--------------------

____________________

 

 

 



Zające na Bali, czerwiec 2014

374 wpisów / 0 nowych
Ostatni wpis
Strony
mijagi
Obrazek użytkownika mijagi
Offline
Ostatnio: 8 lat 3 tygodnie temu
Rejestracja: 26 paź 2013

A to skurczybyki. Na Bali widać trzeba faktycznie uważać, a to na kierowców, a to na pracowników kantorów... Złą reklamę sobie robią takim zachowaniem

Bea37
Obrazek użytkownika Bea37
Offline
Ostatnio: 10 miesięcy 1 tydzień temu
Rejestracja: 04 wrz 2013

Zając jak super , że załapałam się na ciąg dalszy. Pałace dla mnie fantastyczne, ale świątynie "wszystkie" podobne, my chyba odpuścilibyśmy po trzeciej..... Jednak ja bardzo lubie podróże z Toba i DZ.

Bea

Zajac1
Obrazek użytkownika Zajac1
Offline
Ostatnio: 3 lata 3 miesiące temu
Rejestracja: 26 wrz 2013

mijagi o przekrętach na wymianie walut w necie jest sporo ostrzeżeń. My dwa razy mieliśmy "przygody". Kierowcy z tego co przeżyłam i czytałam u innych to Diablo.

Bea świątynie na jednych robią wrażenie na innych nie. Niektóre fajne i warte zobaczenia, ale większość faktycznie spokojnie można sobie darować, co innego pałace Preved. Dzięki, że lubisz podróżować z nami Kiss 2

http://zajacepoznajaswiat.blogspot.com/

Zajac1
Obrazek użytkownika Zajac1
Offline
Ostatnio: 3 lata 3 miesiące temu
Rejestracja: 26 wrz 2013

Dziejszy dzien przeznaczamy na totalny relaks. Na początku taplanko w basenie

a około 16 jedziemy do Spa.

 w holu czekamy na kierowcę

Zabiegi zamówiłam jeszcze przed wyjazdem na stronie BaliSpa. Mieli bardzo pozytywne opinie i wszystko się sprawdziło. Polecam ich w 100% Preved.

Ile ja się namęczyłam, żeby mojego Zajączkosia namówić na jakiś pakiecik *dash1*. Nic mu się nie podobalo, on nie chce jakiegoś badziewia na sobie Beee, te wszystkie to świnstwo Beee i nie dla niego Dash 1. Zamówiłam mu po cichu 1,5 godzinny Aromatherapy MassageMosking. Nie powiem kto był bardziej zadowolony z wizyty w Spa Biggrin

 

Wypoczęci, zrelaksowani i odmłodzeni idziemy na zachód słońca. Po drodze Lord Ganesh z tajemniczym numerem na trąbie, ciekawe co oznaczał Biggrin

i spacer po plaży

Tego dnia zachód słońca nie był specjalnie piękny, idziemy na kolację

W tej restauracji jesteśmy już "zakolegowani" z kelnerami i kucharzami Preved idę więc na indywidualną lekcję gotowania. Napierw do grilika, gdzie kucharz pokazywał mi jak robi ryby i steki, nauczyl mnie też jak robi sosy do nich.

Póżniej poszlam do kuchni i pokazali mi jak robią nasi goreng i mie goreng Preved. Strasznie się dziwili, że chcę się nauczyć i stać w tym gorącu. Pokazywali wszystkie przyprawy, które dodają. Jak nie potrafili nazwać po angielsku to dawali "na smak". Chcieli pokazać też jak robią inne potrawy, ale nie dałam rady, temperatura w kuchni mnie pokonała Wacko.

Wieczorkiem oczywiście spacerek

i wracamy do hotelu ROFL

http://zajacepoznajaswiat.blogspot.com/

Nel
Obrazek użytkownika Nel
Offline
Ostatnio: 13 godzin 16 minut temu
admin
Rejestracja: 04 wrz 2013

Zajaczku, wdze po twojej minie ( odlot Preved ) ze spa bylo bardzo udane... oj przydaloby sie tutaj i teraz Crazy

No trip no life

Bea37
Obrazek użytkownika Bea37
Offline
Ostatnio: 10 miesięcy 1 tydzień temu
Rejestracja: 04 wrz 2013

Po SPA miny bezcenne!

Bea

Zajac1
Obrazek użytkownika Zajac1
Offline
Ostatnio: 3 lata 3 miesiące temu
Rejestracja: 26 wrz 2013

Nelciu, to prawda spa super, relaks totalny. Za tu i teraz królestwo bym oddała Dance 4. U nas leje cały dzień, zimno i ciemno Cray 2

Bea Good to ja dokończę, a za całą resztę zapłacone w Rp Pleasantry

http://zajacepoznajaswiat.blogspot.com/

Zajac1
Obrazek użytkownika Zajac1
Offline
Ostatnio: 3 lata 3 miesiące temu
Rejestracja: 26 wrz 2013

Kolejny dzień do zachodu słońca przeznaczamy na plażowanie.

Plaża w trakcie odpywu prezentowała się dużo ładniej niż w Tanjung Benoa. Czysty piaseczek i kamyczki. 

Kuta to też plaża surferów Biggrin

http://zajacepoznajaswiat.blogspot.com/

Zajac1
Obrazek użytkownika Zajac1
Offline
Ostatnio: 3 lata 3 miesiące temu
Rejestracja: 26 wrz 2013

Po całym dniu leniuchowania wybieramy się do Tana Loth zobaczyć świątynię i zachód słońca

Na chwilę zatrzymujemy się przy pomniku ofiar zamachu.

fragment z wikipedia:

Przebieg zamachu

Ciąg tragicznych zdarzeń zapoczątkował wybuch małej bomby ukrytej w plecaku zamachowca samobójcy, który spustoszył wnętrza baru Paddy. Tak jak we wrześniu 2001 roku terroryści znów wybrali na cel uderzenia miejsce, gdzie się najmniej ich spodziewano. Ranni i przerażeni ludzie natychmiast uciekli na ulicę. Zrobili dokładnie to, czego oczekiwali terroryści.

Kilka sekund później druga, ważąca ponad tonę i dużo silniejsza bomba, którą ukryto w białej ciężarówce, wybuchła przed klubem Sari. Siła eksplozji zrównała z ziemią budynek klubu, pozostawiając lej o głębokości prawie jednego metra.

Pożar ogarniał kolejne budynki popularnej dzielnicy Kuta, pełnej klubów nocnych i dyskotek. Dziesiątki ofiar zamachu doznały bardzo poważnych poparzeń. Wszędzie leżały porozrywane na strzępy ciała turystów, wielu ofiar zamachu nie można zidentyfikować, bo zwłoki były zwęglone. Miejscowy szpital nie był w stanie udzielić pomocy wszystkim potrzebującym. Ognia nie udawało się ugasić przez wiele godzin. W miejscu eksplozji powstał głęboki krater.

Eksplozja powybijała szyby w promieniu 500 metrów. Zniszczonych zostało 15 samochodów. W okolicy klubów unosił się w powietrzu smród spalonych ciał.

W zamachach na Bali użyto materiału wybuchowego typu C-4. Jest to materiał o olbrzymiej mocy, używany przede wszystkim przez wojsko. Kilkakrotnie był stosowany w zamachach terrorystycznych na świecie - m.in. w ataku na amerykański okręt "Cole" w Adenie.

Według oficjalnych danych w zamachu zginęły 202 osoby, głównie turyści w wieku 20. i 30. lat, którzy spędzali wieczór w jednym z dwóch barów. Ponad 300 osób zostało ciężko poparzonych lub rannych.

Jedną z ofiar była polska dziennikarka Beata Pawlak.

Sprawcy zamachu[edytuj | edytuj kod]

Świat podejrzewał, że za tymi aktami terroru stała islamska organizacja Dżimah Islamija, a za nią Al-Kaida. Po ponad dwóch miesiącach śledztwa prowadzonego nie tylko przez indonezyjską policję, ale również przez policję Filipin, Malezji i Tajlandii, a także przez służby specjalne Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i Australii, podejrzenia te zmieniły się w pewność.

W Azji Południowo-Wschodniej aresztowano w tym czasie ponad 100 osób podejrzanych o związki z międzynarodowym terroryzmem. Wiele z nich już się przyznało do członkostwa w konspiracji, a nawet zaczęło ujawniać informacje na temat swoich szefów. Na początku grudnia dzięki takim zeznaniom indonezyjska policja aresztowała na Jawie mężczyznę podejrzanego o to, że pełnił funkcję szefa operacyjnego Dżimah Islamijii. Aresztowany nazywa się Mukhlas alias Ali Gufron. Wraz z nim ujęto 7 innych podejrzanych. Według dumnych z sukcesu indonezyjskich policjantów Mukhlas zastąpił poszukiwanego na całym świecie Riduana Isamuddina, alias Hambaliego, który był łącznikiem Al-Kaidy w Południowo-Wschodniej Azji. Wcześniej ujęto w Indonezji głównego planistę Dżimah Islamiji Imama Samudrę, który przygotował szczegółowy plan zsynchronizowanych w czasie eksplozji w centrum Kuty oraz młodszego brata Mukhlasa, Amroziego, który dostarczył furgonetkę użytą w ataku bombowym na nocny klub.

W 2008 trzej terroryści - Amrozi Nurhasyima, Ali Gufrona oraz Imam Samudra - zostali skazani przez indonezyjski sąd na karę śmierci[1]. Wyrok wykonano przez rozstrzelanie 9 listopada 2008

http://zajacepoznajaswiat.blogspot.com/

MOHEROWY BERECIK.
Obrazek użytkownika MOHEROWY BERECIK.
Offline
Ostatnio: 7 lat 4 dni temu
Rejestracja: 04 wrz 2013

No dobra..nie slodzę, ale mogę napisać, że cudna fotka ??

Strony

Wyszukaj w trip4cheap