobrze to my go będziemy polecali, sielanka trwa dojeżdzamy do celu. Panowie zostają na górze, a my po schodkach pędzimy w dół, bo już nie mogę się doczekać postawienia stopy na tej plaży.

Wybawieni i wykąpani wracamy na górę. Szkoda, że nie zostajemy tu na zachód slońca, już sobie wyobrażam jak jest tu pięknie i romantycznie. W duchu zazdroszczę ludzikom, którzy mają wynajęte domki na wzgórzu i są tu parę dni.

http://zajacepoznajaswiat.blogspot.com/

dzioby125
Obrazek użytkownika dzioby125
Offline
Ostatnio: 6 lat 4 miesiące temu
Rejestracja: 03 wrz 2013

Zajac1 :

super kolorek wody i jaki clear I-m so happy

Makono
Obrazek użytkownika Makono
Offline
Ostatnio: 3 lata 6 miesięcy temu
Rejestracja: 11 gru 2013

Hotelik super, widoki ładne, tylko szkoda, że piszecie ze brudne plaże w okolicy

Bez podróży się duszę....
http://kolekcjonujacchwile.blogspot.com/

KIWI
Obrazek użytkownika KIWI
Offline
Ostatnio: 8 lat 6 miesięcy temu
Rejestracja: 05 wrz 2013

Wielka szkoda ,że właśnie w takich miesjcach nie jest szanowane piękno plaż ,przyrody New russian .

- Kocham ptaszki i podróże, te małe i duże ...

Żelek
Obrazek użytkownika Żelek
Offline
Ostatnio: 8 lat 5 miesięcy temu
Rejestracja: 04 wrz 2013

piekne to

Strony

Wyszukaj w trip4cheap