--------------------

____________________

 

 

 



Zające w Indiach luty 2015. Cz.II Goa

143 wpisów / 0 nowych
Ostatni wpis
Strony
Antenka
Obrazek użytkownika Antenka
Offline
Ostatnio: 5 lat 1 miesiąc temu
Rejestracja: 23 paź 2013

Nadrobiłam Biggrin Fajny hotelik i piękna plaża Good

Zajac1
Obrazek użytkownika Zajac1
Offline
Ostatnio: 3 lata 3 miesiące temu
Rejestracja: 26 wrz 2013

Dzisiaj postanawiamy zjeść kolację w jednej z restauracji w mieście.

Zamawiamy Chicken Sweet Sam (to jasne danie) i Chicken Vindaloo .

 Jedzenie było smaczne, ale brakowało nam atmosfery. Jednak szum morza, świece i cała reszta są bardziej klimatyczne Girl dance.

http://zajacepoznajaswiat.blogspot.com/

Zajac1
Obrazek użytkownika Zajac1
Offline
Ostatnio: 3 lata 3 miesiące temu
Rejestracja: 26 wrz 2013

Witaj Antenko Preved

http://zajacepoznajaswiat.blogspot.com/

Aga24
Obrazek użytkownika Aga24
Offline
Ostatnio: 4 lata 5 miesięcy temu
Rejestracja: 01 lip 2014

Zaraz mi język do tyłka ucieknie, takie  pyszności zajadaliście, aż slinotoku dostałam Good

życie to nieustająca podróż

Aga_
Obrazek użytkownika Aga_
Offline
Ostatnio: 7 lat 2 miesiące temu
Rejestracja: 22 lis 2013

Zajączku, wypoczywam z Wami, spaceruję, tylko...czosnku nie jem Biggrin

Nel
Obrazek użytkownika Nel
Offline
Ostatnio: 3 godziny 8 minut temu
admin
Rejestracja: 04 wrz 2013

Zajączku

przepiekny zachód !! co za kolory i nawet słonce ci sie prawie udało złapać  Crazy

No trip no life

wiktor
Obrazek użytkownika wiktor
Offline
Ostatnio: 4 lata 2 miesiące temu
Rejestracja: 03 mar 2016

Sniadanie w takim miejscu to mógłbym wcinac codziennie

Zajac1
Obrazek użytkownika Zajac1
Offline
Ostatnio: 3 lata 3 miesiące temu
Rejestracja: 26 wrz 2013

Aguś na Goa jedzonko jest trochę inne niż w pozostałych częściach Indii. Nam bardzo smakowało Vindallo i Xacuti. Oczywiście przywiozłam przyprawy  oraz przepisy i w domciu pichcę Emo pieczen wolowa.

Aga_ no co Ty czosnku nie lubisz Vampire .  

Nelciu, zachody słońca na Goa są przepiękne Sun-smilie girl  149. Codziennie na to widowisko schodziło się mnóstwo ludzi. Przez cały dzień na plaży nie było tłoczno, ale w godzinie zachodu słońca to miejscami tłum był Girl wacko.

Wiktor w takich okolicznościach spożywanie śniadanka było dużą przyjemnością Easter ostern 053. Niestety miało jedną wadę Crazy. Ptasiule polowały na jedzonko, nie można było odejść od stolika żeby sobie coś donieść bo od razu przylatywały i próbowały wyjadać Hunter. Niby obsługa hotelowa je przeganiała, ale one twarde były. Jedynie na owoce się nie rzucały Biggrin.

http://zajacepoznajaswiat.blogspot.com/

Zajac1
Obrazek użytkownika Zajac1
Offline
Ostatnio: 3 lata 3 miesiące temu
Rejestracja: 26 wrz 2013

Kolejny dzień zaczynamy oczywiście od śniadanka.

Idziemy do miasta wykupić wycieczkę na wodospad. W mieście jest sporo agencji i tak naprawdę prawie każda z nich proponuje to samo, ceny też zbliżone i wcale nie niskie. Trzeba się dokładnie dopytywać co oferują w danej ofercie. W przypadku wodospadu widzieliśmy ofertę za 1800 wariatów 2400 i 2600. Oferta za 2400 i 2600 była dokładnie taka sama, za 1800 miała w programie miej punktów, jechali autobusem (jeżeli nie zebrali odpowiedniej ilości chętnych imprezę odwoływali). Oczywiście były też oferty dużo droższe pod hasłem „prywatna wycieczka”. Tyle tylko, że w przypadku naszej wycieczki jechaliśmy vanem w cztery osoby więc spokojnie można ją było potraktować jako prywatną i nie przepłacać. Więcej o wycieczce za chwilę, teraz wracamy na plażę, po drodze zawsze mijamy kościół Biggrin

http://zajacepoznajaswiat.blogspot.com/

Zajac1
Obrazek użytkownika Zajac1
Offline
Ostatnio: 3 lata 3 miesiące temu
Rejestracja: 26 wrz 2013

Gdzieś wyczytałam, że plaża na Goa jest najdłuższa na świecie i ma łącznie około 100 km.

Jak już wcześniej pisałam Królowa Plaż jest najpopularniejszą plażą na północy. Jest bardzo dobrze zagospodarowana i oferuje wszystko czego turysta potrzebuje do odpoczynku i zabawy. Są tu restauracje z leżakami, wypożyczalnie sprzętu wodnego, skuterków i rowerów. Plaża jest parę razy dziennie sprzątana, cały czas chodzą po niej patrole policji i tajniacy. Nie widziałam ani razu Indusów zaczepiających turystki i raczej jest to mało prawdopodobne bo zaraz by zostali wyhaczeni przez policję. Oczywiście kręcą się panowie „zainteresowani” turystkami, ale to raczej one muszą podejść do habisia i mu zaproponować „wakacyjny” romans.

Po plaży chodzą drobni sprzedawcy pamiątek, jedzenia i picia. Nie są jednak nachalni. Jeżeli nie wyrazi się zainteresowania nie podchodzą i nie nagabują turystów. Policja co chwilę robi na nich obławy. Parę razy widzieliśmy jak tajniacy wyłapywali takich nielegalnych handlarzy i przekazywali policji.

Na plaży co kawałek rozstawione są wieże ratowników. Takiej ilości pilnujących w życiu jeszcze nie widziałam. Dodatkowo jeszcze ratownicy chodzą wzdłuż brzegu oraz jeżdżą samochodem.

Dzisiaj idziemy zobaczyć najbardziej zatłoczoną część plaży w Calangute, czyli tą bliżej Baga. Tutaj chętnie zbierają się miejscowi.

 

http://zajacepoznajaswiat.blogspot.com/

Strony

Wyszukaj w trip4cheap